Jak wybrać idealny odcień włosów?



Odpowiednia koloryzacja podkreśla atuty kobiety i pozwala jej poczuć się piękniejszą. Tylko jak dobrać ten idealny kolor, który podkreśli to, co ładne i sprawi, że patrzenie w lustro będzie prawdziwą przyjemnością?

 

Włosy to ważny element naszego wizerunku. Wypielęgnowana fryzura z odpowiednią koloryzacją dodaje nam uroku i sprawia, że wyglądamy zwyczajnie lepiej. Nasza fryzura to wizytówka, od której zależny jest odbiór naszej osoby. Warto zadbać, by nasz wizerunek był perfekcyjny — od A do Z!

 

Typ urody

To podstawowe kryterium doboru koloryzacji. Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę, z czego możemy je jeszcze zawęzić do typów ciepłych oraz chłodnych. Jeśli masz problem z określeniem swojego typu urody, to warto wykonać test — przyłożyć do twarzy biżuterię srebrną, a potem złotą. Jeśli zdecydowanie lepiej będzie pasowało srebro to mamy typ urody zimny, jeśli złoto — to ciepły.

Do zimnego typu urody świetnie pasują takie kolory, jak popiel, platyna, czy odcienie fioletu. Za to typ ciepły polubi złote blondy, odcienie miedziane, czy rozświetlone brązy.

 

Należy jednak pamiętać, że typy urody to jedno, a nasze cechy indywidualne to drugie. Nim zatem zdecydujemy się na kruczoczarne włosy, czy platynowy blond, zastanówmy się, czy taki kolor czupryny nie będzie podkreślał niedoskonałości naszej cery. Mowa o zaczerwienieniach, popękanych naczynkach, a także cieniach pod oczami — oczywiście, te wszystkie mankamenty możemy zatuszować makijażem, jednak po co, skoro dobrze dobrany kolor włosów powinien prezentować się na nas świetnie zawsze i wszędzie.

 

Kształt twarzy 

Nie tylko cięcie powinno być dopasowane do naszego kształtu twarzy, ale i kolor. W takim przypadku wszystko tworzy spójną całość, a my zyskujemy rewelacyjny wygląd. Przy doborze idealnego koloru istotne są nie tylko typu urody, nasza cera i jej niedoskonałości, ale i złudzenia optyczne! Gdy mamy okrągłą buzię bardzo ciemne kolory będą ten kształt podkreślać – sprawią, że stanie się ona jeszcze wyraźniejsza i większa na ciemniejszym tle.

Dlatego lepszym rozwiązaniem są kolory jaśniejsze. Ciemne kolory dodają charakteru i wyostrzają nasze rysy twarzy, a jasne włosy zmiękczają i sprawiają, że rysy łagodnieją. Dlatego, jeśli masz mocno zarysowany podbródek, czy charakterne rysy twarzy, to wybierz kolory jaśniejsze, które dodadzą Ci delikatności.



Trendy

Dopiero, gdy poznasz swój typ urody i przeanalizujesz kształt twarzy będziesz mogła zainspirować się aktualnymi trendami. Dzięki temu będziesz świadoma, w którym kolorze będziesz wyglądała świetnie, a z jakiego najlepiej zrezygnować.

Ta wiedza pozwoli Ci na uniknięcie wizerunkowych wpadek. Pamiętaj, że zmiana nie musi być kolosalna, by jej efekt był naprawdę widoczny. Jeśli do tej pory nosiłaś brązowe włosy, to spróbuj odcienia Schwarzkopf ciemny blond. To niby mała zmiana, ale robiąca dużą różnicę. Pragniesz coś zmienić, ale nie chcesz farbować całych włosów?

Trendy zdecydowanie Ci sprzyjają, bo możesz zdecydować się na delikatne refleksy, które rozświetlą fryzurę, czy subtelne ombre lub sombre. Możliwości jest naprawdę wiele.

Dobre cięcie i koloryzacja to podstawa pięknej fryzury. Takiej, która nie tylko jest modna, ale przede wszystkim dodaje Ci uroku i sprawia, że prezentujesz się kwitnąco. Dzięki znajomości swojego typu urody, kształtu twarzy i trendów podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ