Jak radzić sobie z zazdrością, czyli sposób na udany związek.



Jak radzić sobie z zazdrością, czyli sposób na udany związek. Zastanów się przez chwilę jakby to było, gdyby Twój związek był wolny od zazdrości? Jakbyś się wtedy czuł? Jakie korzyści by to przyniosło Tobie i Twojemu partnerowi?

Zazdrość to uczucie, które pojawia się w głównej mierze z lęku przed samotnością. Pragniemy, aby nasz partner był z nami na zawsze i jednocześnie obawiamy się jego utraty. Związek natomiast powinien dawać nam radość, spełnienie, a tymczasem odczuwając zazdrość, przynosi nam niepokój i frustrację. Czujemy się zagrożeni tym, ze ktoś może nam odebrać partnera, a tym samym nasze szczęście. Jesteśmy czujni na każdym kroku. Jakikolwiek kontakt naszego partnera z płcią przeciwną powoduje, że zaczyna się w nas kotłować i zaczynamy wątpić w to, czy nadal jesteśmy ważni dla naszej drugiej połówki. Czy wiesz, o czym mówię?

Prawda jest jednak taka, że możesz z tym skończyć. Zazdrość przede wszystkim powstaje w naszej głowie, a Ty nie musisz ślepo podążać za tym uczuciem. Przejmij świadomą pracę nad swoim związkiem i zacznij w pełni się nim cieszyć. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, jak to zrobić.

Jak radzić sobie z zazdrością?

Pracuj nad poczuciem własnej wartości. Zazdrość często wynika nie tylko z braku zaufania do innych osób, ale też do siebie. Dlatego w pierwszej kolejności zajmij się sobą. Przyjrzyj się swojemu wewnętrznemu głosowi i jeśli zauważysz, że jest on wobec Ciebie krytyczny, zmień to. Naucz się myśleć o sobie i mówić do siebie w sposób pozytywny. Kiedy pokochasz siebie, zaczniesz wysyłać pozytywną aurę, a przebywanie w Twoim towarzystwie będzie sprawiać innym więcej przyjemności.

Komunikuj się ze swoim partnerem. Sprawdź, czy w ogóle masz jakiekolwiek podstawy do zazdrości. Porozmawiaj o tym ze swoją drugą połówką. Powiedz, co czujesz i czego oczekujesz. Komunikacja to podstawa każdego udanego związku. Najgorszym jest obrażanie się na druga osobę bez podjęcia próby wyjaśnienia, o co nam tak naprawdę chodzi. Ty czujesz zazdrość, ale Twój partner wcale nie musi o tym wiedzieć, choć Tobie wydaje się, że powinien. Mów śmiało i otwarcie, co Ci leży na sercu w opanowany sposób.

Daj więcej swobody sobie i swojemu partnerowi. To normalne, że będąc w związku ma się wiele wspólnych zainteresowań i razem spędza się czas, ale nie zapominaj też o tym, że Ty i Twój partner dalej jesteście odrębnymi indywidualnościami. To jest całkowicie w porządku, że macie też różne pasje. Związek nie polega tylko na tym, że robi się razem wszystkie rzeczy, ale też na tym, aby dać swojemu partnerowi wsparcie oraz przestrzeń na realizację jego własnych pragnień.




A co jeśli mam rzeczywiste powody do zazdrości?

W takiej sytuacji przemyśl, czy ten związek ma w ogóle rację bytu. Czasem lepiej po prostu zakończyć jakąś relację, po to, aby przestać się zamartwiać i zrobić w swoim życiu miejsce na nową, bardziej wartościową. Wiem, że jest to trudne, ale nasze całe życie składa się z podejmowania decyzji,czasem łatwiejszych, a czasem trudniejszych. Na tym polega dojrzałe branie odpowiedzialności za siebie i swoje wybory.

Jeżeli czujesz, że Twój związek byłby szczęśliwszy gdybyś popracował nad sobą (sposobem komunikacji, przekonaniami) i rzeczywiście chcesz to zrobić to zapraszam na bezpłatną konsultację: www.zubercoaching.pl

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ