Jak zatuszować nieudaną depilację brwi na czas odrastania włosków?



Regulowałaś brwi w nowo otwartym salonie kosmetycznym i przypłaciłaś to utratą większości włosków? A może skusiłaś się na domowe eksperymenty, mimo woli upodabniając się do kobiet z początku XX wieku? Dowiedz się, jakich kosmetyków użyć, by ukryć ubytki w brwiach na czas ich odrastania.

 Bez paniki

 Zamiast zastanawiać się nad ścięciem grzywki w ekspresowym tempie, przyspiesz wyrastanie włosków za pomocą naturalnych metod. Każdego wieczoru po kąpieli nacieraj brwi niewielką ilością olejku rycynowego, który wzmocni je i sprawi, że odrastające włoski pojawią się szybciej. Pamiętaj jednak, że olejek nie jest magicznym eliksirem, który w kilka dni usunie twój problem, dlatego warto pomyśleć o tym, jaki makijaż wykonać, by mocno wydepilowane brwi nie były zbyt widoczne.

 Jaki produkt najlepszy?

 Decydując się na dany kosmetyk, który pomoże nam polepszyć wygląd włosków, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim zrezygnuj z zakupu tych spośród produktów, które sprawdzą się wyłącznie przy stylizacji zadbanych, prawidłowo wydepilowanych łuków.

Póki nie doprowadzisz brwi do stanu sprzed regulacji, zapomnij o różnego rodzaju żelach i tuszach, które jedynie koloryzują, a nie pogrubiają (a na tym przecież ci zależy) pozostawionych włosków. Najlepszym z możliwych rozwiązań będzie wybór produktu, który, tak jak kredka do brwi Maybelline, nie tylko nada osłabionym włoskom kolor, lecz także optycznie zwiększy ich objętość.



Jak malować?

Zanim rozpoczniesz nakładanie kosmetyku, przeczesz włoski niewielką przeznaczoną do tego celu szczoteczką lub dokładnie wytartą spiralką od starej maskary, starając się wyciągać je ku górze. Następnie sprawdź, czy kredka do brwi, którą chcesz uzupełnić „łyse” miejsca, jest dobrze zatemperowana. Odpowiednio ostry czubek ułatwi ci zadanie i sprawi, że twoje ruchy staną się precyzyjne.

Domalowując włoski, rysuj drobne kreski tak, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Możesz również wypełnić luki między wyrastającymi włosami, stawiając między nimi niewielkie kropki, które delikatnie rozetrzesz. Wreszcie pamiętaj o tym, że kredka do brwi ma jedynie zatuszować twoje niedoskonałości i nie staraj się nadawać swoim łukom nowego kształtu – wzbudzisz nim tylko zainteresowanie, którego chciałaś uniknąć.

Podkreśl naturalne piękno

Następnym razem, zanim zdecydujesz się na nieprzemyślane eksperymenty z wyglądem, przypomnij sobie, jak długo musiałaś czekać na to, aż wyrwane włoski odrosną. A jeśli już doczekałaś się powrotu grubych, zadbanych łuków, nie rezygnuj z używania kredki do brwi – zmień jedynie jej zastosowanie i zamiast domalowywania kresek, nadaj swoim włoskom wyrazisty kolor. 

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ