Algi – bogactwo mórz i oceanów w codziennej pielęgnacji



Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne alg znane są już wieków i mają swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Te morskie organizmy to cenne źródło wielu witam i składników mineralnych, korzystanie wpływających na kondycję naszej skóry. Mają w swoim składzie wszystko to, czego zapragnie nasza skóra. Posiadają jednak swoje tajne mechanizmy, o których wiedzą nieliczni…

Od tysiąca lat obserwuje się dobroczynne działania alg dla skóry i zdrowego ciała. Algi (inaczej glony) to unikalne rośliny wodne, osiągające wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Można spotkać je w oceanach, morzach, jeziorach, rzekach i wszędzie tam, gdzie sprzyja im wodne środowisko. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znajdują zastosowanie w produkcji kosmetyków.

Co zawierają algi?

Algi zawierają wszystkie minerały obecne w wodzie, które są łatwo przyswajalne przez człowieka. Ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju, jednak część składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny. Algi skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom.

Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Unikalne zastosowanie w kosmetyce

Wykorzystanie alg w kosmetyce wynika przede wszystkim z tego, że ich wyjątkowa budowa komórkowa zapewnia szybkie i skuteczne efekty pielęgnacyjne. Jest bardzo zbliżona do struktury ludzkiej plazmy, dzięki czemu umożliwia docieranie wszystkich cennych składników znajdujących się w algach bezpośrednio do skóry właściwej.

Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Idealnie sprawdzą się u osób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników, z którymi spotykamy się każdego dnia.




Morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów Marka Medex Bio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w wyjątkowym eliksirze Creme Riche De L’Ocean. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku – źródła protein, soli mineralnych, witamin A i B12, niezbędnych do hamowania procesów starzenia.

Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania.

Nie ma bardziej wyspecjalizowanych mikroorganizmów w protekcji przeciwsłonecznej! Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu.

Ostatnie badania wykazują, że taka mieszanka alg chroni skórę także przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.

Ten morski eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu. Zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

Eliksir Riche De L`Ocean
MEDEX BIO SCIENCE COSMETICS
204 zł/50 ml

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ