Piękno masz we krwi!



Wampirzy lifting, mezoterapia krwią lub osoczem – to różne nazwy na jeden zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. To uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Jak działa i komu może pomóc?

O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zrobiło się głośno dzięki gwiazdom, które efektami tej terapii zaczęły się chwalić, publikując swoje zdjęcia w Internecie. A ponieważ większość z nas w głębi duszy chciałaby choć trochę zatrzymać upływający czas, wampirzy lifting zyskuje coraz większe grono zwolenników nie tylko wśród celebrytów.

Jak to działa?

– Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta.  Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Sam zabieg, ze względu na wykorzystanie igieł i krwi, może się wydawać nieprzyjemny, takie wrażenie można odnieść oglądając zdjęcia z zabiegu publikowane w Internecie, ale w rzeczywistości nie jest on szczególnie bolesny. Najpierw lekarz pobiera od pacjenta krew, która zostaje następnie umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi.

Do probówek dodaje się specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Gotowy produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek.




Efekty?

– Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu – mówi dr Krajewski – W skrócie: skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza.

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów – ich liczba zależy od kondycji skóry pacjenta i jest ustalana wspólnie z lekarzem.

– Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jest odpowiednio wykonane przez kompetentnego specjalistę – podkreśla dr Andrzej Krajewski. – W swojej klinice, przy uzyskiwaniu osocza korzystam z objętego szwajcarskim patentem systemu Regeneris, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu.

Dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczony jest dla osób, które potrzebują regeneracji skóry twarzy lub ciała i jej odmłodzenia, a także dla osób mających problem z łysieniem. Jest także alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z preparatów takich jak kwas hialuronowy czy botoks.

Jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwwskazaniem do poddania się terapii jest ciąża, choroby krwi i nowotwory.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ