Postanowienia noworoczne – tym razem ci się uda!



Zastanawiałaś się, dlaczego za każdym razem nie starcza ci energii i zapału by zrealizować swoje cele? Chcesz zerwać z tym schematem? Jeśli tak – pomoże ci w tym „Dziewczyna w trampkach” – znakomita książka Małgorzaty Kapuściak!

Co roku przerabiasz ten sam scenariusz: zanim 31. grudnia zegar wybije północ, masz już ułożony ambitny plan, w styczniu działasz pełną parą, by zrealizować postanowienia, a po kilku tygodniach, gdy opada entuzjazm, zapominasz o liście swych marzeń, tłumacząc sobie, że zrealizujesz je w bliżej nieokreślonej przyszłości… Jeśli masz już tego dość, czas zmienić podejście do noworocznych postanowień. Inspirację znajdziesz na kartach powieści „Dziewczyna w trampkach”:

1. Mierz siły na zamiary

Schudnąć do rozmiaru „S”, zapisać się na kurs hiszpańskiego, przebiec maraton… Co roku wyznaczasz sobie ambitne cele, których ilość przyprawia o zawrót głowy! Aby zrealizować wszystkie postanowienia potrzeba jednak wiele czasu i energii. Spróbuj zmienić taktykę – zamiast już 1. stycznia narzucać sobie kierat, zaplanuj hierarchię zadań. Planujesz zagraniczne wakacje? Zacznij już teraz uczyć się języka, o formę zadbaj zaraz po karnawale – wczesną wiosną łatwiej znaleźć motywację by zacząć się ruszać. Na kurs prawa jazdy zapisz się pod koniec wakacji, gdy ruch jest niewielki, a pozostałą część roku wykorzystaj na realizację „rezerwowych” zadań z listy.

2. Wyciągaj wnioski

Co roku masz zaplanowaną tę samą listę zadań, z których żadnego nie udaje się zrealizować? Zamiast wpaść w spiralę pretensji do samej siebie, spróbuj prześledzić historię postanowień i na chłodno ocenić, gdzie popełniasz błąd. Taką metodę wypracujesz podczas lektury „Dziewczyny w trampkach”. Dzięki temu, zamiast zakładać, że w ciągu roku perfekcyjnie opanujesz język, nastaw się na opanowanie prostych metod komunikacji. Lepiej bowiem wyznaczyć sobie realistyczne cele, niż narzucać tempo, któremu nikt nie podoła.

3. Wsłuchaj się w siebie

W codziennej gonitwie zdarza się nam zapomnieć, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. To kwestia dotycząca zwłaszcza noworocznych postanowień, może bowiem okazać się, że wybrany przez nas cel to wynik chwilowej mody, a nie naszych faktycznych potrzeb. By się o tym przekonać, warto sięgnąć po „Dziewczynę w trampkach” Małgorzaty Kapuściak. Przeżywając perypetie głównej bohaterki, możemy zastanowić się, jak mogłybyśmy się zachować, będąc na jej miejscu – a to najkrótsza droga do poznania naszych własnych potrzeb i marzeń!




4. Znajdź źródło inspiracji

O wiele łatwiej jest osiągnąć wymarzony cel, jeśli nie działamy w pojedynkę. Dzięki temu nie jesteś odosobniona i przy pierwszej porażce nie zamykasz się w sobie. Inspirujące mogą być koleżanki z fitness klubu, przyjaciółki, rodzina, ale też postacie w 100% fikcyjne. Z tego założenia wyszła Małgorzata Kapuściak, autorka „Dziewczyny w trampkach”, której bohaterka ewoluuje na naszych oczach. Utożsamiając się z nią, czytelnik może znaleźć w obrazie Dziewczyny w trampkach cenne źródło motywacji, które z pewnością go nie zawiedzie!

Droga od postanowień noworocznych do sukcesu może być kręta i zawiła. Mając jednak pod ręką „Dziewczynę w trampkach” o wiele łatwiej osiągnąć cel!

Dlatego nie zwlekaj z decyzją i już dziś wejdź na stronę: www.dziewczynawtrampkach.pl i dołącz do świata Dziewczyny w trampkach!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ