Młodsza i rozświetlona skóra na stałe!



Większości kobiet doskonale znany jest problem poszarzałej i zmęczonej cery. Najczęściej mówi się o nim po okresie zimowym, kiedy to skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, wiatru i innych szkodliwych czynników. Jednak nie jest to jedyny okres, w którym występuje ten problem. Co możemy zrobić, żeby na stałe się z nim pożegnać?

 

Aby skóra wyglądała młodziej i bardziej promiennie potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja. Warto zacząć działać już w momencie, kiedy zauważymy pierwsze oznaki starzenia. Najlepsze efekty przyniesie połączenie ze sobą pielęgnacji od środka (odżywiania i suplementacji) z kosmetykami i zabiegami, które w naturalny sposób pozwolą nam stymulować skórę do odbudowy i przywrócić jej młody wygląd.

Odżywianie

Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd powinniśmy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważna jest witamina C – silny przeciwutleniacz, który hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników oraz wyrównuje koloryt skóry. Dietę warto wzbogacić też o produkty zawierające witaminy A, z grupy B oraz D i E, które również mają duży wpływ na nasz wygląd.

Kosmetyki

Ważnym elementem pielęgnacji skóry powinno być również stosowanie kosmetyków. Najważniejsze jest odpowiednie, indywidualne dobranie kilku podstawowych produktów, w tym kosmetyków z filtrami UV, które ochronią skórę przed dodatkowymi uszkodzeniami. W tym celu najlepiej zwrócić się do dermatologa, który pomoże dobrać najlepszą kurację. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na wizytę, warto pamiętać, że na świeży i pełen blasku wygląd cery mogą wpływać produkty, w których składzie znajdziemy m.in. mangan, cynk, chrom, wapń, miedź i magnez.



Medycyna estetyczna

Samo odżywianie i stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków często nie jest wystarczające, ale może być świetnym uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej, które dadzą o wiele szybsze i bardziej zauważalne efekty. Z oferty gabinetów warto wybrać te, które nie wymagają silnej ingerencji i nie wykorzystują żadnych sztucznych substancji. Gwarantuje to nam większe bezpieczeństwo i uzyskanie naturalnych efektów.

Do tej grupy z pewnością można zaliczyć zabieg Scarlet RF, który nie tylko rozświetla, ale przede wszystkim skutecznie regeneruję skórę twarzy i szyi. Pobudzenie produkcji kolagenu dodatkowo wzmocnić może m.in. wspomniana wcześniej witamina C oraz składniki niektórych kosmetyków.

A na czym dokładnie polega Scarlet RF? Osoba wykonująca zabieg, posługując się niewielką końcówką, wyposażoną w 25 mikroigieł, delikatnie nakłuwa wybrany obszar. Precyzyjna kontrola głębokości sprawia, że wytwarzane ciepło dociera zarówno do naskórka, jak i do skóry właściwej. W efekcie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia zagęszczenie i napięcie skóry.

W przeciwieństwie do innych tego rodzaju procedur, nakłuwanie nie wiąże się z powstawaniem widocznych przez dłuższy czas śladów (pozostaje tylko delikatny rumień, który utrzymuje się od 1 do 3h). Po zabiegu skóra staje się wygładzona, zyskuje blask i widocznie młodszy wygląd. Jest to więc idealny zabieg dla osób, którym zależy na naturalnych efektach (bez ingerencji w rysy twarzy) oraz tych, którzy nie mają czasu na rekonwalescencje po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ