SOS dla wysuszonej przez ogrzewanie skóry



Zima to najbardziej wroga dla skóry pora roku. Niskie temperatury, wiatr i zanieczyszczenia powietrza fatalnie odbijają się na jej kondycji. Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem jest uchronienie jej przed czynnikami zewnętrznymi w ciepłym domu. Nic bardziej mylnego! To co przynosi nam ukojenie w mroźne dni, negatywnie wpływa na stan naszej cery. Mowa oczywiście o centralnym ogrzewaniu.

Ogrzewanie poza tym, że podnosi temperaturę w pomieszczeniu, równocześnie obniża wilgotność powietrza. Skóra, aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje minimum 40% wilgotności powietrza. Podkręcając ogrzewanie w zimowe dni zaburzamy ten klimat i powodujemy jej nadmierne wysuszanie. W rezultacie osłabia się płaszcz lipidowy skóry, staje się ona cienka i nadwrażliwa. Często również pojawiają się zaczerwienienia, pieczenie, a nawet łuszczenie się naskórka. Czy można temu zapobiec?

Podstawowe zasady pielęgnacji skóry zimą

Przede wszystkim nie wolno zapominać o wietrzeniu pomieszczeń, szczególnie tych w których śpimy. Równie istotne jest nawilżanie wnętrz, np. poprzez zawieszenie ceramicznego pojemnika z wodą na kaloryferze lub za pomocą specjalnych nawilżaczy. Po drugie, kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawodnienie organizmu od środka, tak aby skóra mogła czerpać wodę z jego wnętrza. Nawet w zimne dni powinniśmy pić ok 1,5 litra wody!

Niezbędna jest również specjalna pielęgnacja dostosowana do pory roku. Codzienny rytuał warto zacząć od stosowania intensywnie nawilżającego kremu zarówno rano, jak i wieczorem. Dopiero po wchłonięciu się kremu na dzień można nałożyć podkład, najlepiej z filtrem UV. Specjalną opieką należy otoczyć także skórę pod oczami, która jest cienka i w związku z tym bardziej wrażliwa.

Minimum raz w tygodniu warto poświęcić czas na nałożenie na skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk maseczki głęboko nawilżającej. Wbrew pozorom suchej skórze przyda się także wykonanie 1-2 razy w tygodniu peelingu enzymatycznego. Dlaczego? Ponieważ zrogowaciały naskórek zatrzymuje wchłanianie aktywnych składników kosmetyków.




Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Co jednak zrobić, gdy przesuszona od ogrzewania skóra potrzebuje natychmiastowej pomocy? W takim wypadku na ratunek suchej cerze przychodzą specjaliści. Polecają oni szereg metod, które intensywnie nawadniają skórę, przynosząc jej natychmiastowa ulgę oraz efekt długotrwałego nawilżenia. Metoda, która cieszy się duża popularnością wśród pacjentów, a równocześnie jest polecana przez wielu doświadczonych specjalistów to aplikacja w specjalistycznym gabinecie unikalnego wypełniacza, który nawilży i odmłodzi wygląd twarzy.

Opracowany przez TEOXANE Laboratories, TEOSYAL®RHA 1 to wypełniacz w postaci aktywnego żelu na bazie kwasu hialuronowego, który ma podwójne zastosowanie.

Po pierwsze, zaraz po zaaplikowaniu przez lekarza, łagodnie niweluje zmarszczki mimiczne na twarzy, szyi i dekolcie.
Po drugie, działa długofalowo, zapewniając utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry i na długo wzmacnia jej elastyczność. Jednocześnie dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii, która uwzględnia wymagania ruchomych partii twarzy, zapewnia on naturalny efekt po zabiegu, pozwalając zachować ekspresję twarzy i jej pierwotne piękno.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ