Kremy BB kontra kremy CC



Kremy BB kontra kremy CC

Jeszcze niedawno na rynku kosmetycznym dominowały kremy BB. Jednak marki makijażowe i pielęgnacyjne nie próżnują! I teraz piedestał zajmują kremy CC…

Mogłoby  się wydawać, że krem CC to po prostu chwyt reklamowy/marketingowy, by temat pielęgnacyjnych kremów tonujących nie został zapomniany. Wiele takich opinii możesz przeczytać ma forach internetowych czy stronach poświęconych kosmetykom. Z drugiej jednak strony wypróbowany i zaakceptowany przez kobiety trend kosmetyków wielozadaniowych, które działają szybko i skutecznie, jest tak mocny, że lista produktów powinna za nim nadążać. A co za tym idzie, niezależnie od potrzeb cery, musi istnieć taki kosmetyk, który będzie dla niej idealny. Wniosek? Krem CC musi różnić się od kremu BB.

Zadania kremów BB

Choć krem BB rozsławiły Azjatki, jego pochodzenie jest niemieckie. Tamtejsi lekarze zalecali go pacjentkom po cięższych zabiegach na twarz typu kwasy czy głębokie lasery. Mieszkanki Korei, Chin czy Japonii słyną z młodego wyglądu przez bardzo długi czas, a krem BB to jeden z podstawowych kosmetyków, jakie stosują na co dzień. Krem BB to kilka kierunków pielęgnacyjnych, min. Nawilżanie, odżywianie, ochrona przed promieniowaniem słonecznym UVA/B.

Zawiera pigmenty i kryje delikatne niedoskonałości. Nie jest to jednak tak kryjący, jak standardowy podkład do twarzy.  Na pewno nie jest odpowiednim kosmetykiem dla osób z większymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy naczynka.

Przy tego typu skórze sprawdza się jako krem pielęgnujący pod makijaż, ponieważ wygładza cerę i przedłuża trwałość makijażu.



Kremy CC – nowa generacja

Pierwsze skojarzenie, jakie może się nasuwać na widok kremu CC, to po prostu następny kosmetyk z serii alfabetycznych produktów do pielęgnacji twarzy. Jest w tym trochę prawdy. Krem CC to pielęgnacja, korygowanie niedoskonałości i wyrównywanie kolorytu skóry, czyli to samo co w przypadku kremu BB.

Gdzie jest więc różnica między kremem BB a kremem CC? Krem CC, czyli Color Control Cream albo Color Correction Cream, to kosmetyk o właściwościach kryjących. Jest przeznaczony do cery z niedoskonałościami (cery trądzikowej), naczyniowej i z przebarwieniami. Jego inteligencja polega na wielofunkcyjności, która łączy makijaż i pielęgnację twarzy.

Te dwie cechy rzadko występują razem w delikatnej kosmetyce białej ( dział kosmetyków  do pielęgnacji: kremy, balsamy, mydła ), a właśnie do niej jest on zaliczany przez kosmetologów. W przeciwieństwie do kremu BB, krem CC jest ukierunkowany w stronę poprawy kolorytu cery – pełni funkcję podkładu, korektora i pudru matującego albo rozświetla cza. Dodatkowo ma w składzie komponenty odpowiadające za nawilżanie . odżywianie i ochronę cery przed czynnikami z zewnątrz ( tzw. Wolnymi rodnikami” promieniowaniem  słonecznym, kurzem, smogiem, klimatyzacją ). Ogromną zaletą kremów CC jest ich skład oparty głównie na składnikach mineralnych. Kremy CC nie zawierają również parabenów, silikonów, olejów i sztucznych perfum.

Kremy CC i co dalej?

Na kremach CC jednak się nie skończyło! Choć w Polsce zbyt często nie występują, to na Zachodzie są dostępne już kremy DD a nawet kremy EE. Te pierwsze czyli kremy DD ( Dynamic Do All ), zostały stworzone do cery dojrzałej. Oprócz właściwości kryjących ( takich samych jak w przypadku kremów CC ) i pielęgnacyjnych typu odżywianie, mają też działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające. Kremy EE zaś to Elemental Emulsion albo Energy Enhancing Cream. W tym przypadku krem ma jednocześnie  nawilżać  i matowić.

 Żródło Hebe health&beauty

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ