3 kroki do skóry bez przebarwień



Wakacje i urlop to wyśmienity czas na spędzanie wolnego czasu na powietrzu, zażywanie kąpieli słonecznych czy korzystanie z różnych kąpielisk wodnych. Wszystko to stanowi relaks i odprężenie dla naszego ciała, umysłu i ducha. I tak jak umysł czy duch mogą w pełni czerpać korzyści z dobrodziejstw wakacji bez konsekwencji tak już nasze ciało, czy włosy niekoniecznie. I chociaż może nam się wydawać, że wyglądamy lepiej z letnią opalenizną, to po wakacjach mogą pojawić się przebarwienia.

 

Jak możemy z nimi walczyć? Wystarczą 3 kroki:

Krok 1

Na początku trzeba podkreślić, że przebarwienia nie tylko dodają nam lat i wpływają na wygląd, ale czasem mogą być również bardzo niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że niektóre z nich mogą przekształcić się w czerniaka. Dlatego przed rozpoczęciem walki z przebarwieniami powinniśmy udać się do dermatologa w celu właściwego ich rozpoznania.

Krok 2

– Kiedy już upewnimy się, że przebarwienia nie są groźne dla zdrowia, warto zastanowić się nad ich przyczynami. Ta wiedza może pomóc w przyszłości ustrzec się przed kolejnymi zmianami. Do najbardziej popularnych, oprócz ekspozycji na promieniowanie UV zaliczamy skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji wątroby, urazy mechaniczne, niedobór witamin, gównie kwasu foliowego czy stosowanie leków i substancji światłouczulających w kosmetykach np. dziurawiec, nagietek, bratek oraz olejków eterycznych w perfumach – mówi lek. med. Jowita Dejewska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Krok 3

Ostatnim i pewnie najbardziej wyczekiwanym krokiem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, w którym możemy poddać się wybranemu zabiegowi.

Jakie terapie mogą pomóc w walce z przebarwieniami?

Peelingi chemiczne. – Pomagają zwalczać niedoskonałości skóry i stanowią terapię anti-aging. Dzięki nim skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, wyrównuje koloryt – pomaga pozbyć się przebarwień i odświeża wygląd cery. Ponadto stymulują skórę do przebudowy, dzięki czemu staje się ona grubsza, lepiej napięta i gładsza – mówi mgr Agnieszka Wiśniewska, kosmetolog.



Stopień intensywności złuszczania zależeć będzie od doboru odpowiedniego rodzaju kwasu, jego stężenia i indywidualnych cech skóry. Do wyboru mamy m.in. peeling PQ Age, Cosmelan, DNA Recovery Peel, Ferulac oraz Retises Yellow Peel.

Lasery. Druga, po peelingach, najpopularniejsza metoda terapii hiperpigmentacji. Przykładem może być laser Cutera Exel V. – Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik w skórze, co powoduje jego koagulację a w konsekwencji rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień – dodaje dr Dejewska. Tę metodę wykorzystuje się do usuwania głębokich przebarwień, których nie można wyeliminować innymi metodami.

Mezoterapia. W zwalczaniu przebarwień dobre efekty daje również mezoterapia. Zastosowanie Dermaheal SB, preparatu redukującego przebarwienia skórne i zapobiegającego syntezie melaniny sprawi, że zabieg będzie działał rozjaśniająco i efektywnie zapobiegnie dalszej pigmentacji. Sprawi też, że skóra stanie się rozświetlona i pełna blasku.

Pamiętajmy też, że bardzo ważną część zabiegów stanowi również pielęgnacja domowa, czyli profilaktyka i ochrona!

 

Wszystkie te zabiegi możesz wykonać w PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p.

 

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ