Pszczoły zadbają o nasze zdrowie



Pszczoły to jedne z najpracowitszych i najwartościowszych stworzeń w przyrodzie. Zawdzięczamy im tak naprawdę o wiele więcej, niż tylko miód czy zapylone kwiaty. „Tego, co one robią, nie może wyprodukować żadne najnowocześniejsze laboratorium, żaden syntetyk”, jak mówi prof. Ryszard Czarnecki.

W trakcie wytwarzania przez pszczoły/robotnice miodu, powstaje oprócz pyłku kwiatowego, także mniej znana, ale bardziej odżywcza substancja, zwana pierzgą. Ma znacznie bogatszy skład i wysoką przyswajalność (na poziomie 80 %, podczas gdy pyłek pszczeli tylko ok. 20%). Pierzga pszczela posiada silne właściwości odżywcze, przeciwbakteryjne, neutralizujące wolne rodniki, immunostymulujące oraz przeciwnowotworowe.

Formuła życia.
Pierzga pszczela nazywana jest formułą życia, gdyż zawiera: praktycznie wszystkie witaminy (A, B, C, D, E, PP, D, K, H), 28 aminokwasów i białko (ponad 20%), węglowodany (25-35%), kwasy Omega 3 i Omega 6, kwas mlekowy, mikro i makroelementy, przeciwutleniacze i enzymy.

Skoncentrowana forma.
Najsilniejszą w działaniu formą tej substancji jest suplement diety Bee Pearl, czyli ekstrakt, który wyprodukowano w proporcji 20:1. Oznacza to, że z 20 kg czystej pierzgi powstaje 1 kg koncentratu, o znacznie silniejszych właściwościach. Proces produkcji przeprowadzany jest w takich samych warunkach, jakie panują w ulu, w stałej temperaturze 35 st.C. Jest to produkt całkowicie naturalny, który zastępuje garść witamin. Nie zawiera żadnych chemicznych wypełniaczy, ani dodatków, które przyjmujemy w syntetycznie wytworzonych suplementach.

Liofilizacja zachowuje wartości odżywcze.
Jest to jedyny dostępny na rynku koncentrat tego produktu, który powstaje w procesie liofilizacji, czyli suszenia próżniowego. Jest to jedna z najdroższych metod przetwarzania produktów, która pozwala na zachowanie pełnej wartości odżywczej i biologicznej oraz struktury komórkowej. Zatem witaminy, enzymy, białka i sole mineralne pozostają w nienaruszonym stanie. Liofilizaty są silnie higroskopijne, bardzo dobrze się rozpuszczają i łatwo wchłaniają do organizmu.

Czyste tereny północnej Europy.
Zdarza się, iż pierzga pochodzi z terenów uprzemysłowionych, gdzie również często można spotkać pszczoły. Niestety wówczas może zawierać metale ciężkie, które w oczywisty sposób szkodzą zamiast leczyć. Dlatego pierzga wykorzystywana do produkcji Bee Pearl pochodzi z ekologicznych pasiek, które znajdują się na nieuprzemysłowionym terenie Europy północno-wschodniej.




Zastosowanie pierzgi pszczelej.
Dzięki bogatemu składowi, jak i przyswajalności na poziomie ponad 80%, ekstrakt pierzgi:

1. Zapobiega infekcjom (przeziębieniu, grypie), gdyż wspomaga ochronę immunologiczną organizmu, odpowiednio odżywiając go. Zwiększa funkcje antywirusowe i przeciwbakteryjne. Jest to ważne szczególnie w okresach przejściowych, które sprzyjają różnego rodzaju chorobom. Dolegliwości te wiążą się z ryzykiem powikłań i długim okresem rekonwalescencji (dochodzenia do siebie po przebytej chorobie). Przy dobrej kondycji odpornościowej organizmu rzadziej chorujemy, a jeżeli już, to choroby przechodzimy lżej.

2. Pomaga w regeneracji po operacjach i chorobach, które wymagają leczenia kortykosteroidami i immunosupresantami. Wspomaga usuwanie toksyn i oczyszczanie wątroby, również w przypadku WZW czy zatrucia alkoholowego.

3. Zalecany jest po antybiotykoterapiach, które zaburzają naturalną florę bakteryjną. Dzięki kwasowi mlekowemu regeneruje przewód pokarmowy i wspomaga odbudowę flory bakteryjnej.

4. Przeciwdziała anemii, gdyż zwiększa liczbę czerwonych ciałek we krwi i poziom żelaza.

5. Ma działanie antynowotworowe, ze względu na zawartość polifenoli, które pochodzą z pyłków brzozy i topoli, rosnących nieopodal pasiek. Działanie to potwierdzają badania przeprowadzone przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

6. Wzmacnia system nerwowy, w stanach depresyjnych (szczególnie teraz przy krótkim dniu, a długiej nocy), przemęczenia psychicznego (przepracowanie, stres), przy intensywnym wysiłku umysłowym (poprawia zdolność koncentracji i twórczego myślenia).

7. Wspomaga serce i układ krwionośny: zapobiega miażdżycy (reguluje poziom cholesterolu i ogranicza ilość lipidów), jak i kruchliwości naczyń krwionośnych, wzmacnia po zawale.

8. Wpływa korzystnie na układ pokarmowy: zapobiega chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy czy biegunkom, a także łagodzi ich objawy.

9. Reguluje przemianę materii, dlatego polecany jest osobom, które walczą z nadwagą.

10. Łagodzi reakcje alergiczne, warto więc rozpocząć stosowanie pierzgi przed okresem pylenia.

11. Regeneruje skórę i poprawia jej elastyczność, jest zalecany w przypadku egzemy czy łuszczycy.

Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy odganiać od siebie „te natrętne pszczoły”, gdyż dostajemy od nich naprawdę dużo dobrego!

Więcej informacji http://beepearl.pl/

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ