Medycyna estetyczna dla mężczyzn. Z czego najchętniej korzystają panowie?



Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej przez mężczyzn nie jest już w Polsce tematem tabu. Coraz więcej panów chce wyglądać młodziej i lepiej czuć się we własnej skórze. Z jakich propozycji lekarzy mogą skorzystać, aby poprawić swój komfort życia? O problemach natury estetycznej, z którymi najczęściej borykają się mężczyźni, mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Minęły już czasy, w których dbałość przez mężczyzn o wygląd był czymś o czym się nie mówiło. Panowie coraz częściej zaglądają do gabinetów specjalistów, aby poczuć się lepiej w swojej skórze, poprawić komfort życia czy pozbawić się wieloletnich kompleksów. Co ciekawe, problemy z jakimi przychodzą są podobne do tych, na jakie skarżą się kobiety.

– Nie robią korekty ust, chyba że są to korekty pourazowe. Korzystają z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej, robią botoks, mezoterapię, stosują wypełniacze. Technika robienia takich zabiegów u mężczyzn jest jednak inna niż u kobiet, chociażby ze względu na budowę anatomiczną – mówi dr Krzysztof Jakubowski.

I dodaje – chodzi o kształt, chociażby łuków brwiowych, inną bródkę, inaczej ukształtowaną żuchwę. Zabieg przeprowadza się wtedy inaczej, bo na przykład część panów chce mieć bródkę z dołkiem, wystającą. Można zaznaczyć kształt żuchwy, żeby wyglądało to inaczej, lub kształt nosa – podnieść go, trochę wyprostować. Takiego typu poprawki można zaobserwować u celebrytów – mówi lekarz.

Motywuje praca i…partnerka

Panów w klinikach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej, ponieważ tak jak panie, chcą dobrze wyglądać. Dbają o ręce, buty, kupują nowe zegarki, pracują w korporacjach. – Myślę, że motywacja jest spowodowana również żoną lub partnerką. Pacjenci chcą coś zmienić, lepiej wyglądać, ponieważ pracują w różnych instytucjach, prowadzą życie publiczne.

Tutaj możemy zwrócić uwagę na polityków – jak wyglądały ich zęby kiedyś, a jak wyglądają teraz – od tego się zaczyna. W pewnym sensie nasza atrakcyjność, ta zewnętrzna, też ma wpływ na nasze życie. Każdy chce dobrze wyglądać, być dobrze postrzeganym przez innych – tłumaczy motywacje swoich pacjentów lekarz.

Wypełniacze i botoks to zabiegi, na które panowie decydują się najczęściej. Mniej dbają o wygląd szyi – na tym bardziej zależy kobietom. Mężczyźni chcą, żeby ich twarz dobrze wyglądała np. dzięki zamknięciu naczynek. W przeciwieństwie do pań nie są przekonani do poprawiania ust, redukowania rowków podoczodołowych czy doliny łez.

Jak się okazuje – zarówno mężczyźni w młodszym, jak i starszym wieku chętnie korzystają z możliwości poprawy wyglądu. – W medycynie estetycznej nie jest tak, że np. ktoś po 65-tym roku życia nie skorzysta już z zabiegu. Może mężczyzn w takim wieku jest mniej, ale przychodzą pacjenci liczący także ponad 70 lat. Trzeba to wszystko dostosować odpowiednio do potrzeb, wieku i płci – stwierdza specjalista.




Wywiad i badania to podstawa

Jak mówi dr Krzysztof Jakubowski, w medycynie estetycznej nie ma zabiegów dedykowanych wyłącznie mężczyznom, tak jak nie ma procedur, którym mogą poddać się wyłącznie kobiety – Mężczyźni zmieniający płeć mogą założyć sobie nawet implanty. Tutaj nie ma takich ograniczeń – wyjaśnia lekarz.

Specjalista podkreśla, że każdego pacjenta traktuje holistycznie, a wykonanie jakiegokolwiek zabiegu każdorazowo poprzedzają szczegółowe badania lekarskie i zebranie wywiadu. – Na tej podstawie dopiero możemy omawiać oczekiwania pacjenta. Możemy też zrobić mu zdjęcie i symultanicznie przedstawić, jak potem będzie wyglądał. Dopiero potem rozwija się cały proces – mówi lekarz.

Jeśli chodzi o nasze zdrowie, czynnikiem wyboru placówki nie może być cena – przekonuje dr Krzysztof Jakubowski. – Każdy pacjent powinien zwracać uwagę w jakim miejscu jest wykonywany zabieg, jakie kwalifikacje ma lekarz oraz jaka jest jakość podawanych materiałów – w myśl hasła ,,gdzie? kto? czym?’’.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ