Nakrycie głowy – może być świetnym dodatkiem



Część kobiet unika noszenia czapek nawet w największe mrozy bojąc się spustoszenia jakie te, ich zdaniem, czynią na fryzurze. Mimo to czapka, albo po prostu nakrycie głowy, mogą być nie tylko świetnym dodatkiem, ale nawet dodawać szyku. Od czasu do czasu zimą 2014/2015 mignęła przed nami kobieta w wielkiej futrzanej czapie. Mimo to był to obrazek nieczęsty.

Tej zimy nowością były narciarskie czapki z dzianiny z pomponikami z naturalnego futra – kobiety je nosiły nie tylko w narciarskich ośrodkach ale po prostu w mieście.

Ale mówiąc o szyku warto wspomnieć o innych kobiecych nakryciach głowy, które zaproponowano przed kilkoma miesiącami na wybiegach. Bowiem i kobietom zaproponowano… męskie kapelusze. Nawet z naturalnej skóry. Chociaż na lato paniom proponowane są wiotkie kapelusze z szerokim rondem z najróżniejszych materiałów, choćby sztucznego tworzywa przypominającego wiklinę.

Zdecydowanie do kapeluszy wróciło spore grono mężczyzn i to nie tylko do typu borsalino, ale kowbojskich i choćby tweedowych z niewielkim rondem. W ramach odwetu mody hipisowskiej odważniejsi sięgną po kapelusze kolorowe, nawet w kwiatki, co jest najbardziej widoczne w serwisach internetowych takich jak yosh.pl. Ronda zarówno płaskie, jak i podwinięte do góry lub opuszczone w dół. Natomiast bez względu na pogodę i miejsce część artystycznych dusz zakłada dziane czapki zakrywające uszy przechylone (wręcz opadające) mocno w jedną stronę. Przykładem może być choćby Under amour lub Pepe Jeans. Podobne, nawet wioną i latem (choćby typ Unisono) proponuje się kobietom.



Wśród czapek damskich ciekawostką może być Vezzi, głęboka z plastikowym daszkiem, przypominająca nieco czapkę oficera marynarki. I wbrew pozorom wybór mamy tu ogromny, bowiem preferowane są nie tylko z plastikowym daszkiem, ale też z grubej tweedowej tkaniny.

Mężczyznom szukających sportowych czapek z daszkiem ale nie bejsbolówek można polecić czapkę s.Oliver albo Bailey of Hollywood.

Niektórzy projektanci zaproponowali paniom zmodyfikowane bejsbolówki z napisami lub wręcz w psychodeliczne wzory.

Wśród damskich nakryć głowy, po które będą mogły sięgnąć kobiety tej wiosny i podczas tego lata znalazły się turbany – nie tylko płócienne ale i skórzane. Ciekawie wygląda biały turban z „ręcznikową” końcówką zakrywającą tył głowy i szyję.

Na pewno nakrycia głowy są ważnym dodatkiem (czasem wręcz niezbędnym) i warto jest czasem zaryzykować fryzurę by wyglądać modnie i szykownie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ