Nieinwazyjny lifting twarzy antidotum na popularne „chomiczki”



Narządem najlepiej odzwierciedlającym naturalny proces starzenia organizmu jest nasza skóra. Pod względem fizjologicznym zaczyna starzeć się już w momencie zakończenia okresu dojrzewania, czyli po 20. roku życia, ale dopiero po 30. roku życia proces ten nabiera tempa. O skórze dojrzałej możemy mówić około 45. roku życia lub wcześniej, w zależności od indywidualnych czynników. Najczęściej pojawiającym się defektem twarzy wśród kobiet są tzw. chomiczki. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy!

W jaki sposób można opisać „cerę dojrzałą”?

Według Anety Sarlińskiej, kosmetolog z krakowskiego gabinetu Novocorium: Skóra dojrzała zaczyna tracić jędrność, prawidłowe napięcie, dochodzi do pogorszenia ukrwienia. Kąciki oczu i ust zaczynają opadać, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, pojawiają się tzw. „chomiki” a naskórek jest cieńszy i szorstki. Dzieje się to poprzez coraz słabszą autonaprawę.

Włókna kolagenowe zanikają i ulegają rozluźnieniu, spada poziom kwasu hialuronowego. Z wiekiem warstwy skóry ulegają ścieńczeniu, znacznie spowalnia się metabolizm komórkowy. W konsekwencji zostaje zaburzony owal twarzy. Pojawienie się tych niekorzystnych zmian jest oznaką, że warto zintensyfikować nasze działania w celu poprawy wyglądu.

Jaka jest przyczyna powstawania defektów twarzy, przede wszystkim najpopularniejszego problemu, na który skarżą się kobiety, czyli tzw. chomiczki?

Mianem skóry dojrzałej określa się skórę z wyraźnymi objawami uszkodzeń, wynikających z wielu czynników, zarówno wewnątrzpochodnych: czynniki genetyczne, choroby, zaburzenia hormonalne, zwolnienie procesów metabolicznych jak i zewnątrzpochodnych: promieniowanie słoneczne, niezdrowy styl życia, przewlekły stres, używki, zanieczyszczenie środowiska oraz monotonna lub niezdrowa dieta – odpowiada Agnieszka Sadziak, właściciel Centrum Kosmetycznego w Szczecinie, szkoleniowiec, konsultant w Aurum DG.

Natomiast jak mówi Ilona Skoneczna, trener marki Aurum DG: – Najpopularniejszym problemem, na jaki skarżą się kobiety są chomiczki czyli utrata owalu i konturów twarzy, powstawanie nieestetycznych nawisów skórnych (sagging area) na granicy żuchwy i szyi. Problem przychodzi z wiekiem kiedy to skóra traci zdolności do naturalnej produkcji kolagenu (po 38. roku życia). Spadająca z wiekiem zdolność naprawcza nie radzi sobie z utrzymywaniem niegdyś równomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej i powoduje jej stopniowe przemieszanie się w dolne partie twarzy, tworząc tzw. trójkąt odwrócony.




Jak poprawić owal twarzy i zlikwidować tzw. chomiczki, jakie zabiegi wybrać?

Chociaż proces starzenia się skóry jest nieodwracalny, stosując odpowiednie zabiegi kosmetologiczne i prawidłową pielęgnację domową, można skutecznie opóźniać jego efekty. Obecnie w medycynie i kosmetologii estetycznej wykonuje się wiele różnych zabiegów opóźniających proces starzenia oraz poprawiających kondycję i wygląd skóry.

Do najpopularniejszych należą: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, peelingi chemiczne, terapie laserowe oraz coraz bardziej popularny zabieg HIFU. Jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych. Pełni rolę bezinwazyjnego liftingu twarzy. Nazywany jest również „liftingiem bez skalpela” – podpowiada Agnieszka Sadziak.

Czym wyróżnia się HIFU, czy zabieg z jego użyciem jest bolesny, ile trwa i jakie przynosi efekty?

HIFU to osiągnięcie najnowszej techniki, odpowiadające na wszelkie potrzeby skóry dojrzałej. Po zabiegu możemy się spodziewać podciągnięcia owalu twarzy i redukcji chomiczków, uniesienia policzków, wygładzenia zmarszczek czoła i lifting powieki górnej. Jest krótki i szybki (to tzw. zabieg lunchowy, trwa tylko 15 minut!), bezbolesny, podczas zabiegu można odczuć jedynie delikatnie mrowienie.

Co ważne, nie wymaga przerwy w codziennej aktywności zawodowej. Pierwsze efekty są natychmiastowe, ale zwiększają się w czasie nawet do 3 miesięcy od zabiegu. Można zastosować zabiegi profilaktycznie wspomagające skórę, przeciwstarzeniowe lub zabiegi z tzw. efektem wow – natychmiastowym – podkreśla trener marki Aurum DG.

Ultralif 5 Najbardziej skuteczne i nieinwazyjne urządzenie HIFU do liftingu twarzy i szyi oraz modelowania konturów. 5. generacji technologia opracowana z myślą o każdej osobie z objawami starzenia się skóry.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ