Medycyna estetyczna – Ciesz się pięknym brzuchem po ciąży!



Niektóre kobiety mają to szczęście, że po ciąży nie tylko brzuch, ale cała sylwetka wraca do poprzedniej kondycji. Dodatkowe kilogramy znikają, nie ma śladu po rozstępach, skóra nadal jest elastyczna, a brzuch po pewnym czasie staje się idealnie płaski. Niestety taki scenariusz to rzadkość! Co robić, aby cieszyć się macierzyństwem i pożegnać poporodowe pamiątki?

Wiele kobiet po porodzie zadaje sobie pytanie – czy już zawsze zostanie mi na brzuchu obwisła, pomarszczona skóra? Co w sytuacji, kiedy ćwiczenia, dieta, masaże lub kosmetyki nie pomagają, a bielizna wyszczuplająca nie jest idealnym rozwiązaniem na lata?

Skąd te obwisłości?

Zdarza się, że skóra na „pociążowym” brzuchu staje się wiotka, luźna, traci jędrność oraz zaczyna się marszczyć. Mimo naturalnych zdolności do regeneracji nie obkurcza się jednak całkowicie. Do tego, w skutek rozciągania, mięśnie znajdujące się pod nią czasem nie wracają na swoje miejsce. Jeśli dołożymy do tego kilka nadprogramowych kilogramów, mamy gotowy przepis na poporodowe kompleksy.

Zacznij działać

W zależności od rodzaju i przebiegu porodu, w odpowiednim czasie  wprowadzaj aktywność fizyczną. Pamiętaj jednak, żeby nie forsować organizmu – szczególnie we wrażliwej okolicy brzucha. Pośpiech nie będzie wskazany, dlatego powszechnie przyjęta zasada odczekania 6 tygodni od porodu to dla ciebie wskazówka, ale kiedy nie masz pewności, skonsultuj ćwiczenia z lekarzem. To podstawa, na której możesz budować kolejne etapy metamorfozy.




Zdecyduj się na wizytę w gabinecie

Kiedy skóra wyraźnie utraciła jędrność, ćwiczenia nie będą wystarczające. Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu w gabinecie, który pobudzi procesy naprawy kolagenu, a przez to sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i napięta.

– Podczas zabiegu Ultraskin II wykorzystujemy  skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości tzw. HIFU. Te skoncentrowane ultradźwięki służą do wywołania przegrzania na głębokości SMAS, czyli poziomu na którym działają chirurdzy plastycy w czasie liftingu. Kumulacja ultradźwięków w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance, wywołuje jej miejscowe rozgrzanie do ok. 60 stopni Celsjusza, co pobudza procesy naprawy kolagenu  tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Zabieg ten oprócz niwelowania obwisłości skóry znajduje również zastosowanie w wyszczuplaniu określonych partii ciała.

– Urządzenie to podczas zabiegu efektywnie zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej  m.in. w okolicach brzucha, talii, ud i ramion. Nieinwazyjność, brak okresu rekonwalescencji i efekty widoczne już po pierwszym zabiegu to duże zalety dla kobiet, które zgłaszają się do nas z tymi „pociążowymi pamiątkami”  dodaje dr Rybicka.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ