Znajdź swój plan odmładzania



Jesień to najlepszy moment, żeby poprawić wygląd. Trzeba jednak robić to z głową. Jakie zabiegi estetyczne warto wykonać kiedy ma się 20, 30, 40 lub 50 lat? Zapytaliśmy o to lekarza medycyny estetycznej, dr Ewę Rybicką z kliniki Estetica Nova.

Rozstępy

20+ to idealny wiek na usuwanie rozstępów, które często pojawiły się w okresie dojrzewania np. na łydkach lub udach. Im wcześniej zajmiemy się tym problemem, tym łatwiej będzie je później usunąć. W leczeniu rozstępów sprawdza się karboksyterapia. – Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest uruchomienie działań obronnych organizmu, w wyniku czego pojawia się stan zapalny. Jego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych. Skóra wygładza się i uelastycznia. Pacjent obserwuje, m.in. mniej widoczne rozstępy i blizny. Najlepiej jest reagować kiedy rozstępy mają jeszcze zabarwienie czerwone, wielu pacjentom zdarza się jednak przeoczyć ten moment, rozstęp wraz z upływem czasu zyskuje kolor biały, przez co jego usunięcie staje się trudniejsze – mówi dr Ewa Rybicka.

Przebarwienia i cellulit

Często zmorą trzydziestolatek są pojawiające się przebarwienia. – Odpowiednim zabiegiem w ich leczeniu jest Perfect Derma Peel. Rozjaśnia koloryt cery i plamy barwnikowe. To najskuteczniejszy średnio głęboki peeling – mówi dr Ewa Rybicka. Alternatywa? Peelingi chemiczne np. Mela Peel, TCA czy PRX T33. Problemem 30-stki jest również cellulit, który często wcale nie jest związany z nadwagą. – Do jego leczenia polecam Cellactor – zabieg, w którym pod wpływem siły fali akustycznej uwalniane są z komórek wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol, cellulit ulega zmniejszeniu, a skóra staje się gładsza – dodaje dr Ewa Rybicka.




Spadek napięcia i jędrności skóry

Około 40. roku życia, skóra twarzy szyi i dekoltu wiotczeje. – W takich przypadkach zalecam radiofrekwencję mikroigłową Scarlet RF. Zabieg daje rezultaty porównywalne z laserem frakcyjnym: poprawia jakość i ukrwienie skóry, ujędrniają ją, modeluje owal, a także redukuje zmiany barwnikowe i potrądzikowe oraz drobne zmarszczki.
Nazywany jest liftingiem bezoperacyjnym – mówi dr Ewa Rybicka. W grupie 40+ widać też spadek jędrności ciała. Najbardziej efektywnym zabiegiem jest Icoone. Sekret tej metody wynika z połączenia technologii mechanicznego masażu, zimnego lasera i światła LED. Głowica urządzenia zasysa skórę zabezpieczoną ochronnym ubrankiem – poprawia się drenaż limfatyczny, natomiast światło LED wpływa stymulująco na fibroblasty zwiększając produkcję kolagenu oraz elastyny, przez co skóra staje się bardziej napięta.

Spadek wolumetrii i opadające powieki

Około 50-tki widać zmiany wynikające z wkraczania w wiek menopauzalny. Warto więc stawiać na głębsze odmładzanie skóry twarzy, wolumetrię, ujędrniające nici. Jeśli problemem są opadające powieki, nie trzeba już poprawiać ich skalpelem. – Plexr jest alternatywą dla zabiegu chirurgicznego. Nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta, więc jest niezwykle bezpieczny – zachwala dr Ewa Rybicka.
Na czym polega? Plexr to urządzenie wytwarzające mikrowiazkę plazmy i obkurczające skórę w miejscu wykonywania zabiegu, skutkiem tego procesu jest uniesienie się powieki – oko staje się więc optycznie bardziej otwarte i zyskuje młodzieńczą świeżość – dodaje.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ