Młodość jest zapisana w twoim DNA



W ludzkim DNA zapisane są wszystkie informacje genetyczne, także te dotyczące procesu starzenia się skóry. Wiedza ta i potencjał z niej wynikający może przynieść dużo dobrego w codziennej pielęgnacji. Właśnie dlatego badania dotyczące ludzkiego genotypu powinny (i na szczęście mają) odzwierciedlenie także w najnowszych produktach kosmetycznych. Kolor włosów, oczu, wzrost czy kondycja skóry – wszystko to zapisane jest w naszym DNA. Geny, dziedziczone od rodziców, określające rozwój, pewne cechy fizyczne oraz predyspozycje do zachorowania na niektóre choroby, odpowiadają także za proces starzenia i tzw. wiek postrzegany, czyli to, na ile lat wyglądamy. DNA w procesie starzenia sięNa proces starzenia się skóry wpływa wiele czynników: środowisko, w jakim żyjemy, nawyki czy pielęgnacja. Jednak, jak w wykazują najnowsze badania naukowe, to geny determinują aż 60% tego, jak wygląda nasza skóra i jak się zmienia na przestrzeni lat. W procesie starzenia się skóry uczestniczy aż 1500 genów.Są one odpowiedzialne m.in. za: nawilżanie, teksturę, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Wiedza na temat DNA umożliwia prowadzenie wielu badań mających na celu identyfikację obszarów w naszym genomie, które odpowiadają m.in. za mechanizmy regulacyjne dotyczące wyglądu i właśnie procesu starzenia się. Dlatego producenci kosmetyczni, bazując na pracach naukowców i prowadząc własne badania, coraz częściej wykorzystują najnowszą wiedzę w swoich produktach.



DNA w kosmetologii

Kosmetyki wykorzystujące wiedzę o ludzkim DNA stanowią prawdziwą rewolucję w zakresie pielęgnacji skóry i w działaniach anti-aging. W obszarze tym specjalizuje się hiszpańskie Laboratorium Genocosmetics, które opierając się na zaawansowanej genetyce, oferuje klientom produkty zawierające najskuteczniejsze składniki aktywne, uwzględniające wiedzę o procesie starzenia się skóry.

Takim kosmetykiem jest krem Genoxage X35/20 Complex Program 5 Actions 4 Weeks Booster, który zapewnia kompleksową kurację dla każdego typu skóry. Jednocześnie odbudowuje i stymuluje procesy naprawcze oraz nawilża skórę. Skład kremu opiera się na kompozycji aktywnych składników, które przyspieszają proces odnowy komórkowej, poprawiają elastyczność skóry i intensywnie ją nawilżają.

Rezultatem jest gładka i miękka skóra. Zaleca się stosowanie preparatu co najmniej trzy razy w roku – w styczniu, aby oczyścić i odnowić skórę podrażnianą niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, wiosną, aby przywrócić ją do życia po zimie i przygotować na pierwsze słońce oraz we wrześniu, aby nawilżyć i zregenerować skórę narażoną na intensywne działanie promieni UV.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ