Znajdź swój plan odmładzania



Jesień to najlepszy moment, żeby poprawić wygląd. Trzeba jednak robić to z głową. Jakie zabiegi estetyczne warto wykonać kiedy ma się 20, 30, 40 lub 50 lat? Zapytaliśmy o to lekarza medycyny estetycznej, dr Ewę Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Rozstępy

20+ to idealny wiek na usuwanie rozstępów, które często pojawiły się w okresie dojrzewania np. na łydkach lub udach. Im wcześniej zajmiemy się tym problemem, tym łatwiej będzie je później usunąć. W leczeniu rozstępów sprawdza się karboksyterapia. – Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest uruchomienie działań obronnych organizmu, w wyniku czego pojawia się stan zapalny. Jego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych. Skóra wygładza się i uelastycznia. Pacjent obserwuje, m.in. mniej widoczne rozstępy i blizny. Najlepiej jest reagować kiedy rozstępy mają jeszcze zabarwienie czerwone, wielu pacjentom zdarza się jednak przeoczyć ten moment, rozstęp wraz z upływem czasu zyskuje kolor biały, przez co jego usunięcie staje się trudniejsze – mówi dr Ewa Rybicka.

Przebarwienia i cellulit

Często zmorą trzydziestolatek są pojawiające się przebarwienia. – Odpowiednim zabiegiem w ich leczeniu jest Perfect Derma Peel. Rozjaśnia koloryt cery i plamy barwnikowe. To najskuteczniejszy średnio głęboki peeling – mówi dr Ewa Rybicka. Alternatywa? Peelingi chemiczne np. Mela Peel, TCA czy PRX T33. Problemem 30-stki jest również cellulit, który często wcale nie jest związany z nadwagą. – Do jego leczenia polecam Cellactor – zabieg, w którym pod wpływem siły fali akustycznej uwalniane są z komórek wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol, cellulit ulega zmniejszeniu, a skóra staje się gładsza – dodaje dr Ewa Rybicka.




Spadek napięcia i jędrności skóry

Około 40. roku życia, skóra twarzy szyi i dekoltu wiotczeje. – W takich przypadkach zalecam radiofrekwencję mikroigłową Scarlet RF. Zabieg daje rezultaty porównywalne z laserem frakcyjnym: poprawia jakość i ukrwienie skóry, ujędrniają ją, modeluje owal, a także redukuje zmiany barwnikowe i potrądzikowe oraz drobne zmarszczki.
Nazywany jest liftingiem bezoperacyjnym – mówi dr Ewa Rybicka. W grupie 40+ widać też spadek jędrności ciała. Najbardziej efektywnym zabiegiem jest Icoone. Sekret tej metody wynika z połączenia technologii mechanicznego masażu, zimnego lasera i światła LED. Głowica urządzenia zasysa skórę zabezpieczoną ochronnym ubrankiem – poprawia się drenaż limfatyczny, natomiast światło LED wpływa stymulująco na fibroblasty zwiększając produkcję kolagenu oraz elastyny, przez co skóra staje się bardziej napięta.

Spadek wolumetrii i opadające powieki

Około 50-tki widać zmiany wynikające z wkraczania w wiek menopauzalny. Warto więc stawiać na głębsze odmładzanie skóry twarzy, wolumetrię, ujędrniające nici. Jeśli problemem są opadające powieki, nie trzeba już poprawiać ich skalpelem. – Plexr jest alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. Nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta, więc jest niezwykle bezpieczny – zachwala dr Ewa Rybicka.
Na czym polega? Plexr to urządzenie wytwarzające mikrowiazkę plazmy i obkurczające skórę w miejscu wykonywania zabiegu, skutkiem tego procesu jest uniesienie się powieki – oko staje się więc optycznie bardziej otwarte i zyskuje młodzieńczą świeżość – dodaje.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ