Kosmetyki różane łagodzą i uspokajają



Róża damasceńska wykazuje działanie łagodzące i uspokajające, poza tym wzmacnia naczynka krwionośne. Dlatego zarówno woda, jak i olejek z płatków tego kwiatu, wykorzystywane są do produkcji hydrolatów, naturalnych perfum, kremów, balsamów czy kosmetyków do kąpieli.

Właściwości olejku różanego.

Wyprodukowanie kilograma olejku różanego pochłania aż 3 tony płatków róży damasceńskiej (Rosa damascena). Wykazuje on działanie:

– antyseptyczne, przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
– wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne
– wpływa korzystnie na psychikę i samopoczucie, odpręża, uspokaja i wycisza
– przeciwbólowe, łagodzi bóle migrenowe, nudności, napięcie przedmiesiączkowe i stany osłabienia organizmu.

Ten olejek regeneruje, nawilża i odżywia skórę twarzy i ciała oraz włosy. Polecany jest szczególnie do cery wrażliwej, naczynkowej, a także dojrzałej. Zapobiega wysuszeniu naskórka i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodaje blasku zmęczonej cerze i pobudza organizm do wytwarzania kolagenu.

Woda różana.

Woda różana to ceniony, naturalny hydrolat, który powstaje w procesie destylacji płatków róży damasceńskiej, parą wodną. Może być stosowana jako tonik lub mgiełka odświeżająca. Urzeka swoim kwiatowym, świeżym i subtelnym zapachem. Hydrolat różany wykazuje działanie tonizujące i łagodzące, regeneruje i odświeża zmęczoną skórę, a także wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Sprawdza się w pielęgnacji skóry, podczas upalnych dni oraz w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach. W wodzie różanej, ze względu na naturalne pochodzenie, może wytrącać się osad. Jest to uwarunkowane obecnością niewielkich pozostałości płatków kwiatów, co nie wpływa na właściwości produktu.

Płyn do demakijażu.

Dwufazowy płyn usuwa nawet intensywny i wodoodporny makijaż. Nawilża przy tym wrażliwe okolice oczu, powiek i ust oraz wzmacnia rzęsy. Zawiera jedynie dwa naturalne składniki, oprócz wody różanej, także olej arganowy. Jest on bogaty w antyoksydanty, dzięki czemu spowalnia przedwczesne procesy starzenia i zapewnia długotrwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką, aby obie formuły płynu się wymieszały.

Naturalny perfum.

Kompozycja zawierająca olej arganowy, z dodatkiem oleju różanego to najzdrowszy dla skóry, naturalny perfum w oleju. Dzięki intensywnej nucie zapachowej naturalnej esencji, olejek można stosować zamiast syntetycznie wykonanych perfum. Aromat róży damasceńskiej działa relaksująco i antydepresyjnie.

Masaże i kąpiele z jego dodatkiem rozgrzewają, poprawiają krążenie i działają przeciwbólowo. Poza tym intensywny i słodki, kwiatowy zapach sprawdza się jako afrodyzjak.




Z innymi olejami.

W ofercie marokosklep.com znajdują się także inne kosmetyki różane, które w swoim składzie mają wartościowe oleje:

1. Krem arganowo-różany zawierający dodatkowo aloes, masło shea, alantoinę, D-pantenol i glicerynę.

2. Serum z olejem sezamowym i z pestek moreli. Dzięki wysokiej zawartości witamin A, C i E odżywia skórę, poprawia jej elastyczność i wygładza zmarszczki.

3. Kwiatowy balsam do ciała, bogaty w masło shea i oleje roślinne, nie tylko chroni skórę przed odwodnieniem, ale również ma właściwości przeciwutleniające.

Kosmetyki różane do kąpieli.

Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli czy pod prysznic, które zawierają różę damasceńską, możemy kupić:

1. Czarne mydło.

Usuwa martwy naskórek, dogłębnie oczyszcza komórki z toksyn i zwalcza bakterie. Poza tym oczyszcza pory i normalizuje wydzielanie sebum. Wraz z rękawicą Kessa może być wykorzystywane do masażu i mechanicznego peelingu.

2. Szampon.

Formuła szamponu oparta jest na bazie ekstraktu wody z kwiatów róży damasceńskiej. Dzięki temu ma nie tylko subtelny zapach, ale przeznaczony jest nawet do najbardziej delikatnych włosów. Działa dogłębnie przywracając włosom równowagę, a także zapewnia witalność i naturalny połysk.

3. Sól z minerałami.

Bogata w minerały sól morska, która zawiera ekstrakt z kwiatów tej rośliny, jest ciekawym dodatkiem do kąpieli. Przyspiesza proces regeneracji, przywraca witalność i naturalną sprężystość, a także pomaga oczyścić komórki z toksyn. Poza tym delikatny, różany zapach sprawia, że kąpiel jeszcze bardziej relaksuje i odpręża.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ