Dziewczyno! Czy jesteś pewna, że dobrze malujesz paznokcie?



Malowanie paznokci może się wydawać czynnością błahą. Przejeżdżasz pędzelkiem po płytce i gotowe, prawda? No, nie do końca. Aby paznokcie były pomalowane poprawnie, a kontakt z lakierem nie uszkodził ich, musisz posiadać garść informacji. Sprawdź jakich!

Podstawy poprawnego i bezpiecznego malowania paznokci

Malowanie paznokci to nie tylko przejeżdżanie pędzelkiem po płytce – to również przygotowanie ich do zabiegu. By upewnić się, że lakier zostanie dobrze nałożony i nie odejdzie w kilka godzin później, należy dokładnie umyć i osuszyć dłonie (paznokcie nie mogą być tłuste). Kolejny krok to odsłonięcie płytki, aby koloryzacja była równomierna.

Warto usunąć skórki poprzez odcięcie ich lub zsunięcie. Dobrze również spiłować paznokieć na ulubiony kształt – po zakończeniu malowania nie będzie to miało sensu i uszkodzi nałożony lakier.

Zanim potraktujesz paznokcie lakierem, nałóż na nie cienką warstwę bazową w jasnym kolorze. Nie tylko dostarczy ona witamin, ale również ochroni paznokieć przed zmianą koloru – może się tak stać, gdy używasz lakieru regularnie – oraz sprawi, że kolor będzie się lepiej trzymał. Pamiętaj jednak, by baza nie była ciemniejsza od samego lakieru!

Etap właściwy: malowanie paznokci lakierem – jak robić to poprawnie?

Po wyschnięciu wzmacniającej i dostarczającej składników odżywczych bazy możesz przejść do malowania paznokci. Pędzelek powinnaś umieścić u nasady w środkowej części paznokcia, dociskając go i dopilnowując, aby włosie objął jak największą przestrzeń – być może uda się pomalować całą płytkę za jednym zamachem! Pędzelek przeciągaj wolno i nie zwalniając nacisku.




Tak pomalowanie paznokcie – potraktowane cienką bazą oraz jedną warstwą lakieru – są dokładnie w połowie przeprawy przez poprawnie wykonany zabieg. Teraz musisz chwilę zaczekać, by lakier dobrze wysechł. Gdy się upewnisz, że tak jest, ponów ostatnie działanie, by każdy paznokieć otrzymał podwójną warstwę lakieru.

Sprawi to, że efekt będzie cudowny – kolor wyrazisty, a pokrycie pełne. Nie spiesz się jednak. Jeśli zaczniesz nakładać lakier zbyt prędko, uszkodzisz pierwszą warstwę.

Nie mniej ważny od samego procesu malowania jest dobór lakieru. Jeśli znalazłaś buteleczkę z lakierem starym, zgęstniałym i pełnym drobinek kurzu, zrezygnuj z niego. Nawet jeśli to Twój ulubiony kolor, będziesz rozczarowana efektem – nie warto. Lakierów szukaj w internecie, gdzie wcześniej możesz zobaczyć opinie o produktach.

Wybieraj takie, które gwarantują doskonałe krycie już przy pierwszej warstwie i są kompleksowym połączeniem właściwości bazy, utwardzacza oraz odżywki wzmacniającej. Przejrzyj kolekcję Sally Hansen w e-drogerii, gdzie poza lakierami i odżywkami w atrakcyjnych cenach znajdziesz też akcesoria do paznokci.

Malowanie paznokcie – zwieńczenie

Ostatnim krokiem malowania paznokci jest użycie utwardzacza – mniej popularnego od odżywki bazowej, na szczęście stosowanego coraz częściej. Ten rodzaj zabezpieczenia wypływa na szybsze schnięcie lakieru oraz zapobiega odpryskiwaniu. Kolor jest wyrazistszy, nie blaknie od mycia, a górna warstwa nie odciska się podczas wykonywania czynności domowych.

Alternatywą dla utwardzacza jest nabłyszczacz (lakier nabłyszczający), a czasem kosmetyk typu 2 czy 3 w 1. Warto wybierać te, które w składzie zawierają witaminy oraz nie uczulają

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ