3 sposoby na szybki efekt odmłodzenia



Aby skóra wyglądała młodziej i bardziej promiennie potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Jej efektów nie zobaczysz jednak od razu – konieczna jest zarówno regularność, jak i cierpliwość. Zastanawiasz się czy istnieją sposoby na uzyskanie szybkiego efektu odmłodzenia? Podpowiadamy!

 

Odpowiednia pielęgnacja skóry, zdrowa dieta, regularna dawka ruchu – to przepis na to, by jak najdłużej zachować młodość ciała i ducha. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zależy Ci na uzyskaniu natychmiastowego rezultatu?

Subtelnie i z umiarem

Umiejętnie zrobiony makijaż może zdziałać cuda. Malując się przed ważnym wyjściem, pamiętaj o jednej ważnej zasadzie: czasem mniej znaczy więcej. Nałożenie grubej warstwy podkładu i korektora, zamiast ukryć niechciane mankamenty, podkreśli zmarszczki i doda twarzy ciężkości. A przesadnie czerwone policzki mogą wyglądać groteskowo.

Lepszy efekt uzyskasz, gdy wyrównasz kolor cery lekkim podkładem, muśniesz twarz rozświetlaczem, a na policzki nałożysz odrobinę różu – dzięki  temu skóra będzie wyglądać świeżo i młodzieńczo. Malując się, nie przesadzaj też z kolorami – zbyt ciemne cienie do powiek mogą Cię postarzyć.

Podobnie z podkładem, musi być dopasowany do Twojej karnacji – koniecznie sprawdź przed wyjściem, jak prezentujesz się zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym.

Jasne kolory odejmą lat

Nie tylko makijaż, ale i strój może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Podstawą są kolory – czerń i szarości postarzają oraz dodają powagi. Wybierz jasne kolory, pastele lub przeciwnie – intensywne barwy, które ożywią stylizację. Unikaj zbyt luźnych krojów, zamiast tego subtelnie podkreśl swoje kształty, np. paskiem w talii. Pamiętaj jednak, że w odmładzaniu się strojem należy zachować zdrowy rozsądek – pewne ubrania pasują tylko nastolatkom!

Gdy potrzebujesz czegoś więcej

Jeśli drobne triki urodowe i stylizacyjne to za mało, byś poczuła się w pełni zadowolona ze swojego wyglądu, możesz rozważyć możliwości, jakie daje medycyna estetyczna. Pamiętaj, że spektakularny efekt mogą dać zarówno te bardziej, jak i mniej inwazyjne zabiegi – kluczem do sukcesu jest indywidualny dobór odpowiedniej procedury.



O młodym wyglądzie decyduje nie tylko to, czy na skórze widoczne są zmarszczki, ale przede wszystkim  wygląd owalu twarzy, który z wiekiem wyraźnie się zmienia. Jeśli zauważasz u siebie ten problem pomyśl o niciach liftingujących.

Ich zastosowanie daje efekty porównywalne z liftingiem chirurgicznym, a sama procedura jest o wiele mniej inwazyjna. Zabieg nie powoduje poważnych zmian pozabiegowych, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Łącząc te zalety z przystępnością cenową otrzymujemy zabieg, który jest w pełni satysfakcjonujący dla pacjentki, a o to przecież chodzi  dodaje dr Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute. Co ważne, zabiegi te można wykonywać partiami – rozpocząć od kilku nici, a w razie potrzeby dołożyć kolejne, które wzmocnią efekt.

Oceniając zmarszczki mimiczne najwięcej lat dodają nam te pionowe na czole – tzw. bruzda lwia, czy gniewu oraz zmarszczki poziome. Zdecydowanie mniej „wiekotwórcze” są zmarszczki wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki. Jednym z popularnych, a zarazem skutecznych sposobów na likwidację tego rodzaju zmian jest botoks, który doskonale niweluje wszystkie zmarszczki mimiczne.

Sam zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie jest skomplikowany, polega jedynie na iniekcji preparatu w wybrane obszary i właściwie od razu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Przez pierwsze godziny po zabiegu należy jedynie unikać schylania się czy masowania twarzy, ponieważ mogłoby to spowodować przemieszczenie się preparatu  wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska. Toksyna botulinowa jest bezpiecznym preparatem i można ją stosować o każdej porze roku. Pełny efekt widoczny jest do ok. 2 tygodni po zabiegu i utrzymuje się średnio do 8 miesięcy.

Zmiany związane z procesem starzenia się szybko zniwelują też wypełniacze. Dzięki nim uzupełnimy objętość w miejscach, w których ubyło tkanki tłuszczowej, skorygujemy kształt policzków czy brody lub wypełnimy bruzdy statyczne, na przykład nosowo-wargowe, czyli biegnące od nosa do ust, oraz marionetki ściągające kąciki ust do dołu.

Preparaty wypełniające stosuje się też do  korekcji kształtu ust. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 45-60 minut (razem ze znieczuleniem), a efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Efekt odmłodzenia twarzy można uzyskać na wiele sposobów. Wybierając zabieg, zawsze trzeba wziąć pod uwagę oczekiwania pacjenta – czasem subtelna zmiana sprawia, że twarz wizualnie młodnieje o kilka lat –podsumowuje dr Monika Kuźmińska.

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ