Usta, którym nikt się nie oprze!



Usta mają ogromny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie i to, jak odbierają nas inni. Kobiety o wąskich ustach postrzegane są często jako osoby niedostępne i mniej atrakcyjne. A wiadomo, że każda z nas chce wyglądać dobrze. Dlatego piękne, pełne usta to atrybut, którego pożądamy. Postanowiłyśmy więc wziąć pod lupę najpopularniejsze triki i sposoby aby poprawić ich wygląd.

Rozwiązania prosto z drogerii

Pierwszym, najbardziej popularnym i stosunkowo tanim sposobem jest odpowiedni makijaż. Trików kosmetycznych jest wiele, od wyboru jasnych kolorów szminek, poprzez dokładne konturowanie lub nawet dorysowywanie ust poza ich naturalnymi granicami.

Drugim rozwiązaniem są specjalne balsamy i błyszczyki z formułą podrażniającą usta, co powoduje ich lekkie opuchnięcie, przez co widoczny staje się efekt powiększenia. Oczywiście jest to rezultat krótkotrwały.

Oba rozwiązania są dobre dla kobiet, którym zależy na 2-3 godzinnym efekcie, np. podczas randki lub wieczornego wyjścia.

Naturalnie i na dłużej

Jedną z popularnych, ale bardziej inwazyjnych metod jest modelowanie ust za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, za pomocą których nadamy ustom pożądany kształt, powiększymy ich objętość, poprawimy kontur.

Efekt końcowy zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od lekarza wykonującego zabieg, ale też preparatu używanego podczas iniekcji. Polecamy preparaty szwajcarskiej firmy TEOXANE.




Jeśli zależy nam na bardzo naturalnym efekcie, osiągniemy go preparatami TEOSYAL RHA 2 i 3 – specjalnie zaprojektowanymi z myślą o ruchomych obszarach twarzy. Jeśli zależy nam na nawilżeniu skóry i wygładzeniu drobnych zmarszczek wokół ust warto wypróbować zabiegu z użyciem TEOSYAL RHA 1. Natomiast jeśli chcemy znacząco powiększyć objętości ust wybierzmy TEOSYAL KISS.

Piękna usta w każdym wieku

Zabieg w obrębie ust można wykonywać w każdym wieku. Młode kobiety skorzystają z zabiegu modelowania i nadania ustom pożądanego kształtu. Nieco starszym z nas zabieg w tej okolicy poprawi kontur, który z wiekiem traci swój pierwotny zarys, przywróci utraconą objętość i poprawi nawilżenie ust.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ