Jak zachować młodość skóry?



Wygląd ma dla nas duże znaczenie – wpływa na pewność siebie, relacje z innymi, a często ma istotne przełożenie na zawodowe sukcesy. Dlatego pilnujemy diety, dbamy o ciało i za wszelką cenę staramy się jak najdłużej zachować młody wygląd. W jaki sposób możemy zwiększyć swoje szanse na pokonanie czasu?

Jak wynika z przeprowadzonego w ubiegłym roku sondażu CBOS1, zdecydowana większość Polaków (87%) przywiązuje duże znaczenie do wyglądu, w tym aż 37% uważa tę kwestię za bardzo ważną w życiu. Co ciekawe, chociaż wygląd jest ważniejszy dla kobiet (93%), to mężczyźni nie pozostają daleko w tyle – 80% z nich deklaruje przywiązywanie uwagi do własnej prezencji.

Być może wiąże się to z przekonaniem, że odpowiedni wygląd ma istotne znaczenie nie tylko w sprawach osobistych, ale i w karierze zawodowej. Udzielane przez ankietowanych odpowiedzi wyraźnie wskazują, że zadowolenie z własnego wyglądu maleje wraz z wiekiem. Nic dziwnego – młodość jest w cenie.

Każdego dnia potwierdzają to okładki gazet, profile społecznościowe czy reklamy. Nawet kremy przeciwzmarszczkowe firmowane są twarzami modelek przed trzydziestką. Czy warto ulegać presji młodego wyglądu? Na pewno nie za wszelką cenę. Warto jednak zadbać o skórę i czuć się dobrze we własnym ciele. Pomogą w tym podstawowe zasady pielęgnacyjne.

Drobne rzeczy na co dzień

Najlepszym sposobem na jak najdłuższe zachowanie młodego wyglądu skóry jest unikanie czynników przyśpieszających jej starzenie się. Przede wszystkim słońca – promienie UV odpowiadają za tworzenie wolnych rodników powodujących starzenie się skóry, zmniejszają jej elastyczność i sprzyjają powstawaniu przebarwień. Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie słońca na skórę, należy unikać opalania, stosować odpowiednie filtry i zasłaniać ciało – przez cały rok, bez względu na porę roku.

Młody wygląd na lata to także rezygnacja z popularnych, ale szkodliwych używek: alkoholu, papierosów i niezdrowej diety. Każdy z tych czynników negatywnie wpływa nie tylko na skórę, ale i na cały organizm, przyśpieszając jego starzenie, a nawet powodując poważne konsekwencje zdrowotne.

Utrzymanie skóry w dobrej kondycji zależy także od codziennych nawyków pielęgnacyjnych. Kluczem do sukcesu są: dokładny demakijaż, skutecznie nawilżanie i regularne złuszczanie skóry. Warto zainwestować w dobry krem, który nawilży i odżywi cerę.




Większa pomoc od czasu do czasu

A co jeśli na profilaktykę jest już za późno? Albo konieczne są szybkie działania i natychmiastowe efekty? Warto udać się po pomoc do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Spośród zabiegów odmładzających najlepiej wybrać taki, który dociera do skóry właściwej i kompleksowo przywraca młody wygląd, np. Clear Lift – najnowocześniejszy na rynku medycznym, nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch, działający na różnych poziomach skóry, zwężający rozszerzone pory, ujednolicający jej koloryt, przywracający skórze napięcie i gładkość.

– Laser frakcyjny Q-Switch powoduje kontrolowane mikrouszkodzenie w skórze właściwej – poprzez dostarczenie do wybranego obszaru docelowego fotoakustycznej fali uderzeniowej, w postaci wysokiej intensywności impulsu laserowego wytwarzanego w czasie nanosekundy. Proces gojenia stymuluje powstawanie nowego kolagenu oraz kurczenie się i napięcie tkanki. Jednocześnie podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka, dlatego zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska, założycielka Kliniki Sthetic.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga wcześniejszego znieczulenia i jest bezpieczny dla wszystkich fototypów skóry. Cała procedura trwa od 15 do 30 minut, a efekty – m.in. wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy oraz rozjaśnienie przebarwień – widoczne są od razu po zabiegu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ