Jak oszukać mijający czas?



Piękny wygląd, to biały uśmiech, jędrna skóra, promienna cera. Niestety, jak wiemy, o wszystkie aspekty urody trzeba regularnie dbać. Z czasem bowiem na zębach mogą pojawić się przebarwienia, produkcja kolagenu w skórze zwalnia i na twarzy pojawia się siateczka zmarszczek.

Białe i proste zęby – klucz do pięknego wyglądu

Najlepsze kliniki medycyny estetycznej często oferują nie tylko zabiegi odmładzające, ale także zabiegi stomatologiczne. Takie działanie ma na celu kompleksowe zadbanie o wygląd klientek i klientów. Wśród najbardziej popularnych zabiegów właśnie stomatologicznych jest nakładanie licówek, czyli perłowych płatków, które zmieniają wygląd zębów.

Pomagają rozjaśnić zęby, nadać im ładne kształty, wydłużają lub poszerzają je, w zależności od potrzeb oraz likwidują szpary między zębami.. Co prawda nie zastąpią leczenia ortodontycznego w przypadku dużych wad zgryzu czy ewidentnie krzywych zębów, ale na pewno sprawią, że uśmiech będzie biały i zachwycający w szybszym czasie.

Trzeba też wiedzieć, że zanim zdecydujemy się na licówki, trzeba wyleczyć próchnicę, wszelkie choroby dziąseł oraz wady zgryzu. W takich klinikach jak Esclinic w Krakowie można jednak rozpocząć leczenie od wizyty u ortodonty, wyleczyć ubytki, a skończyć leczenie na nakładaniu licówek.



Dla kogo botoks, dla kogo kwas hialuronowy

Jednocześnie z leczeniem zębów, ale zaraz po, można wybrać się na zabiegi wypełniania zmarszczek, czy to botoksem, czy kwasem hialuronowym. To, jaką metodę wygładzania cery wybierzemy zależy od naszego wieku, głębokości zmarszczek, ale także efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zwykle lekarze medycyny estetycznej wybierają kwas hialuronowy dla pań, których cera jest pokryta delikatnymi zmarszczkami. Wypełnianie ich kwasem hialuronowym przynosi bardzo szybki, ale delikatny efekt, a nastrzykiwanie skóry trzeba regularnie powtarzać. Kwas wchłania się do organizmu, ale jednocześnie odżywia skórę, sprawia, że staje się rozjaśniona, promienna.

Botoks z kolei to metoda wygładzania bardzo głębokich zmarszczek, zwłaszcza bruzd na czole (tzw. lwia zmarszczka) czy przy ustach. Efekt widoczny jest po kilku dniach od wstrzyknięcia botuliny, czyli jadu kiełbasianego, który dawkowany jest w minimalnych ilościach, ale efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy.

Wszelkie zabiegi mające na celu poprawę wyglądu, czy to nóg, brzucha, czy twarzy należy powierzyć doświadczonym specjalistom w dziedzinie medycyny estetycznej czy stomatologii. W Krakowie pełną gamę zabiegów oferuje Esclinic.

Po więcej informacji zapraszamy: http://esclinic.pl

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ