Jak wybrać idealny odcień włosów?



Odpowiednia koloryzacja podkreśla atuty kobiety i pozwala jej poczuć się piękniejszą. Tylko jak dobrać ten idealny kolor, który podkreśli to, co ładne i sprawi, że patrzenie w lustro będzie prawdziwą przyjemnością?

 

Włosy to ważny element naszego wizerunku. Wypielęgnowana fryzura z odpowiednią koloryzacją dodaje nam uroku i sprawia, że wyglądamy zwyczajnie lepiej. Nasza fryzura to wizytówka, od której zależny jest odbiór naszej osoby. Warto zadbać, by nasz wizerunek był perfekcyjny — od A do Z!

 

Typ urody

To podstawowe kryterium doboru koloryzacji. Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę, z czego możemy je jeszcze zawęzić do typów ciepłych oraz chłodnych. Jeśli masz problem z określeniem swojego typu urody, to warto wykonać test — przyłożyć do twarzy biżuterię srebrną, a potem złotą. Jeśli zdecydowanie lepiej będzie pasowało srebro to mamy typ urody zimny, jeśli złoto — to ciepły.

Do zimnego typu urody świetnie pasują takie kolory, jak popiel, platyna, czy odcienie fioletu. Za to typ ciepły polubi złote blondy, odcienie miedziane, czy rozświetlone brązy.

 

Należy jednak pamiętać, że typy urody to jedno, a nasze cechy indywidualne to drugie. Nim zatem zdecydujemy się na kruczoczarne włosy, czy platynowy blond, zastanówmy się, czy taki kolor czupryny nie będzie podkreślał niedoskonałości naszej cery. Mowa o zaczerwienieniach, popękanych naczynkach, a także cieniach pod oczami — oczywiście, te wszystkie mankamenty możemy zatuszować makijażem, jednak po co, skoro dobrze dobrany kolor włosów powinien prezentować się na nas świetnie zawsze i wszędzie.

 

Kształt twarzy 

Nie tylko cięcie powinno być dopasowane do naszego kształtu twarzy, ale i kolor. W takim przypadku wszystko tworzy spójną całość, a my zyskujemy rewelacyjny wygląd. Przy doborze idealnego koloru istotne są nie tylko typu urody, nasza cera i jej niedoskonałości, ale i złudzenia optyczne! Gdy mamy okrągłą buzię bardzo ciemne kolory będą ten kształt podkreślać – sprawią, że stanie się ona jeszcze wyraźniejsza i większa na ciemniejszym tle.

Dlatego lepszym rozwiązaniem są kolory jaśniejsze. Ciemne kolory dodają charakteru i wyostrzają nasze rysy twarzy, a jasne włosy zmiękczają i sprawiają, że rysy łagodnieją. Dlatego, jeśli masz mocno zarysowany podbródek, czy charakterne rysy twarzy, to wybierz kolory jaśniejsze, które dodadzą Ci delikatności.



Trendy

Dopiero, gdy poznasz swój typ urody i przeanalizujesz kształt twarzy będziesz mogła zainspirować się aktualnymi trendami. Dzięki temu będziesz świadoma, w którym kolorze będziesz wyglądała świetnie, a z jakiego najlepiej zrezygnować.

Ta wiedza pozwoli Ci na uniknięcie wizerunkowych wpadek. Pamiętaj, że zmiana nie musi być kolosalna, by jej efekt był naprawdę widoczny. Jeśli do tej pory nosiłaś brązowe włosy, to spróbuj odcienia Schwarzkopf ciemny blond. To niby mała zmiana, ale robiąca dużą różnicę. Pragniesz coś zmienić, ale nie chcesz farbować całych włosów?

Trendy zdecydowanie Ci sprzyjają, bo możesz zdecydować się na delikatne refleksy, które rozświetlą fryzurę, czy subtelne ombre lub sombre. Możliwości jest naprawdę wiele.

Dobre cięcie i koloryzacja to podstawa pięknej fryzury. Takiej, która nie tylko jest modna, ale przede wszystkim dodaje Ci uroku i sprawia, że prezentujesz się kwitnąco. Dzięki znajomości swojego typu urody, kształtu twarzy i trendów podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ