Naturalnie na bóle miesiączkowe



Bóle miesiączkowe dotykają wiele kobiet w różnym wieku. Czasem ból nasila się do tego stopnia, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wtedy zazwyczaj sięgamy po tabletki przeciwbólowe. Czy istnieją jednak naturalne sposoby na radzenie sobie z bólem? Kozłek lekarski (waleriana) jest powszechnie znany jako środek wspomagający prawidłowy sen i delikatnie uspokajający, ale to nie jedyne jego lecznicze zastosowanie!

Dla ciała i ducha – Waleriana

Kozłek lekarski (Valeriana officinalis), znany pod nazwą waleriana, jest ziołem, którego korzenie stanowią surowiec leczniczy. Waleriana cieszy się popularnością w medycynie konwencjonalnej oraz naturalnej. Stosowana jest od dawna, jako zioło lecznicze m.in. w czasie dolegliwości żołądkowych związanych ze stresem. Dodatkowo udowodniono, że waleriana przynosi ulgę również poprzez swoje działanie rozkurczowe. W takim razie można mówić, że to ziołowy pomocnik podczas walki z bólem menstruacyjnym.

Jak to możliwe? Ekstrakty z korzenia i kłącza waleriany obniżają aktywność ośrodkowego układu nerwowego, przyczyniając się do obniżenia napięcia oraz niwelowania niepokoju. Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Narastający ból oraz fizyczny dyskomfort zwiększają stres. Z kolei stres wzmaga ból. Waleriana pozwala wprowadzić się w stan ukojenia, relaksu i odprężenia. Dzięki temu zmniejsza zarówno subiektywne poczucie bólu, jak i działa rozkurczowo.

Będąc w pracy lub „na szybko” załatwiając różne sprawy, można nie mieć czasu na parzenie ziółek czy smarowanie ciała kremem. Tu z pomocą przychodzą warto sięgnąć po apteczne cukierki walerianowe firmy Reutter z ekstraktem waleriany z olejkiem lawendy. Taka forma waleriany nie tylko wspiera ukojenie w dowolnym miejscu i czasie, ale przy okazji możesz rozkoszować się dobrym smakiem.

Lawenda i Waleriana – Kojące połączenie

Zestawienie waleriany z lawendą nie jest przypadkowe. Kozłek lekarski wykazuje działanie odprężające i uspokajające, z kolei lawenda wycisza oraz wprawia w dobry nastrój. Waleriana w połączeniu z lawendą, daje podwójny efekt. Olejek lawendy obecnej w cukierkach walerianowych Reutter wspomaga ukojenie, które jest cenne zwłaszcza podczas bolesnej miesiączki.

Lawenda działa wspomaga także antyreumatycznie, znieczulająco i rozkurczowo oraz korzystnie wpływa na pobudzenie krążenia. Bóle pleców podczas miesiączki, jak również bóle głowy, rozdrażnienie, czy wzdęcia, są częstymi dolegliwościami. Lawenda w połączeniu z walerianą, stanowią cenne wsparcie. Także ze względu na działanie przeciwbólowe i wiatropędne, dzięki któremu uczucie nadwrażliwości okolic brzucha przestaje być uciążliwe.




PMS – Waleriana na zmniejszenie napięcia

Jako ciekawostkę, warto przytoczyć wnioski z badania klinicznego, przeprowadzonego na 100-u studentkach Uniwersytetu Islamskiego Azad w 2013 roku. Wykazano tam, że ekstrakt z korzenia waleriany może redukować emocjonalne, fizyczne i behawioralne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, który dotyka zwłaszcza młode kobiety.

Życie w biegu coraz bardziej stresuje, a kobiety, które chcą być traktowane na równi z mężczyznami, często bagatelizują bóle miesiączkowe czy objawy PMS. Tymczasem można sobie pomóc wspierać się, stosując naturalne preparaty ziołowe.

Polecamy dobroczynne Cukierki Walerianowe niemieckiej firmy Reutter z ekstraktem z waleriany i olejkiem z lawend, które wybrało już tysiące zadowolonych konsumentów. Nie daj się zwieść, zaufaj sprawdzonej marce Reutter. Ponad stuletnie istnienie firmy Reutter, to ogromne doświadczenie i niepowtarzalne najwyższej jakości procesy produkcyjne.

Cukierki walerianowe firmy Reutter z ekstraktem z waleriany i olejkiem lawendy kupisz w dobrych aptekach i zielarniach w cenie ok. 8 zł.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ