Czym kierować się przy wyborze idealnej niani?



Wybierając idealną nianię powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi oczekiwaniami. Niania powinna być osobą, którą polubi nasze dziecko i którą by obdarzymy zaufaniem. Pytanie: jak ją znaleźć?

 

Poszukiwania idealnej opiekunki

Wybór najlepszej możliwej opiekunki należy rozpocząć od jej poszukiwań. Obecnie najpopularniejszą formą znalezienia niani, jest korzystanie z takich portali, jak www.niania.pl – znajdziemy tutaj profile kandydatek z naszego rejonu, wraz z opisem ich doświadczenia, zainteresowań oraz metod wychowawczych.

Już dzięki takiej lekturze bez problemu wytypujemy te kandydatki, które wydadzą nam się najlepsze. Znaleziona opiekunka do dziecka w Warszawie powinna być przez nas zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie zobaczymy, czy nawiązujemy z nią szybki kontakt i jakie wrażenie na nas robi.

 

Pierwsze spotkanie 

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najważniejszych etapów poszukiwania niani. Warto jednak pamiętać, by wybór opiekunki nie opierał się na stereotypach i zwodniczej intuicji, a na faktach i podejściu, jakie dana kandydatka ma do dzieci. Wiemy, jak ważne jest pierwsze wrażenie, jednocześnie mamy jednak świadomość, że skreślanie kogoś, tylko dlatego, że nieco inaczej wygląda jest ogromną głupotą.

Nawet jeśli nie podobają Ci się kolorowe włosy, czy tatuaże nie pozwól, by to było jedyną przesłanką do odesłania jednej z lepszych kandydatek. Najważniejsze jest to, by przyszła niania rozumiała Twój sposób wychowania dziecka, działała według Twoich wskazówek i dbała, by pociecha czuła się z nią dobrze i bezpiecznie. Wygląd jest w tym nieistotny. Najważniejsza jest opieka nad dzieckiem.

 

Jasna lista obowiązków




Zatrudniając nianie musimy omówić z nią jej listę obowiązków. Bardzo często prócz opieki nad dziećmi nianie zajmują się także innymi rzeczami. Takie aspekty omawia się oczywiście na rozmowie kwalifikacyjnej, jednak warto sporządzić także listę obowiązków – taką, którą będzie miała przy sobie niania, jak i rodzice.

Wtedy czarno na białym będzie widać, do czego zobligowała się każda ze stron. Taka lista obowiązków pozwoli także zabezpieczyć interesy niani – gdy będziemy chcieli, by zrobiła ona coś jeszcze, to musimy zapłacić dodatkowo, skoro taki obowiązek nie mieści się na jej liście.

Wybór odpowiedniej osoby i dobre rozpoczęcie z nią współpracy jest gwarantem zadowolenia wszystkich – niani, rodziców i dziecka. Nie warto śpieszyć się z decyzją o zatrudnieniu niani, jeśli nie jesteśmy pewni danych kandydatek to mamy do dyspozycji dni próbne, które warto wykorzystać.

Później możemy porozmawiać z dzieckiem, jak bawiło się ono z nianią, jakie atrakcje ona zaproponowała, a także czy jest zadowolone z takiej opieki. Jeśli nasze dziecko, nie jest jeszcze w tym wieku, by udzielić nam takiej odpowiedzi, to przez pierwsze dni niania może zajmować się dzieckiem przy nas, bądź możemy ją zapraszać do opieki na godzinę bądź dwie w trakcie dnia. Wtedy będziemy mieli możliwość sprawdzenia danej kandydatki i utwierdzenia się w naszej decyzji.

Nie kierujmy się wyglądem, czy wiekiem niani – bo to nic nie mówi nam o kandydatce. To na co musimy zwrócić uwagę, to jej podejście do dziecka, metody wychowawcze oraz zaufanie. Z nianią powinniśmy także dobrze się dogadywać. Wtedy istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nadajemy na tych samych falach, dzięki czemu, nawet jeśli pojawi się konflikt to szybko go rozwiążemy.

Niania z czasem staje się ważną częścią naszej rodziny i to tylko od nas zależy jaka relacja będzie nas łączyła.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ