Terapia Indiba Activ – nowy wymiar rehabilitacji



Przeciążenia kręgosłupa, ostre stany zapalne spowodowane nagłymi urazami, różnego rodzaju kontuzje mogą skutkować narastającymi dolegliwościami bólowymi, jeżeli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane i skutecznie wyleczone. O pomoc warto zwrócić się do profesjonalnej przychodni lub gabinetu, gdzie po badaniu i konsultacji z lekarzem rehabilitacji i fizjoterapeutą zostanie zastosowana odpowiednia terapia.

Pacjenci często korzystają z metod fizjoterapii takich jak fizykoterapia i terapia manualna. Metody te są bardzo skuteczne, ale często nie ma możliwości połączenia i używania ich jednocześnie, podczas jednej sesji terapeutycznej wykonując zabieg tylko jednym urządzeniem w połączeniu z terapią manualną. Postępy terapii również nie zawsze mogły być zadowalające ze względu na skuteczność działania i przeciwwskazania, które często uniemożliwiały pacjentowi podjęcie konkretnego leczenia.

Dlatego naukowcy opracowali nową koncepcję leczenia łączącą terapię manualną i ruch z unikatową i innowacyjną technologią.

Jak działa INDIBA activ?

– Opatentowana technologia INDIBA Activ jest to połączenie przepływu prądu radiofrekfencyjnego o częstotliwości 448 kHz z jednoczesnym odpowiednim zastosowaniem terapii manualnej lub ruchu. Mechanizmem działania jest generowanie temperatury z wnętrza tkanki, fala przepływu prądu przy 448kHz jest stabilna co powoduje, że wzrost temperatury nie odbywa się poprzez tarcie molekularne, ale stymulację metaboliczną wywołaną ruchami elektrolitów, przeciwwskazania związane z wysoką częstotliwością nie ma tutaj zastosowania. Dzięki tej technologii możliwe jest przyspieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie i redukcja bólu oraz szybszy powrót do aktywności fizycznej. – Mgr fizjoterapii Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med. Ta unikalna częstotliwość jest wstanie zmodyfikować przenikalność membrany komórkowej oraz przyspieszyć metabolizm i regenerację tkanek. Rozluźnia je, zwiększa ich elastyczność i tym samym działa przeciwbólowo.

Terapia manualna w połączeniu z nową koncepcją leczenia Indiba Activ powinna zwiększać efekty zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości emitowany przez urządzenie INDIBA activ przenika przez wszystkie struktury, zwiększając efektywność i powodzenie terapii.




Szansa w leczeniu najtrudniejszych przypadków

Technologia INDIBA activ w połączeniu z manualnymi zdolnościami wykwalifikowanych fizjoterapeutów znacząco wpływa na zdolność regeneracji organizmu pacjenta.

– Wszyscy pacjenci korzystający z tej terapii zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych odczuwali znaczną poprawę w dość krótkim czasie. Terapia INDIBA activ pomaga w leczeniu urazów narządu ruchu ,co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza wśród osób aktywnych fizycznie. – dodaje mgr fizjoterapii Dominik Czarski.

Ponad 200 federacji sportowych z dziedzin takich jak piłka nożna, kolarstwo, rugby, tenis, koszykówka, pływanie i znanych zespołów sportowych z całego świata darzy zaufaniem technologię INDIBA, która pomaga osiągać najlepsze wyniki. Technologii INDIBA activ zaufały zespoły m.in. FC Barcelona, FC Liverpool i Arsenal Londyn.

Dzięki wprowadzeniu urządzeń INDIBA activ do naszej placówki, pacjenci cierpiący na ostre i przewlekłe bóle mają szansę na znaczną poprawę komfortu życia. Technologia, która kiedyś przeznaczona była wyłącznie dla zawodowych sportowców jest teraz dostępna dla wszystkich naszych pacjentów – mówi Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med.

Marka INDIBA jest obecna na rynku już ponad 28 lat. W tym czasie zyskała powszechne uznanie i wiele nagród, m.in. Złote Medale na XIV Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie oraz na Światowej Wystawie Innowacji (Eureka) w Brukseli. Jej działania opierają się nie tylko na poszukiwaniu innowacji w zakresie rehabilitacji, ale także na prowadzeniu autorskich programów szkoleniowych z zakresu różnych dziedzin medycyny.

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ