Młodsza i rozświetlona skóra na stałe!



Większości kobiet doskonale znany jest problem poszarzałej i zmęczonej cery. Najczęściej mówi się o nim po okresie zimowym, kiedy to skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, wiatru i innych szkodliwych czynników. Jednak nie jest to jedyny okres, w którym występuje ten problem. Co możemy zrobić, żeby na stałe się z nim pożegnać?

 

Aby skóra wyglądała młodziej i bardziej promiennie potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Warto zacząć działać już w momencie, kiedy zauważymy pierwsze oznaki starzenia. Najlepsze efekty przyniesie połączenie ze sobą pielęgnacji od środka (odżywiania i suplementacji) z kosmetykami i zabiegami, które w naturalny sposób pozwolą nam stymulować skórę do odbudowy i przywrócić jej młody wygląd.

Odżywianie

Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd powinniśmy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważna jest witamina C – silny przeciwutleniacz, który hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników oraz wyrównuje koloryt skóry. Dietę warto wzbogacić też o produkty zawierające witaminy A, z grupy B oraz D i E, które również mają duży wpływ na nasz wygląd.

Kosmetyki

Ważnym elementem pielęgnacji skóry powinno być również stosowanie kosmetyków. Najważniejsze jest odpowiednie, indywidualne dobranie kilku podstawowych produktów, w tym kosmetyków z filtrami UV, które ochronią skórę przed dodatkowymi uszkodzeniami. W tym celu najlepiej zwrócić się do dermatologa, który pomoże dobrać najlepszą kurację. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na wizytę, warto pamiętać, że na świeży i pełen blasku wygląd cery mogą wpływać produkty, w których składzie znajdziemy m.in. mangan, cynk, chrom, wapń, miedź i magnez.



Medycyna estetyczna

Samo odżywianie i stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków często nie jest wystarczające, ale może być świetnym uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej, które dadzą o wiele szybsze i bardziej zauważalne efekty. Z oferty gabinetów warto wybrać te, które nie wymagają silnej ingerencji i nie wykorzystują żadnych sztucznych substancji. Gwarantuje to nam większe bezpieczeństwo i uzyskanie naturalnych efektów.

Do tej grupy z pewnością można zaliczyć zabieg Scarlet RF, który nie tylko rozświetla, ale przede wszystkim skutecznie regeneruję skórę twarzy i szyi. Pobudzenie produkcji kolagenu dodatkowo wzmocnić może m.in. wspomniana wcześniej witamina C oraz składniki niektórych kosmetyków.

A na czym dokładnie polega Scarlet RF? Osoba wykonująca zabieg, posługując się niewielką końcówką, wyposażoną w 25 mikroigieł, delikatnie nakłuwa wybrany obszar. Precyzyjna kontrola głębokości sprawia, że wytwarzane ciepło dociera zarówno do naskórka, jak i do skóry właściwej. W efekcie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia zagęszczenie i napięcie skóry.

W przeciwieństwie do innych tego rodzaju procedur, nakłuwanie nie wiąże się z powstawaniem widocznych przez dłuższy czas śladów (pozostaje tylko delikatny rumień, który utrzymuje się od 1 do 3h). Po zabiegu skóra staje się wygładzona, zyskuje blask i widocznie młodszy wygląd. Jest to więc idealny zabieg dla osób, którym zależy na naturalnych efektach (bez ingerencji w rysy twarzy) oraz tych, którzy nie mają czasu na rekonwalescencje po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ