Joga twarzy – prosty sposób na zachowanie młodości



Każdego dnia mięśnie twarzy wykonują tysiące ruchów, które nadają wyraz naszym emocjom, ale jednocześnie utrwalają zmarszczki i stopniowo nas postarzają. Aby ten proces spowolnić, nie potrzeba jednak drogich zabiegów i talentów chirurgów plastycznych. Odpowiednie i regularne ćwiczenia twarzy mogą zapewnić skórze naturalny „lifting”. W jaki sposób ćwiczyć jogę twarzy, by zapewnić najlepsze rezultaty, wyjaśnia Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm.

Młody wygląd przez długie lata to wypadkowa wielu czynników: w dużej mierze genów, ale przede wszystkim stylu życia i sposobów pielęgnacji skóry. Mogą one skutecznie opóźnić pojawienie się widocznych zmarszczek i utratę jędrności, odpowiedzialną za opadanie owalu twarzy.

Spośród wielu możliwości przeciwdziałania tym procesom największą popularnością cieszą się zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Tymczasem istnieje prosty i skuteczny sposób na naturalne zachowanie młodego wyglądu – joga twarzy.

Mięśnie, o których zapominamy

– Na hasło „gimnastyka” automatycznie myślimy o sposobach na zachowanie zgrabnej sylwetki, zapominając zwykle, że możemy również ćwiczyć twarz. Tymczasem mamy aż 54 mięśnie mimiczne, które każdego dnia ciężko pracują, napinając skórę, m.in., okolic oczu, czoła, obszaru między brwiami oraz na wysokości nosa i ust, powodując przy tym trwałe zmiany w naszej skórze – wyjaśnia ekspert.

– Mimika ekspresyjna twarzy powoduje powstawanie zmarszczek, w procesie zwanym miostarzeniem. Dodatkowo zmiany zachodzą także w związku ze starzeniem chronologicznym, czyli utratą napięcia, konturu i owalu twarzy oraz zwiotczeniem skóry. Starzenie hormonalne wzmacnia szereg tych zmian, doprowadzając jednocześnie do utraty gęstości i zwiększonej suchości skóry twarzy oraz zaniku siatki adipocytów, co bezpośrednio przekłada się na zmianę rysów twarzy.

Joga twarzy – ćwiczenia przedłużające młodość

Regularnie wykonywana gimnastyka mięśni twarzy może zapewnić starzejącej się skórze naturalny „lifting”, sprawdzi się też jako zabieg prewencyjny. Jak to możliwe? Stymulacja mięśni odpowiedzialnych za zwiotczenie skóry, praca na tkankach skóry i pobudzenie mikrokrążenia są w stanie kompleksowo oddziaływać na tkankę łączną, naczynia krwionośne i mięśnie, które odpowiadają za utrzymanie rysów. Gimnastyka twarzy pomaga zatem uelastycznić skórę, poprawić kontur i owal twarzy, stymulując naturalne mechanizmy pracy mięśni.

– Jogę twarzy można wykonywać samodzielnie w domu. W celu obniżenia stopnia napięcia mięśni należy wykonywać ruchy ostukujące i oklepujące, z kolei ugniatanie połączone z rolowaniem będzie miało działanie zwiększające sprężystość skóry. Ruchy należy powtarzać od 3 do 6 razy na wybranych partiach twarzy. Masaż warto wykonać po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, po aplikacji kremu liftingującego np. Lift&Repair Absolute Smothing Cream – mówi Malwina Zasada.




O czym trzeba pamiętać?

Skuteczność jogi twarzy zależy od stopnia regularności, z jaką wykonywane są ćwiczenia. Warto robić to codziennie – wystarczy 5 minut, by wzmocnić oddziaływanie produktów pielęgnacyjnych.

– Po przećwiczeniu mięśni twarzy warto nałożyć na skórę kosmetyki uzupełniające i wzmacniające pielęgnację np. produkty profesjonalne opracowane przez francuską markę kosmetyków Institut Esthederm z linii Lift&Repair, które oparte są na składnikach o działaniu odżywczym i naprawczym oraz przyspieszającym proces odnowy komórkowej – mówi ekspert.

Lift&Reapair to pielęgnacja o intensywnym działaniu regenerującym, odbudowującym i zapobiegającym oznakom starzenia się skóry. Kompleks unikatowych patentów oraz technologii m.in. Wody Komórkowej Cellular Water – zainspirowanej wodą naturalnie obecną w skórze oraz Repair Technology i Lift Technology, które powodują naprawę skóry z efektem liftingu na powierzchni i regeneracji struktur nośnych w głębszych warstwach. Krem zapewnia natychmiastowy lifting skóry, naprawia uszkodzone tkanki, napręża i ujędrnia oraz stymuluje optymalne funkcjonowanie komórek skóry.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ