Usuwanie blizny po cesarskim cięciu.



Usuwanie blizny po cesarskim cięciu.

 Poród dziecka przez cesarskie cięcie do niedawna oznaczał bliznę na ciele kobiety do końca życia. Dziś  tę często niechcianą pamiątkę po porodzie można w prosty sposób usunąć laserem frakcyjnym. Zabieg jest szybki i nieinwazyjny. Efekt – znów gładka skóra.

Bądź znów atrakcyjna… dla siebie 

Choć ślad po cesarskim cięciu po założeniu bielizny lub kostiumu kąpielowego nie jest widoczny, to dla wielu mam może być problemem natury estetycznej. Blizna często ma także wpływ na psychikę młodej mamy – czuje się ona oszpecona, a przez to mało atrakcyjna.

– U wielu kobiet po cesarskim cięciu, spada poczucie atrakcyjności, przede wszystkim w kontaktach seksualnych z partnerem. Powodem jest m.in. widoczna blizna w podbrzuszu, która jest normalnym zjawiskiem po takim zabiegu, ale rzeczywiście może być psychologiczną przeszkodą w sytuacji intymnej – mówi dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna.

Dlatego panie, które chcą się pozbyć śladu po cesarskim cięciu, coraz częściej decydują się na zabieg laserem – np. laseroterapię SmartXide2. – Urządzenie to wygładza powierzchnię skóry, obkurcza bliznę, poprawia jej wygląd, napięcie, likwiduje ściemnienie skóry i przebarwienia. Ponadto stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dzięki którym skóra odzyskuje elastyczność i ulega wygładzeniu – wyjaśnia dr Serafin.

Laser pobudza kolagen

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny dzięki znieczuleniu odpowiednią maścią. Trwa około 20 minut i nie wymaga hospitalizacji. – Polega on na naświetlaniu wiązką lasera obszaru blizny po cesarskim cięciu. W wyniku działania wysokiej temperatury, uruchamiają się naturalne procesy odtwórcze i regeneracyjne, które prowadzą do ujędrnienia i zwiększenia napięcia skóry przez odbudowę oraz obkurczanie się włókien kolagenowych – dodaje specjalista Gyncentrum.

Według ekspertów, laseroterapia frakcyjna to bezpieczna metoda usuwania blizn, bo jedynie stymuluje organizm do odpowiedniego działania własnymi siłami. – Obszary termicznych mikrouszkodzeń wywołanych przez laser są równomiernie rozkładane na powierzchni skanowanej skóry, dzięki czemu nie dochodzi do niebezpiecznego przegrzewania tkanek, a do selektywnego i kontrolowanego procesu ablacji, czyli odparowywania – wyjaśnia dr Serafin.

 

 



Po zabiegu smaruj bliznę maściami i kremami

Przez kilka godzin po zabiegu może towarzyszyć uczucie podobne do tego, jakie odczuwa się po zbyt długim opalaniu się. Natomiast przez kilka dni miejsce, które było poddawane działaniu laserem, może być zaczerwienione i obrzęknięte. Normalnym zjawiskiem jest też złuszczanie się naskórka, co jest efektem procesu odnowy. Ale sama laseroterapia nie wystarczy, by zniwelować bliznę. Przez kilka tygodni po niej trzeba szczególnie dbać o to miejsce.

modanaurode.pl dr Dawid Serafin

Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu

– Po zabiegu należy stosować maści z antybiotykiem, które przepisuje lekarz. Kiedy powstaną strupki, trzeba je nawilżać kremem, a przez 4-8 tygodni po ich odpadnięciu, nakładać żel silikonowy z argininą, która bierze udział w syntezie kolagenu, przyspiesza proces regeneracji naskórka, kwasem hialuronowym, który intensywnie nawilża i poprawia elastyczność skóry oraz witaminą PP mającą wpływ na nasz kolor skóry – tłumaczy dr Serafin. .

dr Dawid Serafin

Należy pamiętać, by przez 6 tygodni po zabiegu nie wystawiać miejsca po bliźnie na działanie promieni słonecznych, jak również nie opalać się w solarium. Aby całkowicie się pozbyć się blizny, trzeba poddać się kilku zabiegom – w zależności od wielkości blizny. Jednak muszą być one wykonywane w odstępach minimum 8 tygodni. Przeciwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, infekcje wirusowe i bakteryjne.

Cena zabiegu: od 800 PLN do 1500 PLN w zależności od długości blizny

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ