Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?



Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?

Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem – do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale boisz się zabiegów chirurgicznych, jest na to rada. Gdy problem tkwi w estetyce i nie niesie za sobą poważnych komplikacji zdrowotnych, inwazyjną operację można łatwo zastąpić zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy, ze względu na swoje właściwości, często stosowany jest do estetycznej korekcji nosa. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym wstrzyknięcie kwasu jest nieinwazyjne oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Co więcej efekt zabiegu nie jest stały, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Jeśli zatem stwierdzimy, że z nowym nosem nie jest nam do twarzy, po prostu zrezygnujemy z przeprowadzania kolejnych zmian.

W czym pomoże nam kwas?

HA, czyli kwas hialuronowy ma szereg zastosowań. W przypadku nosa pozwala wymodelować jego grzbiet oraz skrzydła, zniwelować występujące ubytki oraz odchylenie od symetrii, a nawet zrównać mały garb oraz podnieść czubek. Często wystarczy 1 ml, aby zmiana była zauważalna. Potwierdza to dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie.

– Dobierając dawkę preparatu, zawsze należy wziąć pod uwagę indywidualne wskazania. Zaczynamy od dawki najmniejszej, z reguły jest to 1 ml, i dopiero jeśli zachodzi taka potrzeba, zwiększamy dawkę do 2 lub 3 ml. Kluczem do sukcesu jest jednak otrzymanie optymalnego efektu przy jak najmniejszej ilości preparatu – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny. Zgrabny, symetryczny nos, w przeciwieństwie do nosów dużych i przekrzywionych, wpisuje się w kanon piękna. Jeśli jednak nie możemy pochwalić się atrakcyjnym nosem, z pomocą kwasu bez szwanku pozbędziemy się większości kompleksów.




Jak przebiega zabieg?

– Kwas hialuronowy wstrzykuje się w wąskich tunelach, zazwyczaj w podstawę nosa, czyli słupek – jego centralną część oraz u podstawy skrzydeł – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. – Preparat użyty do korekcji powinien odznaczać się dużą plastycznością. Stosuję do tego celu Teosyal Deep Lines z oferty szwajcarskiego producenta Teoxane, który świetnie sprawdza się w przypadkach gdy trzeba coś w danym miejscu dodać, zwiększyć objętość – dodaje ekspert. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 – 20 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą wystąpić opuchnięcia, które znikają po kilku dniach. Efekt utrzymuje się około 9 – 12 miesięcy.

Do kogo na taki zabieg?

Jak przy każdym zabiegu, w którym na szali stawiamy swój wygląd, tak i w przypadku korekty nosa ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ten zabieg powinien przeprowadzić lekarz, najlepiej chirurg, który poza wiedzą o właściwościach poszczególnych preparatów, będzie wiedział również, jak przebiegają naczynia krwionośne, jak zbudowany jest nos i znał rozmieszczenie poszczególnych chrząstek. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie, bez ryzyka przykrych powikłań i uszkodzenia naczyń.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ