Zabiegi bankietowe – bądź piękna na święta



Zabiegi bankietowe – bądź piękna na święta. Jak poradzić sobie z suchą skórą, aby lśnić podczas przedświątecznych spotkań? Jak odmłodzić twarz zaledwie chwilę przed świętami lub zabawą sylwestrową? Na pytania o zabiegi bankietowe odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Koniec roku, a co za tym idzie, czas spotkań świątecznych i przygotowań do Sylwestra zbliża się wielkimi krokami. Nikogo nie dziwi już, że w grudniu, dosłownie i w przenośni lubimy błyszczeć, olśniewając wyglądem zarówno podczas wigilii firmowej, jak i tej rodzinnej czy w czasie zabawy sylwestrowej. Takie specjalne okazje wymagają jednak odpowiednich przygotowań, w których niezwykle pomocne są zabiegi estetyczne. Które spośród przedświątecznych zabiegów bankietowych dają największe możliwości?

Który zabieg tzw. bankietowy wykonuje się najczęściej? Jak najszybciej i najskuteczniej można poprawić stan skóry przed ważnym wyjściem?

Podstawą zabiegów bankietowych jest regeneracja skóry, której służy przede wszystkim mezoterapia. To sprawdzony i pewny zabieg, który można wykonać w zasadzie na dzień czy dwa przed ważnym wyjściem, mając pewność, że poprawa stanu skóry naprawdę będzie znaczna. Mezoterapia polega na podaniu śródskórnie kwasu hialuronowego oraz koktajlu substancji odżywczych, takich jak witaminy A, E oraz z grupy B, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe oraz ważne z punktu widzenia regeneracji skóry aminokwasy. Dzięki temu zabieg nie tylko wyraźnie nawilża skórę, ale i napina ją oraz niweluje oznaki odwodnienia, sprawiając, że nabiera ona blasku.

Większość pacjentek decyduje się na mezoterapię. W końcu to najbardziej rozpoznawalny spośród zabiegów bankietowych, ale chyba nie wyczerpuje on wszystkich możliwości? Jak jeszcze można osiągnąć błyskawiczny efekt?

Na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty, które bardzo szybko nawilżają i rewitalizują skórę. Dobrym przykładem jest Sunekos® 200, zawierający nieusieciowany kwas hialuronowy oraz mieszaninę aminokwasów, które stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Podobnie jak mezoterapia, nawilża on skórę, ale jednocześnie wygładza drobne zmarszczki, a nawet delikatnie modeluje kontur twarzy.

Z powodzeniem wykorzystuje się go również w celu zredukowania cieni pod oczami czy zregenerowania skóry dekoltu i ramion, co czyni go nie tylko skutecznym, ale i wszechstronnym zabiegiem bankietowym. Efekty podania kwasu hialuronowego widać już po 10 dniach, a na działanie aminokwasów należy trochę poczekać.




Wspomniane zabiegi iniekcyjne służą przede wszystkim nawilżeniu i delikatnemu odmłodzeniu skóry twarzy. Co zrobić, jeśli chciałoby się dodatkowo wysmuklić jej rysy?

W takich przypadkach zalecany jest już preparat ProfHilo o właściwościach wypełniających, który dzięki wysokiemu stężeniu naturalnego kwasu hialuronowego doskonale ujędrnia skórę, a w dłuższej perspektywie likwiduje nawet tzw. „chomiki”. Jego innowacyjność polega m.in. na tym, że podaje się go przez zaledwie pięć nakłuć z każdej strony twarzy.

ProfHilo na dodatek doskonale integruje się z tkankami, a dzięki iniekcji w odpowiedniej odległości od żył ryzyko bólu, siniaków i krwiaków jest zminimalizowane. Zabieg umożliwia kompleksowe odmłodzenie wraz z wygładzeniem zmarszczek oraz przywróceniem naturalnego konturu twarzy.

Co jeszcze możemy zrobić dla swojego wyglądu na tydzień czy dwa przed świętami lub zabawą sylwestrową, szczególnie jeśli wcześniej zauważona wiotkość skóry doprowadziła już do pojawienia się zmarszczek?

Wciąż dużą popularnością cieszy się oczywiście toksyna botulinowa, która daje znakomite efekty w likwidacji zmarszczek na czole czy kurzych łapek wokół oczu i to nawet na sześć miesięcy. Preparat podaje się podskórnie lub śródskórnie, dlatego zabiegu nie warto odkładać na ostatnią chwilę.

Zabieg dzięki osłabieniu napięcia mięśni mimicznych przywraca twarzy świeży wygląd, czego efekty często widoczne są już po kilkunastu godzinach od iniekcji. Nie zawsze jest ona oczywiście konieczna. Jak widać na powyższych przykładach, skórę można delikatnie wygładzić nawet dzięki preparatom z kwasem hialuronowym.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ