Pewność siebie – Recepta na pewny sukces



Silna, zdecydowana postawa to bezcenna umiejętność – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Na szczęście nawet jeśli nie jesteśmy urodzonymi „fighterami”, możemy wykształcić w sobie cechy, które pozwolą zachować rezon w każdej sytuacji. Jak tego dokonać, podpowiada nasz Mentor Kobiet Sukcesu, Kinga Bogdańska.

Rozmowy z kluczowymi klientami, zarządzanie podwładnymi, przedstawianie swych racji przełożonym, wystąpienia publiczne… trudno wyliczyć wszystkie sytuacje, w których przydaje się pewność siebie. Nawet jeśli nie zajmujemy stanowiska na wyższym szczeblu w firmowej hierarchii, warto wiedzieć, że niezawodność może być filarem, na którym opiera się sukces nasz, ale też całego zespołu.

Temat ten jest interesujący zwłaszcza dla pań. Dlaczego? Jak dowodzą liczne badania, kobiety są lepiej wykształcone, mogą pochwalić się lepszą znajomością języków obcych, bardziej rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi oraz niezwykle pożądaną w dzisiejszych czasach organizacją pracy własnej opartą na zasadzie multi-task. Wszystkie te umiejętności bledną jednak w konfrontacji z cechą, która w biznesie jest niezastąpiona, a której kobietom czasem brak: z pewnością siebie.

– Pewność siebie jest podstawowym warunkiem, dzięki któremu można odnieść sukces w życiu i prywatnym i zawodowym. Bez niej różne drobne trudności mogą się wydawać nie do pokonania. Budowanie pewności siebie jest procesem długotrwałym, ale moim zdaniem warto podjąć ten wysiłek i zacząć funkcjonować w innej jakości, by stać się kobieta świadomą swojej wartości, potrafiącą stawiać granice, podejmującą wyzwania i osiągającą swoje cele, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.- mówi Kinga Bogdańska, autorka kursu „Siedem krasnoludków czyli magiczna sztuka wyznaczania celów” oraz projektu rozwojowego Akademia Mistrzyni Swojego Życia.




Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto podjąć ten wysiłek. Efektem będzie m.in. poprawa jakości pracy, skuteczniejsze realizowanie zadań, ale też korzyści personalne: wzrost zadowolenia, akceptacja siebie, świadomość, że potrafię poradzić sobie w każdej sytuacji.

Problem jednak polega na tym, że od uzmysłowienia sobie chęci zmiany do wypracowania pożądanego efektu prowadzi daleka droga. Na szczęście możemy liczyć na pewnego, doświadczonego przewodnika, którego wskazówki sprawią, że nie zabłądzimy na szlaku. To Kinga Bogdańska, która od kilku lat z powodzeniem dzieli się swym doświadczeniem z zapracowanymi kobietami:

– Podstawowym i pierwszym krokiem, który należy wykonać to akceptacja siebie takiej jaką jesteś. Jeśli sama siebie nie polubisz, nie zaakceptujesz, to trudno oczekiwać, aby inni Cię lubili czy akceptowali. Po drugie należy pogodzić się z przeszłością. Najwyższy czas, aby dawne krzywdy przestały Ci przeszkadzać w obecnym życiu. Jeśli czujesz, że nie dasz rady zrobić tego sama, to skorzystaj z pomocy specjalisty.

Wyciągnij lekcje z trudnych doświadczeń. Wykorzystaj je w teraźniejszości i w przyszłości. Zaakceptuj też swoje niedoskonałości! Każda z nas posiada fantastyczne cechy i te, które lubimy trochę mniej. Dlatego przygotuj listę swoich zalet, wypunktuj w czym jesteś dobra, ale także nazwij to, co Ci nie wychodzi i jakie są Twoje słabe strony. Następnie przyjrzyj się temu, czy możesz to naprawić. Pamiętaj – jeżeli nie możesz czegoś zmienić – po prostu to zaakceptuj!

Wreszcie najważniejsze: sprawdź jakie masz talenty i predyspozycje. Na nich buduj swoje mocne strony i wykorzystuj je w kontaktach w pracy i życiu osobistym. Pokazuj swoje walory i świadomie nimi zarządzaj. Ważna rada- najczęściej przebywaj z takimi osobami, które będą Cię wspierały i przy których się rozwiniesz. – podsumowuje Kinga Bogdańska.

Pewności siebie nie zyskamy połykając magiczną pigułkę czy udając kogoś, kim nie jesteśmy. To cecha, którą możemy wykształcić w sobie dzięki wytrwałości i samoakceptacji. Warto jednak zawalczyć o siebie – korzyści zaskoczą nas samych i… wszystkich z naszego otoczenia!

Joanna Bielas / I.D.MEDIA

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ