Nadchodzi wiosna! Pomyśl o swojej skórze



Nadchodzi wiosna! Pomyśl o swojej skórze. Zima z całą pewnością nie jest ulubioną porą roku naszej skóry. Mroźne powietrze, smog, różnica temperatur, ogrzewanie i suche powietrze w domach sprawiają, że może stać się przesuszona, szara. Całe szczęście jest mnóstwo zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą nawilżyć i zregenerować skórę po zimie. Dr Elżbieta Młyńska-Krajewska podpowiada, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Hydracure, czyli solidna dawka nawilżenia

Hydracure jest nieinwazyjnym zabiegiem, który działa na skórze cuda. Formuła preparatu wykorzystywanego w zabiegu oparta jest na kwasie hialuronowym, wulkanicznej wodzie termalnej, mikrogąbkach z ceramidami i kwasem mlekowym oraz naturalnych emolientach.

– Taki zestaw składników, na których opiera się preparat, pozwala na odświeżenie, nadanie delikatności, a przede wszystkim silnie nawadnia oraz czyni skórę bardziej podatną na wchłanianie – mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Zabieg ten sprawdza się zarówno w przypadku osób młodych, jak i dojrzałych. Ma za zadanie przywrócić skórze jej własne zdolności zatrzymywania wody. Skóra „budzi się” i staje się bardziej podatna na wchłanianie. Pozwala zmniejszyć oznaki starzenia się charakterystyczne dla skóry odwodnionej. A dodatkowo odświeża i dodaje delikatności.

Hydracure może być również traktowany jako „zabieg bankietowy”, który warto zastosować przed wielkim wyjściem. Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji warto co jakiś czas go powtarzać.

Sunekos – wspomaganie naturalnej regeneracji skóry

Sunekos to kolejny zabieg, za który podziękuje nam skóra. Połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, w tym glicyny, proliny, lizyny i leucyny, stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, a konkretniej – wytwarzanie elastyny oraz kolagenu.

– Zabieg działa wielokierunkowo, ponieważ jednocześnie nawilża, wygładza zmarszczki i zapewnia efekty wolumetryczne. Sunekos® sprawdza się przy tym w rewitalizacji nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, dłoni, ramion, skóry pod kolanami oraz po wewnętrznej stronie ud. Preparat jest zresztą na tyle delikatny, że można go wykorzystać nawet do redukcji cieni pod oczami – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.




Korzyści płynących z zabiegu jest mnóstwo. Sunekos zapobiega powstawaniu „kurzych łapek” i pierwszych zmarszczek na czole i szyi, poprawia elastyczności skóry, daje naturalny efekt wypełniający, a także zapewnia długo utrzymujące się nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry.

A może mezoterapia?

Mezoterapia jest jednym z najbardziej lubianych zabiegów mających na celu dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. Polega na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu oraz stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultaty mezoterapii widoczne są natychmiast.

– Ta metoda cieszy się ogromną popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie – mówi dr Młyńska-Krajewska.

Warto wspomnieć, że mezoterapia przynosi najlepszy efekt wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3 lub 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 4 tygodnie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ