Krem z mocznikiem do codziennej pielęgnacji pięt



Mocznik to substancja od lat mająca swoje miejsce w przemyśle chemicznym, jednak dopiero od niedawna odkryto jego liczne właściwości kosmetyczne, które zrewolucjonizowały cały świat.

Krem z mocznikiem do pięt, twarzy czy ciała to już norma wśród wielu produktów do pielęgnacji skóry, stojących na półkach drogerii czy aptek, ponieważ producenci zdecydowali się go uwzględnić w składach dla poprawy ich działania. Jego stosowanie pozwala wyleczyć naprawdę długą listę objawów i wykwitów skórnych, w związku z czym zaczął być chętnie wybierany przez klientów.

 

Czy warto sięgnąć po krem z mocznikiem do pięt?

Osoby zmagające się z rozmaitymi schorzeniami skórnymi – AZS, ŁZS, płytkimi rankami, reakcjami alergicznymi czy rogowaceniem naskórka – muszą szczególnie uważać na to, czego używają w codziennej pielęgnacji, by nie pogorszyć obecnego stanu. Często znalezienie właściwego kremu, który będzie tolerowany przez skórę, może zająć sporo czasu oraz testów przeprowadzonych metodą prób i błędów. Jak pasuje tutaj mocznik?

Otóż ten związek chemiczny produkowany jest w ludzkim organizmie z przemiany białek i obecny jest także w skórze jako naturalny składnik nawilżający, powstrzymujący wodę przed ucieczką. Ze względu na umiejętność pochłaniania wody, idealnie sprawdza się w kosmetykach dla atopików oraz kobiet w okresie menopauzy. Krem z mocznikiem do pięt wykorzystywany jest głównie do zmiękczania zrogowaceń naskórka w tym obszarze, a także zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Dowiedz się na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-popekajacych-piet-extra/Dzięki działaniu dwufazowemu, po pozbyciu się zgrubiałej skóry, odpowiednio nawilża leczone miejsca, chroniąc przed mikropęknięciami i przesuszaniem. Działanie mocznika zostaje spotęgowane, jeśli do kosmetyku zostaną dodane składniki złuszczające czy wygładzające.



Co decyduje o efektywności kremu z mocznikiem do pięt?

Procentowa ilość mocznika w składzie danego kosmetyku ma mniejsze znaczenie w leczeniu problemów skórnych niż jego stężenie. W nadmiarze, mocznik jest toksyczny i szkodliwy dla zdrowia, jednak w kosmetyce używa się dokładnie wymierzonych kropli, które decydują o sile oddziaływania substancji.

W kremie z mocznikiem do pięt zazwyczaj jest to wartość wynosząca 3-10% stężenia, aby prawidłowo zmiękczyć i nawilżyć skórę. Jest to o tyle istotne, że pięty narażone są na głębokie pęknięcia i pojawianie się martwego naskórka, który hamuje dostawanie się składników odżywczych do głębszych warstw skóry

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ