Proste i praktyczne sposoby na cellulit



Mimo, iż sposobów na cellulit jest co niemiara, to ciągle wiele pań na niego narzeka i czuje się pokonanymi w walce z tą niedogodnością estetyczną. Właściwie cellulit to nie tylko dyskomfort w zakresie estetyki, jego pojawienie się świadczy, że w organizmie dzieją się rzeczy, które dziać się nie powinny. Powinien to być sygnał alarmowy, by bardziej o siebie zadbać.

 

Minęły już na szczęście czasy, w których dbanie o siebie było odbierane jako wyraz próżności lub kokieterii. Właściwie rozumiane dbanie o siebie, to przede wszystkim troska o własne zdrowie. Nie zawsze kojarzymy prawidłowo, że piękny i atrakcyjny wygląd to wizytówka ciała cieszącego się dobrym zdrowiem. Można w tym wypadku postawić znak równości.

Wszystkie problemy dermatologiczne mają swoje głębsze przyczyny. Wbrew pozorom cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, lecz jest skutkiem dłużej trwającego niewłaściwego traktowania swojego ciała. Wszystkie diety cud, brak ruchu lub tylko jakiegoś istotnego składnika w diecie, mogą doprowadzić do tego, że pewnego dnia pojawi się cellulit. To nie musi być wielkie zaniedbanie, ale zazwyczaj duże kłopoty są przyczyną zaniedbań w drobnych szczegółach.

Ruch w wodzie i ruch… na lądzie

W poradach na temat tego, jak najlepiej zwalczać cellulit można często przeczytać zalecenie, by chodzić na basen i uprawiać sporty wodne. Jest to niewątpliwie bardzo wartościowa porada. Jej jedynym niuansem pozostaje fakt, iż nie każda z pań lubi i potrafi pływać. Nie jest to jednak konieczne.

W zasadzie każda forma intensywnego ruchu znakomicie pomaga zwalczać cellulit. Najlepiej wybrać sobie taki sport, który lubimy i najlepiej nam odpowiada. Chodzi tylko o regularny ruch i sporą dawkę wysiłku. Potrzebna jest oczywiście wytrwałość. W niektórych sportach dobrze jest mieć osobę prowadzącą, która objaśni nam tajniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Znakomite jest bieganie, ale nie chodzi tu o długie biegi na dalekie odległości. O wiele bardziej sprawdzają się krótkie sprinty lub interwały. Dotyczy to tak samo odchudzania, jak i sposobu na cellulit. Na czym polega trening interwałowy? Wyjaśnimy to na przykładzie biegania.

Zaczynamy od spokojnego biegu przez 5 minut, a potem bezpośrednio przechodzimy do sprintu, by po kolejnych 2 minutach znowu przez 5 minut biegnąć powoli i spokojnie. Następnie kolejne 2 minuty sprintu. Ilość interwałów będzie uzależniona od możliwości kondycyjnych. Na początku zapewne będzie trudno, ale szybko zauważymy poprawę.

Taki trening interwałowy trzeba powtarzać trzy razy w tygodniu. Na przykład: w poniedziałek, środę i piątek. Nie zajmuje dużo czasu, a znakomicie kształtuje figurę i zwalcza cellulit. Zimą można wykorzystać rowerek stacjonarny. Zwykły rower nie za bardzo nadaje się do takich eksperymentów – nawet latem.

Z racji, iż obecnie cellulit i otyłość stały się poważną troską kobiet, a nierzadko także mężczyzn, w wielu klubach, siłowniach, a nawet domach, pojawiły się ruchome bieżnie. Być może komuś po przeczytaniu tego tekstu wyda się, iż taka bieżnia jest doskonała na trening interwałowy i w ten sposób będzie chciał zwalczać cellulit. Przestrzegam przed takimi bieżniami i radzę ich unikać.

Ciało człowieka jest przystosowane do przemieszczania się po nieruchomym gruncie. W wypadku ruchomej bieżni całkowicie zmienia się kinetyka ruchu i następuje przeciążenie stawów. Być może zlikwidujemy cellulit, ale szybko i skutecznie zniszczymy sobie przy tym stawy!



 

Masaże na cellulit

Kolejny sposób na cellulit to masaże. Dobre są wszelkie masaże wodne, jak i zabiegi SPA – choćby te z użyciem borowiny. Z braku możliwości można stosować naprzemienne prysznice. Raz ciepła, a raz zimna woda, pozwoli choć trochę zamaskować cellulit i rozproszyć zalegające toksyny. Można wybrać się na profesjonalne masaże do masażysty lub jeśli czas na to nie pozwala, poprosić o regularne masaże swojego partnera. Warto także poczytać o pillingu kawowym, jako sposobie na cellulit.

Dieta, kosmetyki i Alidya na cellulit

Pozostaje jeszcze omówić krotko dietę i kosmetyki na cellulit. Warto pomyśleć o tym, by jeść często a mało. Pić dużo wody i zadbać o odpowiednią dawkę witamin i aminokwasów. Pewną pomocą może służyć zielona herbata, choć nie każdy ją lubi. Wiemy z doświadczenia, że choć obecnie szeroko się ją reklamuje, nie nadaje się dla każdego i niektóre organizmy źle ją przyswajają.

Na pewno znacznym ułatwieniem są teraz kosmetyki na cellulit. Ich pojawienie się znacznie ułatwiło sprawę, choć nie uważam, że należy się ograniczać tylko do ich stosowania, jak to często ma miejsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowe podejście i wykorzystanie wszystkich opisanych sposobów na cellulit lub chociaż większości z nich.

W przypadku słabych efektów w walce z cellulitem zawsze można skorzystać z zabiegów na cellulit, dostępnych w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z bardzo skutecznych zabiegów w redukcji i usuwaniu cellulitu jest zabieg Alidya. Więcej informacji o zabiegu i preparacie Alidya na stronie www.medi-tour.pl

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ