Znamiona pod kontrolą dzięki Videodermatoskop!



Niewinny pieprzyk czy groźne znamię? W szybkim i pewnym rozstrzygnięciu tego dylematu pomoże pacjentom najnowsza technologia – Videodermatoskop.

Znamiona skórne to temat, który wciąż jest ignorowany przez pacjentów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w powszechnym przekonaniu wszelkiego rodzaju pieprzyki są zupełnie nieszkodliwe. Statystyki jednak nie kłamią; czerniak, niebezpieczny nowotwór skóry, każdego roku zbiera coraz większe żniwo.

By zminimalizować szanse jego powstania, należy unikać ostrych promieni słonecznych, używać na co dzień (także zimą lub w pochmurny dzień!) kremu z wysokim filtrem, zrezygnować z solarium. Niestety, nawet jeśli każdego dnia zadbamy o naszą skórę stosując się do wyżej wymienionych zasad, nie zyskamy 100% gwarancji, że groźna choroba nas ominie.

Dlatego warto pamiętać, by kontrolować znamiona, zwłaszcza takie, które pojawiły się na naszym ciele niedawno. Naszym sprzymierzeńcem jest najnowsza technologia w postaci niezwykle trafnej i dokładnej diagnostyki komputerowej zmian skórnych:

– Videodermatoskop to precyzyjne urządzenie pozwalające na kompleksowe badanie powierzchni skóry i wykonanie komputerowej analizy i dokumentacji cyfrowej zmian skórnych. – wyjaśnia doktor Marek Janisz z Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce znamion skórnych.

-Badanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy posiadają zmiany barwnikowe na skórze, potocznie nazywane pieprzykami. Bardzo ważna jest ich regularna kontrola dla wykluczenia zmian o charakterze nowotworowym. Początkiem raka skóry – tzw. czerniaka – może być przecież niewinnie wyglądający pieprzyk.




Dlaczego Videodermatoskop cechuje tak wysoka dokładność?

Cyfrowa kamera urządzenia powiększa uzyskany obraz od 20 do 70 razy i dzięki temu zapewnia doskonałą widoczność wszystkich szczegółów. Badanie pozwala na szybkie, a przede wszystkim precyzyjne zdiagnozowanie podejrzanych znamion skórnych, ich dokładne monitorowanie oraz lokalizację zmian wymagających wycięcia.

Dzięki temu możemy określić charakter pieprzyków czy brodawek, a w przypadku wykrycia niebezpiecznej zmiany, możemy szybciej podjąć odpowiednie działanie w postaci leczenia:

– Zapraszamy na konsultacje zmian skórnych i pieprzyków. Takie badanie jest bezbolesne, szybkie i można je często powtarzać. Jeśli natomiast okaże się, że niektóre znamiona są podejrzane, wykonujemy zabiegi chirurgiczne ich usunięcia w znieczuleniu miejscowym wraz z badaniem histopatologicznym. – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona.

W przypadku zmian skóry, warto trzymać rękę na pulsie. Dzięki zastosowaniu najnowszych, działających z wielką precyzją technologii, to łatwiejsze, niż sądzisz!

Więcej na www.zdrowe-piekno.pl

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ