Plazma w medycynie estetycznej



Czy do korekty powiek lub pozbycia się drobnych zmarszczek czy blizn, konieczne jest wykorzystanie skalpela? Na szczęście nie, gdyż możemy poprawić wygląd swojej twarzy w sposób nieinwazyjny. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które wykorzystuje zjawisko plazmy.

 

Piorun i telewizor.

Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciała stałego. Stanowi materię przypominającą gaz, która zawiera mniej więcej tyle samo ładunków dodatnich i ujemnych. Mimo, iż jest bardzo nietrwałym stanem skupienia, to charakteryzuje się bardzo wysoką energią.

 

Zjawisko plazmy zobaczyć możemy podczas burzy, w formie pioruna, który jest silnym wyładowaniem elektrostatycznym. Podczas niego, między punktem wyładowania, a powierzchnią ziemi, powstaje łuk elektryczny. Wyzwalana jest wówczas energia, która tworzy kanał plazmy. Chyba najbardziej znanym zastosowaniem plazmy jest telewizor plazmowy, w którym wykorzystuje się mieszaninę gazów, zamkniętą w specjalnych komorach.

 

W medycynie estetycznej.

Urządzenie medyczne Plasmage® jest jednym z bardziej nowoczesnych w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Generuje łuk elektryczny, a więc pozwala na uzyskanie między igłą, a skórą, stanu skupienia zwanego plazmą. Łuk wytwarza temperaturę 1500 st. C. i odparowuje naskórek. Jest to jedyny aparat, który frakcjonuje impuls od 2 do 4 razy na sekundę. Dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta, a także skraca czas gojenia po zabiegu.

 

Korekta powiek (blefaroplastyka).

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami to częste utrapienie kobiet w średnim i starszym wieku. Naprzeciw temu problemowi wychodzi blefaroplastyka, czyli korekcja powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Za pomocą skalpela lub lasera, usuwa się nadmiar skóry na powiekach i ew. przepukliny tłuszczowe, które powodują, że powieki są ciężkie i często asymetryczne. Blefaroplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej, który przeprowadzają chirurdzy plastyczni w USA. Do tej pory była to procedura typowo chirurgiczna. Niestety użycie skalpela pociąga za sobą ból, kilkutygodniowy okres rekonwalescencji i konieczność absencji w pracy.

 

Alternatywa dla zabiegów inwazyjnych.

Wykorzystanie plazmy pozwala na nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych, dlatego jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

 

Korektę powiek czy usuniecie drobnych zmarszczek, za pomocą urządzenia Plasmage®, wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej Keramed. Jest to pierwszy gabinet we Wrocławiu, który wprowadził je do swojej oferty. Podczas stosunkowo małego zabiegu uzyskiwane są wyniki jak podczas operacji plastycznych, jednak bez uszkodzenia głębszych warstw skóry (działa na poziomie naskórka), krwawienia, ani śladów interwencji chirurgicznej. Najlepsze wyniki są przy umiarkowanym opadaniu powiek, natomiast jeśli wiotkość skóry jest znaczna, trzeba wykonać 2-3 zabiegi.




Zalety wykorzystania plazmy.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, dzięki plazmie Plasmage®, Pacjent ma zapewniony komfort w trakcie leczenia, jak i podczas procesu gojenia, gdyż odczuwa małe dolegliwości bólowe. Zabieg trwa krótko, a rezultaty widoczne są już za pierwszym razem. Czas rekonwalescencji jest krótki, a Pacjent nie jest wyłączony na tak długi okres jak w przypadku użycia skalpela.

 

To procedura ambulatoryjna, która jest tańsza niż zabieg chirurgiczny. Pozwala na wykonanie korekty powiek z zachowaniem ich pełnej ruchomości, zarówno w trakcie, jak i zaraz po zabiegu. Tylko przez pierwsze 2-3 dni pacjent ma niewielki obrzęk i strupki w miejscu zabiegu. Po 3-4 dniach można już nałożyć makijaż maskujący.

Medycyna estetyczna plasmage_efekty

Główne wskazania do zabiegu.

Przy pomocy aparatu, który wykorzystuje zjawisko plazmy, w trybie frakcyjnym, w gabinecie Keramed, leczone są przede wszystkim:

– opadające powieki

– drobne zmarszczki na powiece dolnej, policzkach, w okolicy ust i koło uszu, kurze łapki, zmarszczki palacza

– poprawiany jest owal twarzy i napięcie skóry

– blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pourazowe

– brodawki, włókniaki, znamiona

– plamy soczewicowate „wątrobowe”.

 

Ze względu na ryzyko jakie niosą za sobą interwencje chirurgiczne, warto wybrać bezpieczne metody poprawiania wyglądu. Szczególnie, jeśli ich efekty dorównują zabiegom inwazyjnym.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ