Piękne oczy? Wystarczy 5 kroków!



Zastanawiałyście się kiedyś na co zwracacie największą uwagę podczas pierwszego spotkania? Co ją przyciąga i w dużym stopniu decyduje o pierwszym wrażeniu? Wielu ekspertów zgadza się, że najczęściej są to oczy. Aby wyglądały pięknie, powinniśmy przede wszystkim zadbać o skórę w ich okolicy. Jak to zrobić?

 

Na początku warto wyjaśnić, dlaczego okolice te wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, w związku z czym nietrudno o jej podrażnienie. Do tego trzeba też pamiętać, że jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych, co z kolei często powoduje przesuszenie.  Co zatem powinniśmy robić, żeby prawidłowo dbać o te okolice i zapewnić im piękny wygląd?

Demakijaż to podstawa

Większość z nas zapewne wie, jak ważne dla skóry jest odpowiednie oczyszczenie z makijażu i zanieczyszczeń. To samo dotyczy okolicy oczu. Pozostawiony na noc tusz może podrażnić spojówkę i spowodować, że rzęsy będą łatwiej się łamać i wypadać. Kiedy zapomnimy o zmyciu cieni czy podkładu narazimy też skórę na szybsze zwiotczenie i powstawanie zmarszczek. Warto więc poświęcić kilka minut dziennie i zadbać o odpowiednie oczyszczenie tej delikatnej okolicy.

Delikatnie aplikuj kosmetyki

Kosmetyków do pielęgnacji oczu jest bardzo dużo, z pewnością każda z nas posiada swoje ulubione. Warto jednak zastanowić się, czy na pewno dobrze je aplikujemy? Najważniejsze jest tu delikatne wklepywanie kremu czy żelu opuszkiem palca. Pocierając i naciągając skórę wokół oczu możemy jej tylko zaszkodzić.



Masaż, który możesz wykonać sama

Odpowiednio wykonany masaż poprawi krążenie krwi, dotleni tkanki, co przełoży się na zdrowy koloryt skóry. Podobnie jak w przypadku aplikacji kosmetyków, nie powinnyśmy wykonywać go zbyt mocno. Najlepiej delikatnie oklepywać tę okolicę opuszkami palców.

Chroń skórę i oczy przed promieniowaniem UV!

Wszystkie wiemy, jak ważna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna skóry. Latem (ale nie tylko) nie powinnyśmy zapominać też o okolicach oczu – dobrze stosować w tym rejonie kosmetyki zawierające filtry UV. Oczy chrońmy natomiast okularami przeciwsłonecznymi (koniecznie dobrej jakości i z odpowiednimi filtrami!). Dodatkowo pomoże to również ograniczyć powstawanie zmarszczek, które często związane jest z mrużeniem oczu.

A może nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej ?

Czemu nie! Gabinety prześcigają się obecnie w zachęcaniu do zabiegów na okolice oczu. Jednak przed podjęciem decyzji przyjrzyjcie się im uważnie i najlepiej zasięgnijcie porady doświadczonego lekarza. Część z promowanych terapii albo nie daje możliwości działania na okolice wrażliwe, albo wiąże się z dość wysokim ryzykiem. Wyjątkiem jest tu Scarlet RF, który dzięki minimalnej inwazyjności pozwala na działanie właśnie w tej części twarzy.

Unikalność  tej terapii polega na tym, iż jako jedyna obejmuje całą powiekę górną i dolną, aż po linię rzęs! Boicie się bólu? Urządzenie Scarlet RF wyposażone jest w technologię Shock Free Needles, która gwarantuje kontrolę bezbolesnego wprowadzania mikroigieł. Nie musicie obawiać się też długiego okresu rekonwalescencji, ponieważ jedynym jego elementem jest delikatny rumień, który znika po 1-3 h. A efekty? Przede wszystkim poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek oraz uniesienie opadających powiek i kącików oka.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ