Powitaj gładką, odnowioną skórę! Aksamitna jędrna cera – Nowość – Mikrodermabrazja arganowa marki Vital DermTM



Jak przywrócić ciału świetność sprzed ciąży?

Nie tak dawno w Internecie pojawiły się zdjęcia 30-letniej Olivii Wilde, gwiazdy „Dr House’a”, która dziesięć tygodni po ciąży wygląda… jakby nigdy w ciąży nie była. Jej figura jest wprost idealna. To tylko jedna z licznych aktorek i modelek, które po urodzeniu dziecka w zaskakująco szybkim tempie wracają do formy. Można by zapytać, jak one to robią?

Chcemy czy nie, żyjemy obecnie w czasach Professional World, gdzie jednym ze składowych sukcesu jest dobry wygląd. Kobiety po urodzeniu dziecka coraz szybciej wracają do pracy zawodowej. A wracając chcą wyglądać pięknie i szczupło. Dlaczego czujemy aż tak dużą presję?

 Po pierwsze mamy chcą szybko schudnąć ze względów praktycznych: na wielu stanowiskach obowiązuje dress code. Znaczne przybranie na wadze powoduje konieczność wymiany całej garderoby – wyjaśnia doktor Urszula Brumer, właścicielka kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości

– Po drugie ze względów osobistych. Odchudzamy się dla swoich mężów. Trzecim powodem są wzorce, jakie dają rodzime i zagraniczne gwiazdy. Większość moich pacjentek porównuje się więc z nimi, pytając: Ona może wyglądać tak dobrze, więc dlaczego ja nie mogę? Prawda jest taka, że każda z nas może. A medycyna estetyczna jest właśnie od tego, by odpowiednim zabiegiem wspomóc walkę o piękne ciało. W końcu ktoś kiedyś powiedział, że zadowolona z siebie mama, to dobra mama.

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów-jednym ze sposobów jest Cavi Lipo-fot-Fotolia

Jak pozbyć się nadmiernych kilogramów?

O tym, czy szybko chudniemy po porodzie decydują hormony i geny, ale poniekąd także my same. Zrzuceniu wagi sprzyja m.in. karmienie piersią, ponieważ na „produkcję” mleka organizm kobiecy zużywa ok. 700-800 kalorii dziennie.

Co jednak mają zrobić matki, które szybko wracają do pracy i nie karmią piersią? Albo te, którym żadne diety ani ćwiczenia nie pomagają pozbyć się fałdek?

-Mamy wtedy co najmniej dwa wyjścia – mówi dr Urszula Brumer – Pierwszym jest terapia skojarzona, czyli Cavi Lipo z  lipolizą. Drugim jest liposukcja wodna. Cavi Lipo to urządzenie, które usuwa tkankę tłuszczową na zasadzie kawitacji ultradźwiękowej.

Co ważne – jest to jedyne urządzenie w Europie, które emituje fale ultradźwiękowe pod kątem, a nie prostopadle. Sprawia to, że fale nie wydostają się poza tkankę tłuszczową, a zatem nie mają niekorzystnego wpływu na narządy jamy brzusznej i tkankę kostną. Zabieg Cavi Lipo jest całkowicie bezpieczny dla organizmu.

Dla wzmocnienia efektu Cavi Lipo często łączone jest z lipolizą. Zabieg ten polega na bezbolesnym wstrzyknięciu (za pomocą bardzo cienkiej igły) substancji lipolitycznej w miejsce nadmiaru tkanki tłuszczowej. Substancja ta szybko przenika do wnętrza komórek powodując rozerwanie błon komórek tłuszczowych. Po całej serii ok. 6 zabiegów Cavi Lipo i 3-4 zabiegów lipolizy, uzyskujemy pożądany efekt wyraźnego wysmuklenia sylwetki.



Jeśli natomiast nadmiar kilogramów jest znaczący i potrzebujemy silniejszego efektu odchudzenia, wtedy lepszym wyjściem jest liposukcja wodna Body Jet (inaczej „odsysanie tłuszczu” lub „lipo”). Jest to chirurgiczne modelowanie sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej z newralgicznych części ciała.

W tym celu lekarz wykonuje niewielkie nacięcia skórne, by za pomocą kaniuli równomiernie odessać tkankę tłuszczową. Następnie podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza go na zewnątrz. W ten sposób jesteśmy w stanie skutecznie i szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Cellulit skutecznie zwalczy karboksyterapia-fot-Fotolia

Jak zniwelować cellulit i pozbyć się „brzucha pociążowego”?

Cellulit oraz nadmiar zwisającej skóry (szczególnie na brzuchu) to najczęstsze – obok nadmiaru kilogramów – problemy ciała po porodzie. W obu przypadkach dobrze zadziała karbokysterapia.

Ten nowoczesny zabieg polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla (CO2) w skórę. Gaz rozchodzi się w skórze równomiernie, rozszerzając naczynka i zwiększając natlenienie tkanek. Tak przywraca się komórkom prawidłowy metabolizm oraz stymuluje procesy regeneracyjne w tkance. Niemal natychmiast poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Staje się ona wyraźnie odżywiona, zregenerowana i „wyprasowana”.

Ten efekt wygładzenia widać również w przypadku tzw. „brzucha pociążowego”. Dwutlenek węgla poprawia krążenie, dotlenia i stymuluje nowe włókna kolagenowe do produkcji. Skóra na brzuchu obkurcza się, co sprawia, że fałdki z czasem zanikają. Zaczynajmy wyglądać smuklej i atrakcyjniej.

Jak wzmocnić osłabione włosy?

– Kilka miesięcy po porodzie kobieta zaczyna odczuwać zmiany hormonalne, z którymi związane są m.in. problemy ze słabymi i matowymi włosami – mówi dr Brumer – Dzieje się tak, ponieważ niektórym młodym mamom wyraźnie spada poziom estrogenów, których w ciąży miały pod dostatkiem. W takich wypadkach, aby przywrócić włosom gęstość i blask, warto skorzystać z terapii osoczem bogatopłytkowym.

Terapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnym preparatem, który uzyskuje się z własnej krwi pacjentki. Po pobraniu przez lekarza niewielkiej ilości krwi do probówki, zostaje ona poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Dzięki temu uzyskujemy osocze bogatopłytowe. Na koniec lekarz podaje preparat w skórę głowy (w niewielkich odstępach) za pomocą iniekcji.

Osocze przez kolejne dni i tygodnie będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych, mocnych włosów.  Na ostateczny rezultat trzeba nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa ok. trzy miesiące, ale warto. Efekty są na tyle spektakularne, że jest to teraz najpopularniejsza metoda poprawiająca kondycję włosów.

Informacje o ekspercie: Dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ