Terapia CGF, czyli anti-aging i leczenie wypadania włosów w jednym



Odświeża zmęczoną cerę, redukuje pierwsze zmarszczki, spowalnia starzenie się skóry, a nawet hamuje wypadanie włosów – terapia komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu to niewątpliwy hit medycyny estetycznej 2018 roku, który sprawdza się zarówno jako zabieg anti-aging, jak i uzupełnienie terapii łączonych. Na pytania o wyjątkowość tej metody regeneracji skóry, jej możliwości oraz przebieg zabiegu odpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic.

Dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu uznano w 2018 roku za jedną z najlepszych procedur z zakresu medycyny regeneracyjnej?

Terapia daje naturalny efekt anti-aging. Preparat z komórkami macierzystymi CD34+ i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu CGF pozyskuje się z krwi pacjenta, co nie wiąże się z ryzykiem reakcji alergicznych i zapewnia większe bezpieczeństwo od mezoterapii koktailami. Nie mniej istotne są tu też możliwości.

Zabieg poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także prowadzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Zregenerowana w taki sposób skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i staje się gładsza, co widać nie tylko po samym zabiegu, ale i w kolejnych tygodniach oraz miesiącach, ponieważ następujący w skórze proces regeneracji rozciąga się w czasie.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem CGF?

Po pobraniu krwi pacjenta odseparowuje się z niej komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Później przygotowuje się jeden z dwóch produktów – CGF Liquid, czyli formę płynną lub CGF Harmony. W drugim przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Może to być preparat o różnej gęstości, ostatecznie dobierana jest ona do potrzeb skóry pacjenta. Konkretny, przygotowany już produkt, podaje się do skóry drogą iniekcji, czyli techniką mezoterapii igłowej.

Jakie znaczenie dla efektów ma taka forma podania preparatu?

Zastosowanie techniki mezoterapii igłowej przede wszystkim wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nakłuwanie jej tworzy mikrouszkodzenia, które stymulują otaczające je tkanki do odbudowy komórek skóry o lepszej, zdrowszej strukturze. Już samo podanie czynników wzrostu drogą iniekcji odświeża cerę i przywraca skórze sprężystość. Wspomniane właściwości sprawdzają się także w regeneracji mniejszych obszarów, jak okolice oczu, skóra głowy czy grzbiety rąk, kiedy przeprowadzamy zabieg CGF One.




Jakie jeszcze rezultaty można osiągnąć dzięki skoncentrowanym czynnikom wzrostu? Jakie są wskazania do poddania się temu zabiegowi?

Nie tylko technika podania preparatu sprawia, że zabieg wzmacnia zdolności naprawcze skóry, ponieważ odpowiadają za to także właściwości czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Jako że pobudzają one produkcję kolagenu oraz poprawiają mikrokrążenie w skórze, zabieg doskonale poprawia jej strukturę. Za jego pomocą możemy wzmocnić jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, a także zatrzymać wypadanie włosów. Zabieg doskonale rewitalizuje zmęczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, dlatego jest też dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

W jaki sposób można utrzymać dobre efekty zabiegu CGF?

Pełna terapia obejmuje trzy zabiegi, powtarzane co cztery tygodnie w przypadku CGF Liquid i co sześć tygodni w przypadku CGF Harmony. Jak w przypadku większości zabiegów, tak i tu konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu CGF doskonale sprawdza się stosowanie dermokosmetyków posiadających komórki macierzyste pochodzenia roślinnego.


Dr Krzysztof Kaczyński – lekarz medycyny estetycznej, Kaczyńscy Clinic, Warszawa

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ