Zabieg zwężający pory i regulujący wydzielanie sebum REGUCERA Cellabic



Zabieg zwężający pory i regulujący wydzielanie sebum REGUCERA Cellabic. O cerę dbamy coraz bardziej umiejętnie, ale i tak do zjawiskowych modelek na okładce magazynu wiele nam zwykle brakuje. Bolejemy nad tym zwłaszcza w momentach, kiedy chcielibyśmy wyglądać naprawdę dobrze, na przykład w dniu swojego ślubu. Nieskazitelny wygląd cery niełatwo wypracować, ale da się to zrobić nie tylko przy pomocy Photoshopa.

Posiadaczki (i posiadacze, oczywiście, bo i wśród panów jest ich sporo) tłustej, skłonnej do niedoskonałości cery powinni pomyśleć o pielęgnacji, która znormalizuje ich aż nazbyt skore do działania gruczoły łojowe. I zwęzi rozszerzone pory – problem, który zwykle tłustej cerze towarzyszy. Najskuteczniejsza będzie terapia celowana w gabinecie medycyny estetycznej. Zapytajmy kosmetyczkę o zabieg REGUCERA z wykorzystaniem kosmeceutyków marki Cellabic®.

Zabieg REGUCERA polecany przez markę Cellabic to ratunek dla tłustej i mieszanej cery ze skłonnością do powstawania ropnych wykwitów, trądziku młodzieńczego i trądziku dorosłych (spowodowanego przez zmiany hormonalne). Doskonale oczyszcza, w widoczny sposób zmniejsza istniejące już zmiany ropne na skórze i zapobiega powstawaniu nowych. Zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Najlepiej zarezerwować czas na serię 4-8 zabiegów co 7-10 dni. Można go wykonywać po mikrodermabrazji na skórze twarzy, dekoltu, pleców albo w razie potrzeby na innych partiach ciała.

Zabieg REGUCERA to nie tylko kosmeceutyki Cellabic®, ale również profesjonalny masaż, który przyspieszy ich wchłanianie i zwiększy skuteczność działania. Preparaty dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb i rodzaju skóry zgodnie z filozofią marki oferującej „pielęgnację celowaną i spersonalizowaną”.

Jak wygląda zabieg REGUCERA?

1. Diagnoza stanu skóry.

2. Oczyszczanie skóry/Demakijaż (delikatny Żel do mycia skóry i demakijażu Purinea). Kosmetyczka zmywa makijaż, również oczu. Jeżeli cera tego wymaga, myje twarz dwukrotnie.

3. Opcjonalnie przed kolejnym etapem, czyli złuszczaniem, można zastosować peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję.

4. Złuszczanie (na przykład Peeling enzymatyczny Keratea, Peeling enzymatyczny Keratea 40, lub Kompleks AHA Mandelia). Osoba wykonująca zabieg nakłada jeden z tych preparatów na 3-10 minut. W przypadku peelingu Keratea 40 i preparatu Mandelia starannie omija okolice oczu i ust, a przy kwasach dodatkowo zabezpiecza usta i zmiany barwnikowe − na przykład wazeliną. Po zalecanym czasie zmywa twarz wodą.

5. Tonizacja (normalizacja) (Płyn normalizujący Equila). Kosmetyczka przeciera nim skórę, może też wykonać zabieg oczyszczania manualnego.

6. Maska oczyszczająca (Maska oczyszczająca Purissima). Nakłada się ją na 20 minut i zmywa ciepłymi kompresami.

7. Zmywanie, normalizacja (znowu Płyn normalizujący Equila).

8. Serum aktywne (Serum zwężające pory Velvet). Wmasowuje się je w skórę pędzlem albo dłońmi. I wprowadza preparat dla większej skuteczności za pomocą ultradźwięków lub jonforezy przez około 8-10 minut.

9. Maska (Maska z kwasem laktobionowym Laktea). Kosmetyczka nakłada grubą warstwę maski na około 15 minut, starannie omijając okolice oczu. Jej nadmiar odciska chusteczką. Wklepuje kosmetyk i pozostawia go na skórze bez spłukiwania.

10. Na zakończenie nakłada na skórę krem z filtrem, zabezpieczający przed podrażnieniem przez czynniki zewnętrzne.

11. Po tym zabiegu koniecznie trzeba dbać o skórę również w domu. Warto zaopatrzyć się w: Micelarny żel myjący Purinea, Płyn normalizujący Equila, Peeling enzymatyczny Keratea i Krem przeciwtrądzikowy Laktea.

Delikatny żel do mycia skóry i demakijażu Purinea skutecznie usuwa nadmiar sebum i oczyszcza skórę, przygotowując ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i poprawia jej koloryt. Zawiera delikatne składniki myjące w formie zżelowanego płynu micelarnego. Ponadto: niacynamid, alantoinę, ekstrakt z korzenia lukrecji oraz ekstrakt z liści aloesu. Składniki te mają działanie łagodzące i przeciwzapalne.

Główne składniki:

Niacynamid, alantoina, ekstrakt z korzenia lukrecji, ekstrakt z liści aloesu.

Keratea 40 to peeling enzymatyczny do zastosowania profesjonalnego. Preparat łagodnie złuszcza skórę. Przyśpiesza gojenie, ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. Zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę. Zawiera enzymy proteolityczne – papainę i bromelainę. Enzymy te izolowane są z owoców papai i ananasa. Działanie preparatu polega na delikatnym rozbiciu połączeń martwych komórek naskórka. Działanie przeciwzapalne polega zaś na enzymatycznym rozłożeniu czynników zapalnych na powierzchni skóry.

Główne składniki:

Ekstrakt z owoców papai, ananasa i słodkiej pomarańczy.

Kompleks kwasów AHA Mandelia spłyca zmarszczki, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia, działa silnie rewitalizująco i rozświetlająco, złuszcza naskórek. Poprawia napięcie i jędrność skóry. Optymalne połączenie rodzajów i stężeń kwasów daje produkt o szerokim zastosowaniu profesjonalnym. Bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach przeciwtrądzikowych, anti-ageing i na przebarwienia skóry.

Główne składniki:

Kwas migdałowy i kwas cytrynowy.




Płyn normalizujący Equila reguluje złuszczanie naskórka, hamuje rozwój drobnoustrojów na powierzchni skóry, nawilża oraz redukuje przebarwienia. Nie powoduje podrażnień, jest dobrze tolerowany nawet przez osoby o cerze bardzo wrażliwej. Preparat doskonale sprawdza się w łagodzeniu podrażnień po depilacji twarzy i ciała. Może być stosowany przez kobiety w ciąży.

Główne składniki:

Azeloglicyna i niacynamid.

Maska oczyszczająca Purissima głęboko oczyszcza skórę z nadmiaru sebum, które wypełnia i rozszerza gruczoły łojowe. Skóra staje się delikatniejsza i jędrna, pory się zwężają. Preparat reguluje wydzielanie sebum. Ściany komórkowe drożdży zawarte w preparacie ułatwiają głębokie oczyszczanie skóry.

Ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia Chlorantha wchodzący w skład preparatu zawiera jatrorryzynę i palmatynę – substancje o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Kwas oleanolowy zawarty w preparacie jest inhibitorem 5-alfa-reduktazy steroidowej. Hamuje syntezę androgenów w skórze – w efekcie gruczoły łojowe zmniejszają wydzielanie sebum. Kwas oleanolowy chroni skórę przed fotostarzeniem, blokuje aktywność enzymu elastazy i wykazuje właściwości silnego przeciwutleniacza. Kwas oleanolowy działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Główne składniki:

Ściany komórkowe drożdży i ekstrakt z kory drzewa Enantia Chlorantha.

Serum Velvet efektywnie zwęża pory, nadając skórze świeży i pełen blasku wygląd. Zastosowanie preparatu jest dobrym uzupełnieniem zabiegów oczyszczających i przeciwtrądzikowych. Ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia Chlorantha wchodzący w skład preparatu zawiera jatrorryzynę i palmatynę – substancje o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Kwas oleanolowy zawarty w preparacie hamuje syntezę androgenów w skórze – w efekcie gruczoły łojowe zmniejszają wydzielanie sebum.

Kwas oleanolowy chroni skórę przed fotostarzeniem, blokuje aktywność enzymu elastazy i wykazuje właściwości silnego przeciwutleniacza. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kompleks nawilżający zawarty w preparacie złożony jest ze składników silnie nawilżających o strukturze nisko- i wysokocząsteczkowej. Kompleks ten redukuje szorstkość skóry. Staje się ona gładsza i promienna. Kompleks nawilżający ma doskonałe zdolności gromadzenia wody w szerokim zakresie wilgotności względnej powietrza. Tę ciekawą właściwość zapewnia kwas poliglutaminowy oraz betaina. Skleroglukan ma działanie łagodzące i przeciwzapalne.

Główne składniki:

Ekstrakt z kory drzewa Enantia Chlorantha, kwas oleanolowy i kompleks składników nawilżających.

Preparat Laktea to specjalistyczna maska o działaniu przeciwtrądzikowym. Jest specjalnie opracowaną nowoczesną formułą o działaniu zwężającym pory, zmniejsza ilość wyprysków oraz błyszczenie skóry. Kwas laktobionowy jest polihydroksykwasem, zbudowanym z kwasu glukonowego i galaktozy.

Ze względu na swoją budowę związek ten łączy w sobie jednocześnie właściwości alfahydroksykwasów z unikalnymi właściwościami pochodnych galaktozy, takimi jak np. przyspieszenie procesu gojenia się ran. Kwas laktobionowy działa obkurczająco na naczynia krwionośne.

Ponadto charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, hamuje aktywność metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji i zwiotczeniu skóry. Kwas laktobionowy pobudza syntezę kolagenu, wzmacnia mechanizmy naprawcze skóry uszkodzonej promieniami UV, mocno utrzymuje wodę w warstwie naskórka, stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny, reguluje mikrokrążenie w skórze i wzmacnia drobne naczynia krwionośne.

Główne składniki:

Kwas laktobionowy.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ