Jak przyspieszyć porost brwi?



Grube, gęste i zadbane brwi wróciły do łask i zagościły już na dobre w światowych trendach. Nic dziwnego – takie brwi nie tylko nadają charakteru całej twarzy, ale również odejmują lat. Niestety zapuszczanie brwi to żmudny i czasochłonny proces. Czy istnieją sposoby na to, by przyspieszyć ich wzrost? Poniższy artykuł prezentuje garść najlepszych metod na porost małych włosków.

1. Masaż brwi – tak jak włosy na głowie, również i te maleńkie na łuku brwiowym lubią masaż, ponieważ wówczas ich cebulki są pobudzone do pracy i „chętniej” produkują włoski. Wystarczy raz dziennie czesać brwi kilka minut szczoteczką. Mozę to być specjalny grzebyczek do brwi lub po prostu szczoteczka do zębów.

2. Depilacja jedynie pojedynczych włosków – wyrywane brwi nie rosną szybko, dlatego nawet jeśli proces zapuszczania trwa długo, a odrastające włoski tworzą dosyć nieregularną linię – lepiej się powstrzymać i nie wyrywać ich. Zamiast tego można sięgnąć po specjalne produkty do makijażu brwi. Pomogą one nadać im odpowiedni kształt i sprawią, że czas zapuszczania brwi będzie łatwiejszy.




3. Odżywka do rzęs – to genialny produkt, który stymuluje nie tylko wzrost rzęs, ale również brwi. Odżywka do rzęs jest niezwykle prosta w użyciu, wystarczy raz dziennie nakładać ją na łuk brwiowy za pomocą niewielkiego pędzelka.

Znamienne jest to, że skraca czas wzrostu włosków do kilku tygodni (bez niej brwi odrastałyby bardzo wolno, czyli od pół roku do nawet 12 miesięcy). Najlepsze odżywki do rzęs dają wspaniałe efekty w krótkim czasie. Warto zasięgnąć opinii i wybrać najlepiej oceniany produkt.

4. Sok z aloesu w połączeniu z rozdrobnionymi nasionami kozieradki – to mieszanka, która doskonale regeneruje włoski i wpływa na ich wzrost dzięki obecności lecytyny i odżywczych enzymów. Mieszankę należy nakładać codziennie wieczorem na brwi i zmywać po 30 minutach.

6. Olejki na porost włosów – mieszanki olejków i ziół znane są od wieków jako naturalne substancje stymulujące wzrost pasm. Nakładając je na włosy i skórę głowy można z powodzeniem wetrzeć odrobinę w brwi. Będą doskonałym wsparciem dla uśpionych cebulek włosowych i przyczynią się do szybszego odrostu brwi.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ