Zdrowe nogi dzięki substancjom roślinnym – Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, Ekstrakt z pestek winogron.



Na problemy z nogami, które objawiają się nieestetycznymi pajączkami, obrzękami czy uczuciem ciężkości, skarży się wiele kobiet. Aby pomóc zmęczonym nogom warto stosować preparaty, które wspierają mikrokrążenie żylne oraz zmniejszają uczucie ciężkich nóg. Powinny, oprócz znanej diosminy i hesperydyny, zawierać także ekstrakty z Vitis Vinifera czy ruszczyka kolczastego oraz witaminę C, które wywołują pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowych nóg.

Kłopoty z mikrokrążeniem występują częściej u kobiet.

Fakt ten spowodowany jest niekorzystnym wpływem kobiecych hormonów na mięśniówkę naczyń, antykoncepcją hormonalną, hormonalną terapią zastępczą, przebytymi ciążami, ale także chodzeniem na obcasach czy noszeniem obcisłych ubrań.

Zmikronizowana frakcja flawonoidowa diosminy z hesperydyną.

Wyizolowane bioflawonoidy, czyli diosmina i hesperydyna, są końcowym produktem przemysłowego przetwarzania, ogromnych ilości pestek, błonnika i miąższu, owoców cytrusowych. Aby zwiększyć odsetek wchłoniętej substancji, stosuje się proces mikronizacji.

Mechanizm działania:

1. Hamuje enzym hialuronidazy, który odpowiada za rozkład kwasu hialuronowego, czyli głównego składnika śródbłonka naczyń.

2. Nasila działanie witaminy C, która chroni ścianki naczyń przed wolnymi rodnikami, a także jest niezbędna dla produkcji kolagenu. Dzięki temu bioflawonoidy wpływają na szczelność ścian naczyń krwionośnych.



Ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego.

Z korzenia ruszczyka kolczastego, śródziemnomorskiej rośliny, pozyskuje się ruskogeninę, która zawiera heterozydy sterolowe. Ich zadaniem jest wzmocnienie, uszczelnienie i zapobieganie nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, dzięki czemu wspomaga mikrokrążenie, odświeża i przynosi uczucie lekkości zmęczonym nogom.

Ekstrakty z ruszczyka kolczastego i sama ruskogenina sprawdzają się w przypadku uczucia zmęczenia i ciężkości nóg, nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych, u osób przebywających długo w pozycji siedzącej lub stojącej.

ruszczyk_kolczasty

Ekstrakt z pestek winogron.

Pestki winogron zawierają oligomeryczne proantocyjanidyny, które znane są jako „super przeciwutleniacze”. Potrafią wykazywać kilkadziesiąt razy silniejsze działanie, niż znane z podobnych właściwości witamina C czy E. Jednocześnie działają, w stosunku do tych dwóch witamin, osłonowo.

Badania kliniczne dowodzą, iż ekstrakt z pestek winogron (150 mg) jest skuteczniejszy niż diosmina (450 mg) w dawce dziennej, w kwestii ciężkości, skurczów czy obrzęku nóg. Dodatkowo przyczyniają się do zachowania szczelności naczyń krwionośnych

Witamina C.

Pośrednio wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, gdyż wspomaga syntezę kolagenu. W przypadku niewystarczającej podaży witaminy C, naczynia krwionośne stają się kruche. Oprócz tego chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Zdrowe nogi pomaga zachować CycloDetramax, który oprócz diosminy i hesperydyny, zawiera ekstrakt z pestek winogron, standaryzowany na 95% proantocyjanidyn, ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, który standaryzowany jest na 5% ruskogeniny oraz witaminę C.

Warto dodać, iż Klient do opakowania suplementu, otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek. Pomaga łagodzić obrzęk i uczucie ciężkości nóg oraz pomaga zmniejszyć skłonność do tworzenia się rozszerzonych naczyń krwionośnych.

 

Link do zakładki nt. produktu http://www.detramax.pl/produkty/cyclodetramax

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ