Laktator elektryczny – krok po kroku.



Niektóre kobiety obawiają się korzystania z laktatora. Tymczasem wiele mam karmiących piersią musi zaprzyjaźnić się z tym pomocnym urządzeniem, a dużą rolę w jego obsłudze odgrywa pozytywne nastawienie. W asortymencie producentów oferujcych produkty dla mam i ich dzieci można znaleźć zarówno laktator elektryczny  jak i ręczny.

Kiedy jest to konieczne?
Gdy piersi będą przepełnione, odciąganie mleka przyniesie ci ulgę. Zabieg ten zapobiega również zastojowi mleka.

Regularne korzystanie z laktatora jest uzasadnione w sytuacjach, gdy nie można przystawić dziecka do piersi. Doskonale sprawdzi się również, gdy trzeba pobudzić laktację np. po cięciu cesarskim czy kilkudniowej nieobecności w domu.

Jeśli pragniesz jedynie opróżnić piersi w okresie tzw. nawału mlecznego, lepiej zdecyduj się na ręczne odciąganie niewielkiej ilości pokarmu i tylko do momentu, gdy poczujesz ulgę. Całkowite opróżnianie piersi będzie tylko pobudzać produkcję mleka.



Laktacja – Przygotowanie:
Przed skorzystaniem z laktatora przeczytaj dołączoną do niego instrukcję. Dowiesz się z niej, jak złożyć urządzenie i jak z niego korzystać. Odciąganie pokarmu powinno odbywać się w komfortowym miejscu, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał i gdzie będziesz mogła się zrelaksować. Stres powoduje, że mleko nie będzie wypływać tak, jak powinno.

Krok pierwszy – zrób ciepły okład.
Zanim rozpoczniesz odciąganie pokarmu, lekko ogrzej pierś. Dzięki temu kanaliki mleczne rozszerzą się i pokarm będzie łatwiej wypływał. Do zrobienia okładu możesz użyć np. czystego ręcznika zmoczonego ciepłą wodą lub ogrzanego żelazkiem.

Krok drugi – pomasuj pierś.
Ma to na celu rozluźnienie obrzmiałej piersi i lepsze przygotowanie jej do odciągania pokarmu. Możesz dłonią naśladować ruch, jaki wykonuje ssące niemowlę, wyzwala on bowiem hormony odpowiedzialne za wypływanie pokarmu i pobudza pracę przewodów mlecznych.

Krok trzeci – zacznij odciąganie.
Delikatnie przystaw laktator do brodawki. Nasadka powinna objąć cały sutek wraz z otoczką, w przeciwnym razie zabieg będzie bolesny, a jego skutkiem może być mechaniczne uszkodzenie piersi. Pamiętaj, że część ssąca laktatora nie jest superszczelna i zwłaszcza w początkowej fazie odciągania pokarmu (gdy płynie on dość szybko) niewielka strużka może przesączyć się i poplamić ubranie.

By w pełni odwzorować rytm ssania dziecka, na początku zawsze ustawiaj urządzenie na słabszą fazę odciągania (płytko oraz szybko), która ma na celu pobudzenie wypływania pokarmu. Po pewnym czasie zmień tempo na wolniejsze i głebsze. Laktatory elektryczne

 automatycznie zmieniają tempo odciągania pokarmu. Podczas zabiegu najlepiej delikatnie masować pierś, a samo odciąganie powinno trwać ok. 10-15 minut.

Krok czwarty – posmaruj brodawkę.
Odciąganie pokarmu może spowodować zaczerwienienie lub podrażnienie brodawki. Aby skóra szybciej się zregenerowała, posmaruj ją swoim pokarmem. Substancje w nim zawarte działają łagodząco, przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie. Pozostaw pokarm na kilka minut, aż do wyschnięcia.

Czyszczenie laktatora.
Pamiętaj, aby natychmiast po użyciu wyczyścić te części laktatora, które miały styczność z twoim pokarmem lub piersiami. W przeciwnym razie mogą nagromadzić się w nich bakterie.

modanaurode.pl  -  laktator elektryczny marki Lovi
Lovi

Karmienie naturalne to ideał, który dziecko wybiera odruchowo od chwili narodzin. Dlatego marka LOVI działa na rzecz ochrony laktacji i naturalnego odruchu ssania.

We współpracy z wybitnymi specjalistami w dziedzinie laktacji, neonatologii i neurologopedii marka LOVI tworzy innowacyjne produkty stanowiące niezbędną pomoc dla mam karmiących piersią, jak również produkty do alternatywnego karmienia i uspokajania bezpieczne dla naturalnego odruchu ssania dziecka.

Gwarancją owego bezpieczeństwa są wyniki badań medycznych z udziałem dużych grup niemowląt,rekomendacje lekarzy oraz nagrody przyznane produktom LOVI przez profesorów nauk medycznych. Zaufali nam eksperci, zaufaj i Ty. Skorzystaj z naszego wsparcia w karmieniu piersią.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ