Morwa biała – wspomaga odchudzanie oraz obniża cholesterol LDL



Morwa biała – wspomaga odchudzanie oraz obniża cholesterol LDL

Morwa biała jest uznawana za roślinę leczniczą, wspomaga odchudzanie, stosowana jest przy profilaktyce oraz leczeniu otyłości. Dodatkowo morwa biała bardzo dobrze hamuje rozkład cukrów oraz węglowodanów złożonych w naszym organizmie (skrobia). Węglowodany złożone występują między innymi w makaronach, produktach zbożowych, warzywach strączkowych.

Działanie morwy białej

Dzięki substancjom zawartym w liściach morwy białej, skrobia która znajduję się w/w produktach nie powoduje wzrostu stężenia cukru we krwi. Morwa biała obniża także poziom cholesterolu LDL oraz trójglicerydów ( zobacz wszystko o trójglicerydach jakie są normy oraz jak obniżyć poziom trójglicerydów ), wpływa na zmniejszenie apetytu ( zmniejsza także łaknienie na słodycze, co jest istotnym elementem podczas procesu odchudzania).

Liście morwy białej zawierają witaminy z grupy B: B2 ( ryboflawina ), B6 ( pirodyksyna ), B1 ( tiamina ) oraz witaminę PP. Dodatkowo liście morwy białej zawierają kwas fumarowy i kwas palimitynowy oraz sitosterol.




Morwa biała zalecana jest we wczesnych stanach cukrzycy. Cukry złożone, które zawarte są w liściach morwy białej wykazują zbliżone działanie do leków przeciwcukrzycowych. Dzięki właściwościom zmniejszania wchłaniania węglowodanów w organizmie, skutecznie hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej, dlatego jest zalecana podczas odchudzania. Morwa biała pomocna jest także przy różnych stanach zapalnych gardła, jamy ustnej oraz przy kaszlu czy też gorączce.

Napar z morwy białej:

Wsypujemy 1 łyżeczkę ( od herbaty ) do filiżanki, zalewamy gorącą wodą ( nie wrzątkiem ), przykrywamy spodkiem na około 15 minut. Po ochłodzeniu napar jest gotowy do picie.

Napar pijemy do 3 razy dziennie ( nie więcej ). Liście morwy białej ( ususzone ) możemy kupić w aptekach lub sklepach zielarskich.
modanaurode.pl morwa biala wspomaga odchudzanie oraz obniza cholesterol
Morwa biała – ciekawostki

Morwa biała to niewielkie drzewo, owoce morwy białej, przypominają owoce jeżyny, są koloru białego, o smaku słodko-kwaśnym. Zawierają witaminy z grupy A, B oraz Ca także flawonoidy i taniny. Owoce dojrzewają pod koniec lipca, po czym szybko opadają.

Zastosowanie morwy białej w branży spożywczej jest ogromne. Wyrabia się z niej różnego rodzaju dżemy, marmolady, soki oraz kompoty.

Morwa biała wykorzystywana jest także przy produkcji różnego rodzaju alkoholi, między innymi likierów, win, nalewek.
Morwa biała używana jest w tradycyjnej medycynie, która przypisuje jej korzystne działanie w ochronie nerek, wątroby, serca oraz przy wybielaniu skóry jak też w ograniczaniu hiperglikemii, oraz chorób wrzodowych.

Liście morwy białej bogate są w białka oraz aminokwasy, przez co stosuje się je nie tylko jako herbatki ziołowe, ale dodatki do pieczywa oraz w suplementach żywności.

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ