Jak na dłoni. Dłonie zdradzają nasz wiek!



Proces starzenia się najczęściej kojarzy nam się ze zmianami zachodzącymi na twarzy. Z reguły odzwierciedlenie tego podejścia możemy znaleźć w domowej i gabinetowej pielęgnacji, podczas której skupiamy się głównie na kurzych łapkach, bruzdach nosowo-wargowych czy owalu twarzy. Niestety zapominamy przy tym o innych częściach ciała, np. dłoniach, które też mogą zdradzać nasz wiek.

Skąd ten problem?

Dłonie są obszarem, na którym proces starzenia widać nawet wcześniej niż na twarzy. Wraz z upływem lat tkanka podskórna na całym ciele stopniowo zanika. Ponieważ w tej okolicy i tak jest jej bardzo mało, jakikolwiek ubytek niemal od razu rzuca się w oczy. Do tego trzeba dołożyć szkodliwe promieniowanie UV.

Czy pamiętasz o regularnym nakładaniu kremu z filtrem na dłonie? No właśnie. Jest to jedna z najsłabiej chronionych części ciała, ponieważ większość z nas po prostu zapomina o konieczności aplikowania odpowiednich kosmetyków również w tym obszarze lub niemal od razu usuwa je myjąc ręce. Dodajmy do tego narażenie na działanie detergentów i wiele innych czynników zewnętrznych.

Dłonie nie mają łatwego życia i jeśli nie chcesz, aby w pierwszej kolejności zdradzały twój wiek, powinnaś pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji, która będzie w stanie utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Codzienna pielęgnacja

O podstawową profilaktykę możesz zadbać w domu. O czym musisz pamiętać? Myjąc dłonie używaj letniej wody – nie lubią one ani zbyt zimnej, ani gorącej. Używaj do tego mydła bądź żelu o obojętnym lub kwaśnym pH. Koniecznie wycieraj też ręce po każdym myciu – jeśli zostawisz je wilgotne, skóra szybciej będzie się wysuszać i pierzchnąć.

Raz w tygodniu wykonaj też drobnoziarnisty peeling. Możesz wykorzystać do tego gotowy produkt lub przygotować go w domu, np. mieszając cukier z oliwą. Taki domowy zabieg zakończ nałożeniem na dłonie maski. Na co dzień pamiętaj też o stosowaniu odpowiednich kremów – w lecie lekkich i nawilżających, a w zimie ochronnych i natłuszczających.




Kiedy sprawa jest poważna

Zauważyłaś, że skóra dłoni nie wygląda już tak jak dawniej, a codzienna pielęgnacja nie pomaga w poprawie jej stanu? Pora na kolejny krok – profesjonalny zabieg, który zregeneruje i ujędrni skórę. Które sprawdzą się najlepiej? Jednym z częściej polecanych jest mezoterapia, która polega na licznych płytkich nakłuciach skóry w celu wprowadzeniu do niej określonych substancji.

– Do jej wykonania można wykorzystać specjalne koktajle odżywcze, np. na bazie kwasu hialuronowego, który nawilża oraz stymuluje produkcję kolagenu. Dodatkowo, jeżeli jest taka potrzeba, można zastosować gęstszy kwas hialuronowy w celu wypełnienia dłoni by zmniejszyć widoczność naczyń, ścięgien i zmarszczek. Skóra dłoni podziękuje za taką troskę poprawą kolorytu, lepszym napięciem, jędrnością oraz zmniejszeniem widoczności zmarszczek – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Gdy oprócz ujędrnienia chcemy poprawić koloryt skóry, zlikwidować przebarwienia (w tym plamy soczewicowate) warto wykonać zabiegu laserem frakcyjnym Mosaic.

– Ten typ lasera łączy skuteczność działania ze stosunkowo małą inwazyjnością. Duża rozpiętość parametrów terapeutycznych daje możliwość wykonania zabiegów mniej lub bardziej agresywnie w zależności od potrzeb skóry, jak i oczekiwań pacjenta. Zabieg laserowy można połączyć z ostrzyknięciem osoczem bogatopłytkowym, które wzbogaci działanie lasera – ocenia dr Kuźmińska.

Możliwości zadbania o wygląd dłoni, które powinny być twoją wizytówką, jest wiele. Przed wyborem odpowiedniego zabiegu skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej, który dostosuje metodę do konkretnego problemu i stopnia jego nasilenia.

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ