Pozbądź się potu raz a dobrze!



Podczas ciepłych dni lubimy czuć się zawsze świeżo i sucho. Choć pocenie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania systemu termoregulacji, często zdarza się, że mechanizm ten ulega zaburzeniom. Jak sprawić, by nadmierne wydzielanie potu przestało być problemem? Swoją wiedzą w tym zakresie podzieliła się dr Edyta Adamczyk-Kutera z kliniki Horizon Medical Center.

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, konieczną do zachowania prawidłowej równowagi wewnętrznej organizmu. Pot wydzielany jest przez ok. 2 mln gruczołów potowych, zlokalizowanych głęboko w skórze właściwej.

Każdy z nas się poci: na skutek upału lub wysiłku fizycznego, kiedy temperatura znacznie wzrasta, a organizm stara się bronić przed przegrzaniem, oddając ciepło otoczeniu. Niektóre osoby dotyka problem zaburzeń potliwości, wywołany m.in. czynnikami psychicznymi, chorobami ogólnoustrojowymi oraz działaniem genów.

Co jednak w przypadku, gdy pocimy się nadmiernie na co dzień a mokre plamy na ubraniach powodują nieprzyjemny dyskomfort, nie wspominając o nieprzyjemnym zapachu? To choroba, z którą należy walczyć, a dzięki innowacyjnym metodom może zostać wyleczona na zawsze!

Obecnie popularną metodą walki z nadmierną potliwością jest ostrzykiwanie toksyną botulinową (botoks), jednak ze względu na bolesną iniekcję preparatu igłą nie każdy się na niego decyduje. Choć zabieg jest skuteczny, to minusem jest jego cena i konieczność powtarzania.

Botoks hamuje bowiem działanie gruczołów potowych przez okres 6 miesięcy, dlatego trzeba go regularnie powtarzać. Czy jest zatem zabieg, który pozwala na skuteczne pozbycie się tego wstydliwego problemu?




W jaki sposób działa miraDry®?

Z myślą o osobach, które chcą pozbyć się dyskomfortu związanego z poceniem raz na zawsze, stworzono przełomowy system miraDry®. Ten bezinwazyjny zabieg dostarcza kontrolowaną energię mikrofalową precyzyjnie w obszar skóry (w okolicy dołka pachowego), w którym znajdują się gruczoły potowe oraz mieszki włosowe. Energia generuje ciepło, które prowadzi do ich pirolizy – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Wykonanie zabiegu nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe aby zwiększyć komfort pacjenta. Zabieg trwa około godziny i po zakończonym zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć i cieszyć się jego efektami.

Opcje alternatywne mają na celu wyłączenie gruczołów potowych tylko na pewien czas. Po zabiegu miraDry® gruczoły potowe są trwale usunięte i nie ulegają regeneracji, co pozwala już po 2 zabiegach pozbyć się skutecznie problemu z nadmiernym poceniem i przykrym zapachem na zawsze. Ilość wydzielanego potu jest zredukowana o 85-95%, co potwierdzono w licznych badaniach klinicznych – przekonuje specjalistka z Horizon Medical Center.

Procedura redukcji potu za pomocą systemu miraDry® jest bezpieczna, klinicznie udowodniona oraz posiadająca certyfikat FDA. Dzięki wysokiej skuteczności działania, zabieg może zyskać popularność podobną do depilacji laserowej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ