Dla włosów ekstrakt ze skrzypu i innych roślin



Ekstrakt ze skrzypu polnego jest prawdziwą skarbnicą potasu i łatwo przyswajalnej krzemionki, które stanowią cenny budulec włosa. Wzmacnia on i uelastycznia strukturę włosa hamując jego wypadanie. Jednak warto, aby szampon i odżywka uzupełnione były także o wyciągi z żeń-szenia, brzozy, pokrzywy, kiełków soi i pszenicy, a także o pantenol.

Krzem i potas w skrzypie na włosy.

Nazwa rośliny pochodzi od charakterystycznego dźwięku skrzypnięcia, który pojawia się w momencie nadepnięcia na nią. Dźwięk ten spowodowany jest wysyceniem ścian komórkowych skrzypów, krzemionką, czyli ditlenkiem krzemu. Stanowi ona 20% spośród związków krzemu, jakie obecne są w roślinie i co ważne, jest rozpuszczalna w wodzie.

Dzięki temu zioło to jest prawdziwą skarbnicą łatwo przyswajalnej krzemionki, co pozwala wykorzystać je w medycynie i kosmetyce. Krzem ponadto pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, czyli istotnych składników włosów.

Jednak skrzyp polny to bogate źródło także innej soli mineralnej, a mianowicie potasu. Jest on, od wieków, znanym źródłem urody. W przypadku odpowiedniego poziomu tego pierwiastka w organizmie, skóra jest właściwie nawilżona. Natomiast jego braki powodują nie tylko przesuszenie i łuszczenie się skóry, ale także matowienie. Obydwa te pierwiastki zapobiegają nadmiernemu wypadaniu, łamliwości, siwieniu i rozdwajaniu się końcówek włosów, a także odpowiadają za ich połysk.

Inne ekstrakty roślinne dla zdrowych włosów.

Warto, aby szampon i odżywka do włosów, oprócz ekstraktu ze skrzypu polnego, uzupełnione były również o wyciąg z:

– Żeń-szenia

Dzięki zawartości ponad 200 substancji biologicznie czynnych, wyraźnie wzmacnia i regeneruje włosy oraz dostarcza cebulkom energię, zapewniając witalność i naturalny blask. Poprawia cyrkulację substancji odżywczych, dzięki czemu wzmacnia macierz włosa. Ekstrakt z jego korzenia zarówno przyspiesza porost włosów, jak i zapobiega ich wypadaniu.



– Brzozy

Substancje aktywne wyciągu z kory brzozy posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu stosuje się go przy łupieżu. Ekstrakt ten wzmacnia cebulki włosów, stymuluje odrost włosów np. w przypadku łysienia plackowatego czy po porodzie. Poza tym działa oczyszczająco i regenerująco, nadając włosom witalności. Dzięki niemu włosy stają się gładkie i sprężyste.

– Pokrzywy

Reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co włosy mniej się przetłuszczają, dlatego jest pomocny w walce z łupieżem i łojotokiem. Do tego wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu sprzyja ich wzrostowi i gęstości. Jeżeli używamy kosmetyku zawierającego wyciąg z tej rośliny, poprawi się stan nie tylko naszych włosów, lecz także skóry głowy, o której często zapominamy.

– Kiełków soi i pszenicy

Dostarcza energii niezbędnej do syntezy składników budulcowych włosów, czyli protein. Rewitalizuje wzrost włosów, dzięki czemu zapobiega i opóźnia proces ich starzenia się. Kiełki obydwu tych roślin są bogatym źródłem potasu, dlatego przeciwdziałają wypadaniu włosów.

Pantenol.

Oprócz wyciągów roślinnych, kosmetyki do włosów zawierać powinny pantenol, czyli prowitaminę B5. Nawilża on włókno włosowe, czyni włosy podatnymi na czesanie, zmniejsza ich skłonność do rozdwajania, poprawia stan uszkodzonych włosów, pogrubia je oraz łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry.

Na polskim rynku dostępny jest szampon i odżywka marki Pokrzepol, które zawierają ekstrakt ze skrzypu polnego, kiełek soi i pszenicy, a także pantenol. Oprócz tego szampon zawiera wyciąg z żeń-szenia, natomiast odżywka z brzozy i pokrzywy. Skojarzone działanie substancji aktywnych, które zawarte są w tych ekstraktach sprawia, że włosy odzyskują zdrowy wygląd i powstrzymane zostaje ich wzmożone wypadanie. Dlatego przeznaczone są szczególnie do pielęgnacji włosów osłabionych i wypadających.

Kosmetyki te zawierają w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne, od pokoleń stosowane do poprawiania kondycji włosa. Szampon dodatkowo posiada optymalnie zrównoważoną kombinację substancji myjących, odżywka natomiast unikatową bazą kondycjonującą, która pokrywa powierzchnię włosa nie obciążając go.

Szampon Pokrzepol nawilża, uelastycznia i wygładza włosy, a także zmniejsza ich łamliwość i skłonność do rozdwajania się. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów, z kolei odżywkę tej marki stosuje się 2-3 razy w tygodniu. Należy nanieść ją na wilgotne i czyste włosy, wetrzeć w skórę głowy, a następnie rozprowadzić po całej długości włosów. Aby uzyskać najlepszy rezultat należy, po wmasowaniu obydwu produktów w skórę głowy, pozostawić na włosach przez kilka minut, po czym spłukać.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ