Czas na przedświąteczne zabiegi bankietowe



Począwszy od końca listopada, czyli Andrzejek, kończąc na Sylwestrze, czas spędzamy na przyjęciach rodzinnych i spotkaniach firmowych, przy każdej kolejnej okazji nawiązując nowe znajomości i rzucając się w wir zabawy. Każdy pragnie prezentować się wówczas jak najlepiej. Specjalne okazje wymagają intensywniejszych przygotowań, które coraz częściej z salonów fryzjerskich i kosmetycznych przenoszą się do gabinetów medycyny estetycznej. To właśnie w nich można zadbać o to, aby skóra promieniała i niestraszne były jej długie wieczory oraz zabawy do białego rana.

Zabiegi przed wielkim wyjściem

Zabiegi bankietowe, które z powodzeniem przyjęły się wśród gwiazd bywających na wielkich galach, od co najmniej kilku lat stanowią też must have przygotowań przedświątecznych. Dają one bowiem szybkie i widoczne efekty, które szczególnie pożądane są przed planowanym wielkim wyjściem.

Bez względu na stan skóry, chcąc osiągnąć zamierzone efekty, należy pamiętać o jej nawilżeniu. Na przesuszonej skórze bardziej widoczne są wszelkie niedoskonałości, a już sam zabieg nawilżający podnosi skuteczność redukcji przebarwień czy zabiegów delikatnie wypełniających. W okresie przygotowań przedświątecznych wskazane jest więc na pewno poddanie się silnie nawilżającemu zabiegowi z masażem dotleniającym na bazie trzech cząsteczek kwasu hialuronowego o różnym ciężarze molekularnym. Zapobiega on utracie wody, a tym samym uodparnia na działanie czynników zewnętrznych, jednocześnie zapobiegając pojawianiu się podrażnień oraz drobnych zmarszczek.

– Zabieg wykorzystuje nawilżające działanie kwasu hialuronowego, ceramidów, które wzmacniają barierę ochronną skóry, kwasu mlekowego pochłaniającego nadmiar sebum oraz natłuszczających emolientów. Dodatkowo wzbogacony jest on o składniki bogate w minerały typu sód, magnez, potas i wapń, co czyni go idealnym nie tylko w sytuacji, kiedy zależy nam na aktywnym nawilżeniu skóry, ale i wtedy, gdy chcemy wzmocnić efekty innych zabiegów estetycznych – podkreśla dr Elżbieta Młyńska-Krajewska, Dyrektor Medyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu.

Sunekos® – gwiazda wieczoru

Numerem jeden wśród zabiegów bankietowych jest Sunekos®, który wykorzystuje preparat łączący nieusieciowany kwas hialuronowy z opatentowaną sekwencją aminokwasów stymulujących wytwarzanie kolagenu i elastyny. W zależności od potrzeb, dobrać można jedną z dwóch linii preparatu, Sunekos® 200 lub Sunekos® 1200.

– Zabieg można wykonać głównie w celu nawilżenia skóry, ale i w przypadku głębszych zmarszczek, ponieważ daje on też efekt wygładzenia oraz wolumetryczny. Przeprowadza się go u pacjentów już od 25. roku życia. Sunekos® jest zabiegiem rewitalizującym, dzięki któremu można zredukować cienie pod oczami, a także bardzo szybko odświeżyć skórę szyi, dekoltu, ramion oraz dłoni, tak, aby jak najlepiej wyglądać w wyjściowej kreacji – mówi dr Młyńska-Krajewska.




Alternatywą, a zarazem dopełnieniem jest mezoterapia igłowa, która dzięki podaniu indywidualnie dobranego koktajlu składników odżywczych pozwala poprawić stan skóry niezależenie od rodzaju cery.

– Podane substancje stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiają metabolizm skóry, a także nawilżają ją. W efekcie za pomocą mezoterapii można szybko zredukować drobne zmarszczki oraz zminimalizować efekty odwodnienia skóry, które z powodu niesprzyjających czynników atmosferycznych jesienią i zimą prowadzi do dokuczliwych podrażnień oraz sprawia, że cera nabiera szarego kolorytu – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Najlepsze efekty uzyskuje się przy terapii łączonej. Wykonując wspomniane zabiegi etapowo, można być pewnym, że skóra będzie pełna blasku także wtedy, kiedy z impetem wchodzi się w nowy rok. Wszystkie wspomniane kuracje dają szybki efekt, ale nie znaczy to, że można się na nie wybrać w przeddzień planowanego wyjścia, ponieważ naturalnym jest, że skóra nawet po delikatnej pielęgnacji gabinetowej może przez jakiś czas być zaczerwieniona – dlatego warto wcześniej zapytać lekarza, po jakim czasie ślady po danym zabiegu całkowicie znikną.

Oczywiście nie należy zapominać też o pielęgnacji domowej. Przed wielkim wyjściem wskazane są chociażby nawilżające, rozjaśniające i wygładzające maski w płacie, które potęgują efekty zabiegów profesjonalnych. W tak intensywnym okresie warto przekonać się także do preparatów pod oczy, które pomogą zniwelować oznaki nieprzespanych nocy.

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ