Jak odmłodzić spojrzenie bez skalpela?



Jak odmłodzić spojrzenie bez skalpela? Staranna pielęgnacja anti-aging jest w stanie zahamować pojawianie się oznak starzenia na długi czas. Pewne procesy jednak strasznie trudno zatrzymać, szczególnie, gdy ma się na myśli delikatną skórę wokół oczu.

Cienie pod oczami uchodzą za domenę osób zmęczonych, które niewiele sypiają i bardzo intensywnie żyją. Tymczasem nieprzespane noce to zaledwie jedna z przyczyn tego defektu. Wrażliwa skóra wokół oczu zmienia strukturę choćby pod wpływem czynników zewnętrznych, nie wspominając już o naturalnych procesach starzenia, które prowadzą do zapadania się okolic oczodołu. Do pewnego momentu cienie łatwo ukryć korektorem oraz skorygować stosowaniem odpowiednich kremów pod oczy. Co jednak zrobić, gdy wszelkie starania o młody wygląd okolic oczu spełzają na niczym?

Młodsze spojrzenie bez skalpela

Zachowanie młodego wyglądu jest dziś szalenie istotne. Ma ono wpływ nie tylko na samopoczucie i pewność siebie, ale i – choć chciałoby się temu zaprzeczyć – relacje w życiu zawodowym. Cienie pod oczami, jako przyciągający wzrok defekt estetyczny, można jednak zredukować, dostarczając skórze składników ujędrniających i nawilżających.

Problem nasila się bowiem w miarę, jak w skórze ubywa kwasu hialuronowego. Proces zachodzi wraz z wiekiem lub pod wpływem czynników zewnętrznych i nieregularnego trybu życia. Niezależnie od przyczyn, pomóc może tu iniekcja preparatu z kwasem hialuronowym.

Niedobór kwasu hialuronowego prowadzi do mniejszej produkcji nowych włókien kolagenowych. W efekcie wiotka skóra zaczyna ulegać sile grawitacji i cienie pod oczami stają się coraz bardziej widoczne – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic dr Jagielskiej.

Aby powstrzymać i odwrócić skutki tego procesu, warto sięgnąć po preparat Restylane SkinBooster Vital. Jest to żel hialuronowy, który po iniekcji zapewnia naturalny efekt. Chociaż najlepsze rezultaty daje seria kilku powtórzeń, końcowe wyniki terapii są tego warte. Skóra wokół oczu odzyskuje blask, poprawie ulega jej gęstość i jędrność a po kilku tygodniach, wraz z utworzeniem się nowych włókien kolagenowych, czasem nie tylko redukuje, ale wręcz usuwa cienie.




Domowe sposoby na cienie pod oczami

Nie da się ukryć, że cienie i obrzęki pod oczami dodają lat. Jednak czasem, np. po nieprzespanej nocy lub intensywniejszym okresie w życiu, wystarczające jest działanie doraźne, już na własną rękę. Aby powstrzymać proces starzenia się okolic oczu, nie wolno zapominać o nawilżaniu skóry od środka. Nie mniej istotna jest jakość snu, której sprzyja wietrzenie pomieszczeń wieczorem, a w razie potrzeby – włączenie oczyszczacza powietrza w sypialni – podpowiada dr Aleksandra Jagielska.

W zwalczaniu już powstałych obrzęków pomocne są natomiast kosmetyki z wyciągiem z miłorzębu japońskiego czy świetlika, które pobudzają krążenie limfy. Chłodne kompresy z ogórka, owinięte w bawełnę kostki lodu czy woreczki z herbatą – właśnie tak można sobie pomóc po ciężkiej nocy.

Cienie pod oczami mogą być jednak na nie oporne – to znak, że warto poszukać pomocy u specjalisty. Do czasu, aż problem pojawia się sporadycznie, warto natomiast wdrożyć przemyślaną profilaktykę anti-aging. Procesy starzenia skóry wokół oczu łatwo przeoczyć, dlatego im szybciej zacznie się działać, tym lepiej.


dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic dr Jagielskiej

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ