Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.



Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej profesjonalne gabinety dysponują coraz skuteczniejszymi sposobami usuwania i redukcji zmarszczek. Wśród nowoczesnych propozycji znajdziemy tzw. zabiegi frakcyjne.

Zabieg frakcyjny, czyli jaki?

Zabiegi frakcyjne dzieli się zazwyczaj na ablacyjne i nieablacyjne. Pierwszy sposób polega na kontrolowanym odparowaniu fragmentu naskórka, czyli bezpośredniej ingerencji w tkankę. Druga kategoria zabiegów pozwala na przeprowadzenie danej procedury bez naruszania struktury skóry.

Metody ablacyjne o wiele głębiej oddziałują na tkankę, co zapewnia lepszy rezultat końcowy, a zarazem inicjuje intensywny proces przebudowany kolagenu, który odgrywa ogromną rolę w wygładzaniu zmarszczek na zróżnicowanych głębokościach. Decydując się na zabiegi ablacyjne, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie technologie: CO2 i Sublative™. Skuteczność kliniczną tych dwóch metod potwierdzają badania kliniczne dokonane przez dermatologów estetycznych.




Laser CO2 rozprawi się ze zmarszczkami

Działanie lasera frakcyjnego polega na selektywnym uszkodzeniu wybranej tkanki. Wraz z procesem destrukcji zmian rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, dzięki czemu skóra po zabiegu jest bardziej gładka i odzyskuje elastyczność.

– Wiązka lasera precyzyjnie działa tylko na określonym obszarze, tworząc małe otworki, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Aby trwale pozbyć się zmarszczek, wystarczą na ogół dwie, trzy sesje zabiegowe – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, można również odczuwać lekki dyskomfort. Zabieg wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Technologia jest dedykowana zwłaszcza osobom po 35. roku życia. Lekarz przeprowadzający zabieg ma pełną kontrolę nad ilością dostarczanej w głąb skóry energii, a także możliwość zmiany energii impulsu i czasu naświetlania. Wybór konkretnego trybu frakcyjnego jest uzależniony od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, tj. wiek, ilość i głębokość zmarszczek czy ogólny stan skóry.

Energia prądu RF kontra oznaki starzenia

Unikalna technologia Sublative™ wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd o częstotliwości radiowej RF. Spośród ablacyjnych zabiegów frakcyjnych wyróżnia się najkrótszym czasem rekonwalescencji.

– Mamy tutaj do czynienia z silnym punktowym odparowaniem naskórka i podgrzaniem głębszych warstw skóry, co pozwala usunąć nawet głębokie zmarszczki przy minimalnym uszkodzeniu naskórka i wysokim stopniu bezpieczeństwa – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Co ważne, procedurę można bez obaw przeprowadzić na wszystkich obszarach ciała, w tym nawet na cienkiej skórze powiek. Jej zaletą jest również brak ryzyka wystąpienia przebarwień. Czas potrzebny na przeprowadzenie tej kuracji frakcyjnej również jest znacznie krótszy – żeby odmłodzić twarz, potrzebujemy ok. 20 minut. Dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów oraz sterowaniu emisją energii technologia Sublative™ pozwala osiągnąć słabszy bądź mocniejszy efekt w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg jest bezbolesny.

Ablacyjne zabiegi frakcyjne stanowią obecnie jedną z najbardziej skutecznych alternatyw w usuwaniu zmarszczek – obok liftingów chirurgicznych, kwasu hialuronowego czy kompleksowych programów regenerujących i odnawiających skórę. Oprócz widocznej od razu redukcji zmarszczek ujednolicą też koloryt skóry, wyrównają nierówności na jej powierzchni, a jeśli zajdzie taka konieczność, mogą być wielokrotnie powtarzane.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ