Plazma w medycynie estetycznej



Czy do korekty powiek lub pozbycia się drobnych zmarszczek czy blizn, konieczne jest wykorzystanie skalpela? Na szczęście nie, gdyż możemy poprawić wygląd swojej twarzy w sposób nieinwazyjny. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które wykorzystuje zjawisko plazmy.

 

Piorun i telewizor.

Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciała stałego. Stanowi materię przypominającą gaz, która zawiera mniej więcej tyle samo ładunków dodatnich i ujemnych. Mimo, iż jest bardzo nietrwałym stanem skupienia, to charakteryzuje się bardzo wysoką energią.

 

Zjawisko plazmy zobaczyć możemy podczas burzy, w formie pioruna, który jest silnym wyładowaniem elektrostatycznym. Podczas niego, między punktem wyładowania, a powierzchnią ziemi, powstaje łuk elektryczny. Wyzwalana jest wówczas energia, która tworzy kanał plazmy. Chyba najbardziej znanym zastosowaniem plazmy jest telewizor plazmowy, w którym wykorzystuje się mieszaninę gazów, zamkniętą w specjalnych komorach.

 

W medycynie estetycznej.

Urządzenie medyczne Plasmage® jest jednym z bardziej nowoczesnych w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Generuje łuk elektryczny, a więc pozwala na uzyskanie między igłą, a skórą, stanu skupienia zwanego plazmą. Łuk wytwarza temperaturę 1500 st. C. i odparowuje naskórek. Jest to jedyny aparat, który frakcjonuje impuls od 2 do 4 razy na sekundę. Dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta, a także skraca czas gojenia po zabiegu.

 

Korekta powiek (blefaroplastyka).

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami to częste utrapienie kobiet w średnim i starszym wieku. Naprzeciw temu problemowi wychodzi blefaroplastyka, czyli korekcja powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Za pomocą skalpela lub lasera, usuwa się nadmiar skóry na powiekach i ew. przepukliny tłuszczowe, które powodują, że powieki są ciężkie i często asymetryczne. Blefaroplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej, który przeprowadzają chirurdzy plastyczni w USA. Do tej pory była to procedura typowo chirurgiczna. Niestety użycie skalpela pociąga za sobą ból, kilkutygodniowy okres rekonwalescencji i konieczność absencji w pracy.

 

Alternatywa dla zabiegów inwazyjnych.

Wykorzystanie plazmy pozwala na nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych, dlatego jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

 

Korektę powiek czy usuniecie drobnych zmarszczek, za pomocą urządzenia Plasmage®, wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej Keramed. Jest to pierwszy gabinet we Wrocławiu, który wprowadził je do swojej oferty. Podczas stosunkowo małego zabiegu uzyskiwane są wyniki jak podczas operacji plastycznych, jednak bez uszkodzenia głębszych warstw skóry (działa na poziomie naskórka), krwawienia, ani śladów interwencji chirurgicznej. Najlepsze wyniki są przy umiarkowanym opadaniu powiek, natomiast jeśli wiotkość skóry jest znaczna, trzeba wykonać 2-3 zabiegi.




Zalety wykorzystania plazmy.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, dzięki plazmie Plasmage®, Pacjent ma zapewniony komfort w trakcie leczenia, jak i podczas procesu gojenia, gdyż odczuwa małe dolegliwości bólowe. Zabieg trwa krótko, a rezultaty widoczne są już za pierwszym razem. Czas rekonwalescencji jest krótki, a Pacjent nie jest wyłączony na tak długi okres jak w przypadku użycia skalpela.

 

To procedura ambulatoryjna, która jest tańsza niż zabieg chirurgiczny. Pozwala na wykonanie korekty powiek z zachowaniem ich pełnej ruchomości, zarówno w trakcie, jak i zaraz po zabiegu. Tylko przez pierwsze 2-3 dni pacjent ma niewielki obrzęk i strupki w miejscu zabiegu. Po 3-4 dniach można już nałożyć makijaż maskujący.

Medycyna estetyczna plasmage_efekty

Główne wskazania do zabiegu.

Przy pomocy aparatu, który wykorzystuje zjawisko plazmy, w trybie frakcyjnym, w gabinecie Keramed, leczone są przede wszystkim:

– opadające powieki

– drobne zmarszczki na powiece dolnej, policzkach, w okolicy ust i koło uszu, kurze łapki, zmarszczki palacza

– poprawiany jest owal twarzy i napięcie skóry

– blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pourazowe

– brodawki, włókniaki, znamiona

– plamy soczewicowate „wątrobowe”.

 

Ze względu na ryzyko jakie niosą za sobą interwencje chirurgiczne, warto wybrać bezpieczne metody poprawiania wyglądu. Szczególnie, jeśli ich efekty dorównują zabiegom inwazyjnym.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ