Zdrowe nogi dzięki substancjom roślinnym – Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, Ekstrakt z pestek winogron.



Na problemy z nogami, które objawiają się nieestetycznymi pajączkami, obrzękami czy uczuciem ciężkości, skarży się wiele kobiet. Aby pomóc zmęczonym nogom warto stosować preparaty, które wspierają mikrokrążenie żylne oraz zmniejszają uczucie ciężkich nóg. Powinny, oprócz znanej diosminy i hesperydyny, zawierać także ekstrakty z Vitis Vinifera czy ruszczyka kolczastego oraz witaminę C, które wywołują pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowych nóg.

Kłopoty z mikrokrążeniem występują częściej u kobiet.

Fakt ten spowodowany jest niekorzystnym wpływem kobiecych hormonów na mięśniówkę naczyń, antykoncepcją hormonalną, hormonalną terapią zastępczą, przebytymi ciążami, ale także chodzeniem na obcasach czy noszeniem obcisłych ubrań.

Zmikronizowana frakcja flawonoidowa diosminy z hesperydyną.

Wyizolowane bioflawonoidy, czyli diosmina i hesperydyna, są końcowym produktem przemysłowego przetwarzania, ogromnych ilości pestek, błonnika i miąższu, owoców cytrusowych. Aby zwiększyć odsetek wchłoniętej substancji, stosuje się proces mikronizacji.

Mechanizm działania:

1. Hamuje enzym hialuronidazy, który odpowiada za rozkład kwasu hialuronowego, czyli głównego składnika śródbłonka naczyń.

2. Nasila działanie witaminy C, która chroni ścianki naczyń przed wolnymi rodnikami, a także jest niezbędna dla produkcji kolagenu. Dzięki temu bioflawonoidy wpływają na szczelność ścian naczyń krwionośnych.



Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego.

Z korzenia ruszczyka kolczastego, śródziemnomorskiej rośliny, pozyskuje się ruskogeninę, która zawiera heterozydy sterolowe. Ich zadaniem jest wzmocnienie, uszczelnienie i zapobieganie nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, dzięki czemu wspomaga mikrokrążenie, odświeża i przynosi uczucie lekkości zmęczonym nogom.

Ekstrakty z ruszczyka kolczastego i sama ruskogenina sprawdzają się w przypadku uczucia zmęczenia i ciężkości nóg, nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych, u osób przebywających długo w pozycji siedzącej lub stojącej.

ruszczyk_kolczasty

Ekstrakt z pestek winogron.

Pestki winogron zawierają oligomeryczne proantocyjanidyny, które znane są jako „super przeciwutleniacze”. Potrafią wykazywać kilkadziesiąt razy silniejsze działanie, niż znane z podobnych właściwości witamina C czy E. Jednocześnie działają, w stosunku do tych dwóch witamin, osłonowo.

Badania kliniczne dowodzą, iż ekstrakt z pestek winogron (150 mg) jest skuteczniejszy niż diosmina (450 mg) w dawce dziennej, w kwestii ciężkości, skurczów czy obrzęku nóg. Dodatkowo przyczyniają się do zachowania szczelności naczyń krwionośnych

Witamina C.

Pośrednio wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, gdyż wspomaga syntezę kolagenu. W przypadku niewystarczającej podaży witaminy C, naczynia krwionośne stają się kruche. Oprócz tego chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Zdrowe nogi pomaga zachować CycloDetramax, który oprócz diosminy i hesperydyny, zawiera ekstrakt z pestek winogron, standaryzowany na 95% proantocyjanidyn, ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, który standaryzowany jest na 5% ruskogeniny oraz witaminę C.

Warto dodać, iż Klient do opakowania suplementu, otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek. Pomaga łagodzić obrzęk i uczucie ciężkości nóg oraz pomaga zmniejszyć skłonność do tworzenia się rozszerzonych naczyń krwionośnych.

 

Link do zakładki nt. produktu http://www.detramax.pl/produkty/cyclodetramax

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ